Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba, Bizde 1yıldır çocuğumuz olsun istiyoruz. Tüm kan, hormon değerleri normal. 1 yıl beklememi istedi şehir hastanesindeki doktorum, 1 yıl dolmak üzereydi bu ay hsg çektirdim. yorumlardan korktuğum için doktora sordum, ağrılı bir işlem ama acı eşiğim yüksek dersen anestezi alma dedi. kendime güvenmediğim için anestezili çektirdim. hiç bir şey hissetmiyorsunuz. uyuyup uyanmak toplam yarım saat sürdü. özel bir hastanede 3750 tl çektiler.

Kızlar merhaba hsg adetin kaçıncı günü çektiniz en geç ne zamana kadar çektirilir yumurtlama haftasına denk gelirse bir sorun olur mu ben doktora sormadım sekreteri beni yonlerdirdi reglin baslangicindan 11 gün randevu verdiler. Ben kararsız kaldım bir sorun olur mu ? Hangi gün çektirdiniz

Adet bittikten sonraki üç gun icinde cekiliyor ben 9. Gun cekildim

Herkese merhaba. Bende bugün Şişli echomarda çekildim biraz ağrı oldu ama 2dk falan sürdü işlem çok kısa. Şu an gün içinde ara sıra ağrım oluyor ama çok az. Rahmin kalp şeklindeymiş doktor gebeliğe engel değil dedi fakat sormak istediğim şu ; doktor bana 10gün ilişki olmasın dedi ama hsg çekilen ay hamile kalan çok oluyormuş. Size de böyle diyen doktorlar oldu mu acaba ?

Benim doktorum hsg den sonra devam edebilirsin demişti bende 2 gün sonra gidicem ama 2-3 gün ara veririm diye düşünüyorum

Kızlar birşey sorucam bugün hsg çekildim sol tüpüm tamamen kapalı açılmadı ve rahim agzin dar dedi. İkisi için ameliyat olmam lazım. Rahim ağzını genisletebilirsem sorun kalmaz tek tuple de hamile kalabilirsin dedi doktor yarın tekrar gidicem o işlemi yapicak.. böyle bir durum yaşayan var mı acaba?

Benim rahmim de T seklindeydi histereskopi ile duzeltti doktorum sizindemi histereskopi ile duzeltilicek acaba ? 3 agustosta histereskopi oldum tup bebek yapan doktorum tekrar hsg istedi yapisma olabiliyomus

Benim rahmim de T seklindeydi histereskopi ile duzeltti doktorum sizindemi histereskopi ile duzeltilicek acaba ? 3 agustosta histereskopi oldum tup bebek yapan doktorum tekrar hsg istedi yapisma olabiliyomus
Rahim ağzı için ameliyat gerek kalmadı bir aletle açtı çok şükür. Ama tüp ameliyat dedi onu da bir süre deneyip gebelik olusmazsa ilerde düşünürüm

Merhaba herkese. Hsg ye dair hicbir bilgim yok o yuzden bilgilerinize ihtiyacim var. Gebelik dusunuyoruz bu ay 2.ayimiz olacak insallah. Diger aya da olmazsa ben de cektirmeyi dusunuyorum eger varsa bir problem ona gore onceden onlem alabilmek icin. İlla bir seneyi beklemeye gerek var mi hsg icin?

Benim doktorum 1 sene bekle dedi bir sene içinde olmayınca öyle çektirdi. Daha iki ay çok erken sabretmenizi öneririm

Benim doktorum 1 sene bekle dedi bir sene içinde olmayınca öyle çektirdi. Daha iki ay çok erken sabretmenizi öneririm
Evet dogru diyorsunuz ama varsa bir sorun zaten her halukarda bir sene bosuna beklemis olucaz gerek var mi ki illa bir seneyi beklemeye. Herhangi bir zarari vs var mi hsg nin. Aksine yine faydasi olmaz mi acaba

Evet dogru diyorsunuz ama varsa bir sorun zaten her halukarda bir sene bosuna beklemis olucaz gerek var mi ki illa bir seneyi beklemeye. Herhangi bir zarari vs var mi hsg nin. Aksine yine faydasi olmaz mi acaba
Bence sen bı 6 ay dene ondan sonra konuşursun doktorunla bı kaç tedavi veriyorlar cektirmeden önce. Muayene oldunuz mu hiç ? Bence böyle düşünmeyin şimdiden içiniz rahat etmiyorsa konuşun doktorunuzla

Bence sen bı 6 ay dene ondan sonra konuşursun doktorunla bı kaç tedavi veriyorlar cektirmeden önce. Muayene oldunuz mu hiç ? Bence böyle düşünmeyin şimdiden içiniz rahat etmiyorsa konuşun doktorunuzla
Evet muayene oldum kan testlerimi de gostermistim iyiydi yani bir problem yoktu. Bakalim ins bu ay olur yoksa gercekten uzucu oluyor acaba hic olamayacak miyim diye dusunmeye basladim. Teyzemin de 17 yil aradan sonra olmustu. Her seyi birlikte yasadik heralde biraz ordan da travma oldu bende.

Birşey olmaz inşallah öyle düşünme Allah'ım tez zamanda nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…