Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ben de iki gün önce çekildim, benim rahim çok darmış ve işlem yapılırken çok kanama olmuş, yarım gün hastanede yattım. Kanamayı durdurmak için tampon koydular ve hala kanamam var. 20 gün ilişki olmasın dedi. Canım hala acıyor :KK43: Sizin de dar olduğu için mi kanama oldu?
Yok benim sadece akşama kadar regl kanı gibi geldi,sabahda temizlendim. 10 gün de bize dedi ilişki olmasın diye. Öyle durumları doktorda bana söylemişti ama panik yapmayın geçecektir ve doktorunuza bildirin mutlaka

Yok benim sadece akşama kadar regl kanı gibi geldi,sabahda temizlendim. 10 gün de bize dedi ilişki olmasın diye. Öyle durumları doktorda bana söylemişti ama panik yapmayın geçecektir ve doktorunuza bildirin mutlaka
Doktorum işlemden sonra, dar olduğu için girerken kesildiğini söyledi. Antibiyotik de vermedi. İnşallah iyileşir..

Ben bugün anestezi olmadan çekilmeyi denedim rahim de darlık varmış bi taraf kapalı dedi vs ilk zamanlarımda vajinismusta yaşamıştım. Eğer geçmişimde böyle bi durumu olan varsa kesinlikle anestezi yaptırmalı. Ben yarın tekrardan gidiyorum. Anestezi olmadan resmen travma yaşadım
Kesinlikle mahvoldum. Bilmeden konuşup abartmayın diyen insanların cahilliğine kandım rahim darlığı olan kişilere anestezisiz asla yapılmamalıymış. Acımasız bi asistana denk geldim sıvı geçmedikçe omuzlarımdan bi erkek tutup zorla vermeye devam ettiler en son acıdan bayıldım. Histeroskopi sırasında Prof ben demeden kendisi sordu, kızım zırh gibi kapalı sana anestezisiz nasıl rahim filmi çektiler diye. Allah merhametli işini seven insanlarla karşılaştırsın. Ben seni çok iyi anlıyorum. Çok geçmiş olsun canım benim
Kizlar smear testi yaptirirken ya da doktorunuz elle muayene ettiginde hic sikinti yasamis miydiniz? Bende adetimi bekliyorum rahim filmi cekilcem ama doktorum benden smear alirken hep kanamam oluyo doktorum cok hassas oldugunu soyluyordu acaba darlikla bi ilgisi var midir?

Kizlar smear testi yaptirirken ya da doktorunuz elle muayene ettiginde hic sikinti yasamis miydiniz? Bende adetimi bekliyorum rahim filmi cekilcem ama doktorum benden smear alirken hep kanamam oluyo doktorum cok hassas oldugunu soyluyordu acaba darlikla bi ilgisi var midir?
Merhaba canım aklımda kalan öyle bi acı çektiğim muayenem olmadı. Rahim filminizi çekecek kişinin profesyonelliğine bakan bi durum duyup öğrendiğim kadarıyla rahim dar ise işlemi sonlandırmaları gerektiği. Anestezili çekiliyor olmasının sebebi de o zaten. Yoksa sorunu rahim darlığı olmayanları 5 dk da alıp çıkartıyorlar. Yanımdaki arkadaş 8. Kez giriyorum hiç bişey hissetmiyorum ben dedi elini kolunu sallayarak çıkmıştı maşallah. Aynı şekil histeroskopi de başıma geldi Prof zırh gibi kapalı dayanamaz lokal getirin demişti. O aşamada öğrendim ben darlık sorunu olduğunu. Darlığın bile derecesi var her hasta kesinlikle bir değil . Korkutur gibi yazıyorum kusura bakma ama benim başımdan geçen buydu. inşallah seninki çok rahat geçer 🤲🏻

Merhaba canım aklımda kalan öyle bi acı çektiğim muayenem olmadı. Rahim filminizi çekecek kişinin profesyonelliğine bakan bi durum duyup öğrendiğim kadarıyla rahim dar ise işlemi sonlandırmaları gerektiği. Anestezili çekiliyor olmasının sebebi de o zaten. Yoksa sorunu rahim darlığı olmayanları 5 dk da alıp çıkartıyorlar. Yanımdaki arkadaş 8. Kez giriyorum hiç bişey hissetmiyorum ben dedi elini kolunu sallayarak çıkmıştı maşallah. Aynı şekil histeroskopi de başıma geldi Prof zırh gibi kapalı dayanamaz lokal getirin demişti. O aşamada öğrendim ben darlık sorunu olduğunu. Darlığın bile derecesi var her hasta kesinlikle bir değil . Korkutur gibi yazıyorum kusura bakma ama benim başımdan geçen buydu. inşallah seninki çok rahat geçer 🤲🏻
İnsallah canim bende biraz korkuyorumda okumadanda rahat edemiyorum ☺️

İnsallah canim bende biraz korkuyorumda okumadanda rahat edemiyorum ☺️
Ben de hiç korkmamak İçin okumadan gitmiştim 😄 gönlün ferah olsun gerçekten canı gönülden diyorum bunu çok nadir olumsuz benim gibi acı çekenleri gördüm. Rahim ağzı darlığı çoğunlukta olan bi durum değil en azından benim araştırmalarıma göre öyle. Maşallah herkesinki çok rahat geçiyor. İşini bilen bi doktorsa da o aşamayı anlar anlamaz bırakır yapmaz zaten. Hiç korkma Rabbim kolaylığını versin hemen gir çık temiz de sonuç al inşallah 💐 rahim ağzı darlığı varsa da gene için ferah olsun sperm seviyeniz yüksekse aşılamanın tutma ihtimali çok yüksek

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben ocakta çektirdim tuplerimin açık olmasına rağmen canım aşırı yandı birkaç gün kanamam oldu

Ben de hiç korkmamak İçin okumadan gitmiştim 😄 gönlün ferah olsun gerçekten canı gönülden diyorum bunu çok nadir olumsuz benim gibi acı çekenleri gördüm. Rahim ağzı darlığı çoğunlukta olan bi durum değil en azından benim araştırmalarıma göre öyle. Maşallah herkesinki çok rahat geçiyor. İşini bilen bi doktorsa da o aşamayı anlar anlamaz bırakır yapmaz zaten. Hiç korkma Rabbim kolaylığını versin hemen gir çık temiz de sonuç al inşallah 💐 rahim ağzı darlığı varsa da gene için ferah olsun sperm seviyeniz yüksekse aşılamanın tutma ihtimali çok yüksek
İnsallah canim, doktor iyi isini bilen biri Allah’tan 😄 hayirlisiyla bi atlatiyim regl tarihim yaklastikca geriliyorum..

Ben subatta cektirdim. Hic agri hissetmedim. 1 saat sonra adet sancisi gibi sanci oldu ama cekilmicek gibi bisey degildi.

Ben de Pendik Yüzyılda çektirdim Serap Hanım çekti. O kadar korkmuştum ki buradaki yorumlardan dolayı ve kendimi çoook kasmıştım doktor daha bana dokunmadan titriyordum korkuyordum. Tam tamınaa 1 dk ya sürdü ya sürmedi ekrandan ilacın ilerlemesini bile gördüm hiçbir şey hissetmedim :)). Hastanın durumuna ve doktorun profluguna göre değişiyor sanirim işlem. 1.300 TL verdim martta çektirdim. Boşuna korkutmuşum kendimi. İşlem sonrası gazım varmış gibi hissettim sadece o kadar.

Ben yaptırdım smes testini..hiç bir kanamam olmadı canım

Bende cuma günü cektirecegim. Korkuyorum ama düşünmemeye çalisiyorum. Doktorum sabah aç karnına gel şu bile içme dedi öğleye doğru çekeriz dedi. Sonrasında ilişki onermedigini yazmissiniz sadece kanaması olanlara mi o şekilde soyluyoar yoksa çekildikten sonra birliktelik o ay olmuyor mu. Eşim iş seyahatine gidecek onu bekliyoruz😅ya i birliktelik olmayacaksa gitsin 😅😂 anne olmak ne zormuş ya

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Merhaba ben de rahim filmi çekindim. Hastaneyi arayıp anestezi veriyor musunuz diye bile sordum hatta yok şimdiye kadar hiç anestezi uygulamadık dediler filmi çeken doktor da ağrı ve acı eskidendi şimdi çok ince uçlu kateter kullanıyoruz ama işlem sonrası kasık sancısı olabilir adet ağrısı gibi dedi. İşlem giyinip soyunmam dahil en fazla 15 dk sürdü yatarak çekiniliyo ve yatarken korkudan bacaklarım zangır zangır titredi ama hiç acı hissetmedim normal muayene olur gibi geçti 😊 ben de çok yorum okudum stresli ve korkarak girdim ama şükür ne işlem sırasında ne sonrasında en ufak ağrı veya acı olmadı tüpler açık çıktı 😊

Kizlar selam, yarin adetimin 3. Gunu. Ankara etlik zubeyde hanim hastanesinden randevu aldim. Hemen hsg randevusu verilir mi adet sonrasina? Hazirana mi sarkar?

Bende cuma günü cektirecegim. Korkuyorum ama düşünmemeye çalisiyorum. Doktorum sabah aç karnına gel şu bile içme dedi öğleye doğru çekeriz dedi. Sonrasında ilişki onermedigini yazmissiniz sadece kanaması olanlara mi o şekilde soyluyoar yoksa çekildikten sonra birliktelik o ay olmuyor mu. Eşim iş seyahatine gidecek onu bekliyoruz😅ya i birliktelik olmayacaksa gitsin 😅😂 anne olmak ne zormuş ya
İlişki yasak oluyor hsg sonrası. en az 1 hafta.

X