Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba yaklaşık 4 ay önce Hsg çektirdim. Rahim filmini bilen bilir film esnasında şiddetli adet sancısı çekiyorsunuz sonra bir anda bitiyor. Fakat filmden sonra ben de alakasız zamanlarda o ağrının hafifini hissediyorum normalde sadece adet öncesi ağrım olur onun dışında bu ağrıyı hissetmem. 4 aydır özellikle adet sonrası düzensiz zamanlarda hafif adet ağrım oluyor. Bu filmi çektiren ve üzerinden zaman geçmiş kişiler yazarsa sevinirim.
Ben iki ay önce çekildim canım, anesteziliydi, sorun varsa alabilirim.

Kizlarr bir yil oldu neredeyse hamile kalamiyorum.bir ay once dr gittim durumu anlattim.benden hsg esimden sperm testi istedi..hic ilac vermeden tedavi uygulamadan hsg cekildim. Acaba sizlerinde mi surec boyle ilerledi. Sizler bir cok ilac kullanmissiniz hangi asamalar daha dogru olan. Her doktor kendine gore mi bir yol deniyor cozemedim.
Senin canım film sonrası adetin yogun, pıhtılı, sancılı mıydı?

Senin canım film sonrası adetin yogun, pıhtılı, sancılı mıydı?
Canim daha 1 subatta cekildim. Adet olmadan bebisim olur insallah🥰 pek umudum da yok ama olsunn. Suan sol kasigimda bi agri var yumurtlama zamanim suan. Hsg den once sag tarafimda hissederdim yumurtlamayi bu sekilde. İnsallah iltihap agrisi degildir.

Merhaba. Bende 7 ay oldu. O zamanlarda bende aynı sorunları yaşadım . Enfeksiyon olabilir mi?Tahlil verdiniz mi ?
Merhaba🤗 Anladığım kadarıyla aynı ağrıyı yaşadınız peki sizde enfeksiyon çıktı mı? Ben Hsgden önce genel kontrol olmuştum enfeksiyon görülmüyordu tabi 4 ay oldu ama bilemiyorum filmin çekildiği aydan itibaren başladı bunlar

Merhaba🤗 Anladığım kadarıyla aynı ağrıyı yaşadınız peki sizde enfeksiyon çıktı mı? Ben Hsgden önce genel kontrol olmuştum enfeksiyon görülmüyordu tabi 4 ay oldu ama bilemiyorum filmin çekildiği aydan itibaren başladı bunlar
Yok cnm ardından ağrı oldu ama kısa süreli ara ara. Ama ben o süreçte tüp bebek tedavisine de başladığım için belki de ondandır. Belki bi kendimizi çok dinlediğimiz için.

Ben 4 ay önce anestezi olmadan çok iyi bir yerde çektirdim sadece adet sancısı oldu işlem bittiği an geçmişti. Fakat 4 aydır belli belirsiz zamanlarda hafif adet sancısı çekiyorum (adetle ilgisi olmadan)
Benim film sonrası adetlerim, yumurtlama dönemim daha sancılı, kısmen benziyor sana.

Demek kl olabiliyor,
İlk adetin yoğun kanama ve sancılı mıydı?
İlki de yoğun ve sancılıydı ondan sonrakiler daha çekilebilir sancılıydı ama bu en son (4. ay) ağlattı sancıdan. Bunun dışında adet dışı zamanlarda da hafif ama sürekli kendini hatırlatan sancılar yaşadım.

İlki de yoğun ve sancılıydı ondan sonrakiler daha çekilebilir sancılıydı ama bu en son (4. ay) ağlattı sancıdan. Bunun dışında adet dışı zamanlarda da hafif ama sürekli kendini hatırlatan sancılar yaşadım.
Benim ikinci ayım, ilkine göre dediğin gibi daha çekilir bundan sonrakiler ne olacak bakalım, adet dışı zamanlarda da yumurtlama adete yakın o ki hafta gibi sancılarım var benimde.
Kk adetin pıhtılı ve açık kırmızı mıydı? Benim öyleydi su gibi.

MERHABA Bİ ŞEY SORMAK İSTİYORUM geçen ay hsg çekildi ADETİM DÜZENSİZ OLUYO BUNDAN ÖNCE 2 ay 28/29 günlerde oldu şimdi 40. Gün hala adet olmadım test yapmak istiyorum ama hiç belirti filan yok böyle bi şey yaşayan var mı yardımcı olabilir misiniz bana da 🥺

Merhaba, 1 haftadir korkudan ölüyordum. 1 saat önce hsg cektirdim hem de üniversite hastanesinde 94 liraya. Hicccccc korkulacak bir islem degil, ben korkudan ölerek girdim ve tek hissettigim biraz adet sancisi benzeri birsey ve saniyelik sürdü. Burda öldük bittik yazanlara inanmayin. Özel hastanede sordum 1000 lira anestezisiz 1200 anestezili dediler. Onlar bile anestezi tavsiye etmediler. Gittim tertemiz üniversite hastanesine 94 lira verdim 0 acisiz 5 dkda cektirdim. Popodan igne yaptirmak bile daha cok aciyor hic dert etmeyin, cogu yalan söylüyor. Benden önce 3 kisi girdi hepsi de acimadi bile dediler. 15 dk da 3 kisi bitti.
Herkesin acı eşiği farklıdır.
Adetken bile çektiğimiz ağrılar farklı oluyor.
Bu kadar keskin konuşmanız doğru değil insanları yanlış yönlendirmek olur.

Benim ikinci ayım, ilkine göre dediğin gibi daha çekilir bundan sonrakiler ne olacak bakalım, adet dışı zamanlarda da yumurtlama adete yakın o ki hafta gibi sancılarım var benimde.
Kk adetin pıhtılı ve açık kırmızı mıydı? Benim öyleydi su gibi.
İlk adetim dediğiniz gibi su gibiydi ondan sonra her zaman pıhıtılı ve koyu oldu.

Kızlar pazartesi hsg çekileceğim, doktor bu ay korunma önerdi ama korunmak istemiyorum. Size doktorlarınız neler tavsiye etti?

Benim doktorum sadece 4 gün ilişki yok sonra yapabilirsiniz demişti korunun da demedi devam dedi
Ben de korunmak istemiyorum yarın tekrar bi soracağım nedenini… Sonuçta yumurtlamadan önce çekiliyor radyasyon oranı da düşük diye biliyorum

X