Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

kızlar ben istanbul pendikte oturuyorum buralara yakın HSG nereyi önerirsiniz

Canın tatlıysa ya da bu konuyla ilgili okuduklarından etkilendiysen kesinlikle Şişli’de Echomar’ı öneririm. Ben de anadolu yakasında oturmama rağmen, doktorumun önerisiyle orada çektirdim. Acısız, ağrısız, sorunsuz çok iyi bi ekip ve makinaları var.

Öz
Canın tatlıysa ya da bu konuyla ilgili okuduklarından etkilendiysen kesinlikle Şişli’de Echomar’ı öneririm. Ben de anadolu yakasında oturmama rağmen, doktorumun önerisiyle orada çektirdim. Acısız, ağrısız, sorunsuz çok iyi bi ekip ve makinaları var.
Özel sağlık sigortası karşılıyor mu peki

Bende de özel sağlık vardı ama bu işlemi hiç bir özel sağlık karşılamıyormuş zaten.
Merhaba size birşey sormak istiyorum bende bugün HSG çekindim ve doktor MONODOKS diye antibiyotik verdi fakat içinde gebelik şüphesi olanlar kullanamaz yazıyor benim 3 gün sonra yumurtlma günüm.. ben bu ilacı kullanırsam korunmam mi gerekir anlamadım 🙄🙄 doktor kesinlikle bu ayı değerlendir dedi bilemedim

Merhaba size birşey sormak istiyorum bende bugün HSG çekindim ve doktor MONODOKS diye antibiyotik verdi fakat içinde gebelik şüphesi olanlar kullanamaz yazıyor benim 3 gün sonra yumurtlma günüm.. ben bu ilacı kullanırsam korunmam mi gerekir anlamadım 🙄🙄 doktor kesinlikle bu ayı değerlendir dedi bilemedim

hsg’de iltihap falan mı çıktı ki , niye antibiyotik verdi acaba? Bana verilmedi çünkü hiç bir şey. Malesef o konuda bilgim yok. Yanlış yönlendirmek istemem. Ama bu ayı değerlendir dediyse mutlaka değerlendir. Benim de rahim filmi sonrası ilk deneme tuttu ☺️ ilacı da doktoruna sormanı öneririm, içeriğinde böyle yazıyor ne yapayım diye.

hsg’de iltihap falan mı çıktı ki , niye antibiyotik verdi acaba? Bana verilmedi çünkü hiç bir şey. Malesef o konuda bilgim yok. Yanlış yönlendirmek istemem. Ama bu ayı değerlendir dediyse mutlaka değerlendir. Benim de rahim filmi sonrası ilk deneme tuttu ☺️ ilacı da doktoruna sormanı öneririm, içeriğinde böyle yazıyor ne yapayım diye.
Tedbir amaçlı verdiğini söyledi.. bende değerlendirmek istiyorum kesinlikle 🙏🙏 doktora sormak aklıma geldi ama işini öğretiyor gibi olur muyum diye çekindim açıkçası 🙈🙈 acaba şey mi desem bulantı mide ağrısı gibi yan etkileri oldu beni sarstı başka daha hafif antibiyotik verir misiniz desem nasıl olur?

Oncelikle sağlıkla kucağınıza almanız dileklerimle... Doğal yolla mi oldu tüp bebekle mi? Ben de hsg çektirdim ama şuan tedaviye başlayacağız diye birşey yapmadık 😂 Arkadaş Arkadaş geziyoruz evin içinde 😂😂

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben daha salı günü çektirdim çekilirken hiç birşey yok on dakika nasıl geçti anlamadım ama daha sonrası çektiğim acıyı hayatta unutmam diye düşünüyorum bazısı çekermiş bazısı çekmezmiş ben çekenlerdenim acı eşiğim fazla olduğu içinmiş belki siz hiç çekmezsiniz inşallah

Ben daha salı günü çektirdim çekilirken hiç birşey yok on dakika nasıl geçti anlamadım ama daha sonrası çektiğim acıyı hayatta unutmam diye düşünüyorum bazısı çekermiş bazısı çekmezmiş ben çekenlerdenim acı eşiğim fazla olduğu içinmiş belki siz hiç çekmezsiniz inşallah
Bende akşamında sancı çektim ve aşırı kanamam oldu. Ama ilk kez bu kadar düzenli süren bi adet yaşadım.

Bende martta çektirdim anestezili olarak özel bı hastanede,ozel saglık sıgortaları karsılamıyor evet,1 ay sonra hamıle kaldm ama malesef daha dun düştü ve kürtaj oldum,hamılelıge bence etkısı var

2011 yılında cektırmıstım devlet hastanesinde tek yasadıgım sıkıntı ilacı ıcerı verdıgı andı 2 defa da verdi o 2 verme anında cıldıracak boyuta gelmıstım oncesınde ve sonrasında hıcbır sey hissetmedim hersey ılac ıcerıye verilene kadardı yeniden cektırmem gerekiyor ve korku kapladı beni yine aynı acıyı hıssedıcem diye sımdı goruntuleme merkezlerinde agrısız acısız deniliyor ama yeni teknolojik aletler ile belkı de o kadar korkunc acı cekmem diye umut ediyorum mr goruntuleme merkezlerinde cektırenler gercekten dediklerimi gıbı mı agrısız acısız mı?

canım sana şunu söyleyip bu insandan insana değişiyor ben ilk çektirdiğimde öleceğim zannettim çünkü çok zor oldu rahim dar olduğu için yapmaları problem oldu ve ilac çok yakıyor 2 gün kasıklarım ağrıdı ameliyat masasından fırlayacaktım nerdeyse..inşallah seninki kolay olur
bende aynıydım ölücem sandım 1 saat masadan kalkamadım ayıl bayıl ayıl bayılll .. canım cok yandı 2 tanesıde kapalıydı benım .. sag tarafı acabıldı

Arkadaşlar selam, ben 2 saat önce Ankara Liv’de çektirdim hsg filmini. Günlerdir korkuyorum sürekli internete girip araştırıyordum öncelikle şunu söylemem lazım hiç aşırı korkulacak gibi değilmiş. Şiddetli regl ağrısı gibi oluyor benim midem bulandı ağrıdansa, ama işlem zaten 3dk anestezi almaya değmez. Sonrasında yürüye yürüye çıktım, hafif kasık ağrım var onun dışında sorunsuz. Benim tüplerim açık çıktı en azından içim rahatlamış oldu.

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Ben çektirdim rahim filmi 3 kere üst üste gözünü korkutmak istemem ama çok ağrılı ve sancılı oluyor bende eğrilik var dediler ama kesin çekim sırasında ağrıdan hareket ettim ara ara bence ondan eğrilik var dediler şimdi 1 oğlum var

Bende geçen ay çektirdim eski usul aletlerdi anladığım kadarıyla. 2 kez 3 er saniye kadar şiddetli ağrı yaşadım ve bitti sonrasında çabucak kalkıp normalime döndüm. Anestezisiz çektirecekseniz tavsiyem kesinlikle kendinizi kasmayın oraya vardıysanız ne de olsa çekilecek eninde sonunda. Hiç düşünmemeye çalışın en güzeli

X