Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

anestezi olmadan zor ben anesteziyle oldum çıktım hiç bir şey anlamadım rahatlıkla geçti
Anestezili yap hiç uğraşma. Hem zamanına hem canına kıymet ver. 30dk masada şimdi bitti biraz sonra bitecek diye ömrümden ömür gitti. Çok pişmanım. Keşke anestezili yer bulsaydım. Hiç acı olmayacak, son teknolojik aletler çok kısa sürede bitecek laflarına kanmasaydım.

Anestezili yap hiç uğraşma. Hem zamanına hem canına kıymet ver. 30dk masada şimdi bitti biraz sonra bitecek diye ömrümden ömür gitti. Çok pişmanım. Keşke anestezili yer bulsaydım. Hiç acı olmayacak, son teknolojik aletler çok kısa sürede bitecek laflarına kanmasaydım.
Gerçekten öyle zaten kadın olarak her şeyi çekiyoruz bende çektim anestezi altında çok rahatı ve kasmadan iyi çekiliyor

30 dakika ne yaptılar ki size? Toplam on dakika süren bir işlem bu. O da ilaç vermeden önce yapılan hazırlıkla beraber. İlaç verilmesi kısmında adet sancısı benzeri bir ağrı oluyor o kısım da zaten birkaç saniye sürüyor. Benim bir tüp kapalıydı açmak için üç defa ilaç verdiler toplam bir dakika sürmüştür ilaç verilmesi kısmı.

Gerçekten öyle zaten kadın olarak her şeyi çekiyoruz bende çektim anestezi altında çok rahatı ve kasmadan iyi

30 dakika ne yaptılar ki size? Toplam on dakika süren bir işlem bu. O da ilaç vermeden önce yapılan hazırlıkla beraber. İlaç verilmesi kısmında adet sancısı benzeri bir ağrı oluyor o kısım da zaten birkaç saniye sürüyor. Benim bir tüp kapalıydı açmak için üç defa ilaç verdiler toplam bir dakika sürmüştür ilaç verilmesi kısmı.
Bende anlayadım sorup durdum. Bitti mi, bi sorun mu var ,oldu mu daha kaç tane soru sordum. Devamlı olacak olacak diyip durdular. 3ayrı kişi denedi yok açılmamış. Çektiğim acıyla giden paramla açıldı diye kandırıp elime tutuşturılan Sonuçla evimin yolunu tuttum.Kendi doktoruma gidip gösterdim kapalı dedi.

Bende anlayadım sorup durdum. Bitti mi, bi sorun mu var ,oldu mu daha kaç tane soru sordum. Devamlı olacak olacak diyip durdular. 3ayrı kişi denedi yok açılmamış. Çektiğim acıyla giden paramla açıldı diye kandırıp elime tutuşturılan Sonuçla evimin yolunu tuttum.Kendi doktoruma gidip gösterdim kapalı dedi.
Yani benim de bir tüp kapalıydı dediğim gibi ama tek doktor yapıyor işlemi. Üstelik yaptığı her işlemi de öncesinde söylüyor, şimdi spekulum yerleştireceğim, şimdi şunu yapacağım bu biraz acitabilir falan diye. Mesela benim ilk ilacı verdi doktor, teknisyen bir daha verelim diye seslendi. Sonra doktor bir daha vereceğim tek tüpte geçiş göremedik, derin derin nefes al falan dedi.
Bir de röntgen olduğu için zaten iki üç doktorun girmesi fe garip olmuş. Geçmiş olsun.

Özelde mi yaptırdınız siz işlemi?

Yani benim de bir tüp kapalıydı dediğim gibi ama tek doktor yapıyor işlemi. Üstelik yaptığı her işlemi de öncesinde söylüyor, şimdi spekulum yerleştireceğim, şimdi şunu yapacağım bu biraz acitabilir falan diye. Mesela benim ilk ilacı verdi doktor, teknisyen bir daha verelim diye seslendi. Sonra doktor bir daha vereceğim tek tüpte geçiş göremedik, derin derin nefes al falan dedi.
Bir de röntgen olduğu için zaten iki üç doktorun girmesi fe garip olmuş. Geçmiş olsun.
Çok teşekkür ederim size de geçmiş olsun.

canim heralde benim rahim filmiyle ilgili yazdigimi gormemissin aynen senin gibi oldum canim kan revan icinde kaldim cikistada bayildim eve zor gittim sanirim bizim rahmimiz dar oldugu icin oldu butun bunlar canim allahtan tupler acik ciktida teselli olmustum:1no2: :1no2:
Merhaba. Kanamanız kaç gün sürdü acaba? Benim 3. Günüm hala kanamam devam ediyor. Benimde işlemim çok zor geçti rahim dar dediler.

Merhaba. Kanamanız kaç gün sürdü acaba? Benim 3. Günüm hala kanamam devam ediyor. Benimde işlemim çok zor geçti rahim dar dediler.
Kanama kahverengi lekelenme şeklinde üç dört gün sürüyor. Daha fazlaysa bir doktora gorunmeniz gerekiyor. Bana öyle söylemişlerdi. Geçmiş olsun.

kk’nın son hsg’lisi ben oluyorum galiba bugün çekildim geldim sormak istedikleriniz varsa cvplayabilirim

Evet hsg den sonra 6 ay şansın biraz daha yüksek oluyor doktor bana öyle demişti..bide ovulasyon testi al onu da dene çok iyi olur
Canım birşey sorcam peki hsg den sonra deneme süresi verdimi size 1 2 ay kadar yoksa direk tedaviye mi başlayacaktınız

Arkadaşlar merhaba,bugün anestezili Hsg çekildim. Ben çok korkarak ve buraları hep okuyarak girdim birisine yardımım dokunur diye anlatmak istedim. PCOS um ve 1.5 yıldır bebek için uğraşıyoruz 2 al önce ciddi tedavi sürecine girdik. Neyse çok uzatmayım, doktorum tüplere bakmamız lazım diyince bugüne randevu verdi anestezili istedim çünkü korkuyordum. 15 dk sürmüş uyandığımda odamdaydım. Hiç korkulacak bişey yokmuş. 2 saat içinde evime geldim. Akşam kasıklarımda ağrılar başları adet ağrısı gibi ama normalmiş bu. Biraz kanama var birkaç gün sürer dedi doktor. Tüplerim açık çıktı çok şükür bundan sonra klomen tedavisine başlayacağız. İnşallah Allahım hayırlısı nasip eder hepimize
Hamile kalabildin mii prki canım bende aynı durumdayım yarın hsg çektiricem inşallah sonuçlar hayırlı çıkar

Cevap için teşekkür ederim vişnelikek41 , soğan suyu kürü denediniz mi acaba iyi gelir diyorlar ben hiç denemedim. Zaten bugün öğrendim pcos olduğunu. Hiç sivilcem çıkmaz kilom yok reglim düzenli anlamadım gitti wala
Denemiştim canım ama bende pek işe yaramadı sanırım yani geçen sene denemiştim şu rahim filmini bi çektireyim hayırlısıyla sonra onu da yapmayı düşünüyorum 🤷🏼

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben de yaptım 1 ay önce 18 yaşındayım ve anestezi fln uygulanmadı korkman gereken bişey yok cidden bı yarım saatlik bişey sadece kendini kasma yeterli sonradan ağrı fln da çekmedim ben inşallah güzel sonuçlar alırsın

X