Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Çok teşekkür ederim cevap için☺️ İstanbulda yaşıyoruz ama malum bayram falan memlekete gitmemiz gerekiyor. Orada çektireyim olmazsa diye düşündüm. Peki ama samsunda liv hospitalde siz bir sıkıntı mı yaşadınız? Normalde önceden echomarda çekilmiştim ancak ağrısızdı anesteziye gerek olmadı. Liv hospitalde anestezisiz çekim yapılmıyor mu? Onların sistemi ağrılı mı?
Anestezisiz var mı livde hiç bilmiyorum çünkü doktor bana direkt anestezili olcak dedi. Aslında livde bi sıkıntı yaşamadım zaten gidiyosunuz işlem 20 dakika bile sürmüyor anestezi ile birlikte. 1-2 saat dinlenip çıkıyosunuz. Ben tüp bebek merkezine gittim ön görüşme için,rahim filminde sanki tüplerde bi sıkıntı var dedi doktor yenilememi istedi filmi ve echomarı önerdi.

Arkadaşlar ben üniversite hastanesinde Hsg çektirdim.Adetin 8.günü çağırdılar beni ve Anestesizdi işlemim. Ağrı en şiddetli 2 sn sürdü açıkçası biraz bağırdım ama sonra hemen geçti. Sanırım kişinin ağrı eşiğine göre değişiyormuş.

Ben de çektirmek istiyorum dış gebelik yaşadım. 1 ay oldu hala kanamam var. Sağ tüpte ufak pıhtılar da kalmış. Hsg ile tamamen temizlenir ben de tüp ve rahim durumunu öğrenirim diyorum ama çok korkuyorum. Devlet hastanesi sen ısteyince yapmıyor . Özel hastaneye sordum pendik yüzyılı aradım. Anestezi olmadan 960 tl çekimi dediler. 😔

Bende bugun echomarda cektirdim ve cok rahatti, orayi gercekten oneririm. 6 ay once ameliyat olmustum, ozaman sag tupumden gecis saglayamamislardi. Bu seferde sag tupumden ilk seferde gecis olmamis ama actilar. Ve sukur ki suan ikiside acildi ☺️☺️

Ben başkent üniversitesi Hastanesi'ne gittim arkadaşlar docente ultrason yaptı değerlerine baktı ve gerek yok şu an senin için hsg ye dedim.rahat ol gyzel beslen kafaya çok takma 6 ay deneyin dedi.

hanımlar ben de hsg çektirdim doktor raporun hazır olması 15 günü bulur dedi. anlayan var mı aranızda?

Eklentiler

• Screenshot_20210805-221010_Google.jpg
    Screenshot_20210805-221010_Google.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 95
  • Screenshot_20210805-220944_Google.jpg
    Screenshot_20210805-220944_Google.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_20210805-220930_Google.jpg
    Screenshot_20210805-220930_Google.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 86
Ben başkent üniversitesi Hastanesi'ne gittim arkadaşlar docente ultrason yaptı değerlerine baktı ve gerek yok şu an senin için hsg ye dedim.rahat ol gyzel beslen kafaya çok takma 6 ay deneyin dedi.
Herşey öyle ultrasonla hormonla anlaşılıyor olsada bizde oturup beklesek. Kaç yıldır bi bekleyişin var bilmiyorum ama yeni değilse o doktoru dinlememenden yanayım. Hsg ye kadar her detaya bakılıp herşeyin yolunda olduğu söylenen birisiyim, yine ben gibi sorun yok denen 2 negatif aşılama deneyen arkadaşımla aynı gün histeroskopide onun perdesi olduğunu, benimse aşırı rahim darlığım olduğu ortaya çıktı. Yeni evli değilsen Tek doktora bağlı kalma canım

merhabalar
rahim filmi çekilceğinde doktor ilişkiye girmeyin falan diye bişey dedi mi
bana öyle bişey demedi bugün aradığımda da sekreter ilişki olmadı dimi dedi ben de yok dedim ama bi kere oldu yani,

Merhabalar, ben birsey sormak istiyorum hangi testlerden veya ne kadar sure denemeden sonra hsg önerildi? Benim hormon - amh - hatta sperm alerjisi olabilir mi gibi testler yapildi hepsi temiz ve iyi durumda cikti daha ultrason bile muayene etmeden direk gittiğimde bunlari istedi yaptırdım bugun sonuçları aldm heralde bugun muayene edecek diye düşündüm ama gene muayene etmeden test sonuclarin iyi ama bi de hsg görelim dedi 🤔 bu arada 1 yıldır cocuk düşünüyoruz ama covid vs korkumuzdan toplasanız ovulasyon takibi ile 3 ay fln degerlendirebildik.. Farkli bir doktora daha gidicem ama kktcdeyim burda doktor alternatifi cok değil maalesef.. bana hsg biraz para için istenmiş gibi geldi o yuzden bu süreci yaşayanlardan fikir almak istedim😔

Merhabalar, ben birsey sormak istiyorum hangi testlerden veya ne kadar sure denemeden sonra hsg önerildi? Benim hormon - amh - hatta sperm alerjisi olabilir mi gibi testler yapildi hepsi temiz ve iyi durumda cikti daha ultrason bile muayene etmeden direk gittiğimde bunlari istedi yaptırdım bugun sonuçları aldm heralde bugun muayene edecek diye düşündüm ama gene muayene etmeden test sonuclarin iyi ama bi de hsg görelim dedi 🤔 bu arada 1 yıldır cocuk düşünüyoruz ama covid vs korkumuzdan toplasanız ovulasyon takibi ile 3 ay fln degerlendirebildik.. Farkli bir doktora daha gidicem ama kktcdeyim burda doktor alternatifi cok değil maalesef.. bana hsg biraz para için istenmiş gibi geldi o yuzden bu süreci yaşayanlardan fikir almak istedim😔
Hsg yaptır canım önemli en başta yapmak daha önemli çünkü bende yarın yaptırıcam

Merhabalar. Konuyu görünce yazayım dedim. Ben de Mayıs ayının başında cektirmistim hsg. Bahçelievler betatom emarda çektirdim. O zaman nakit 750 kart 1000 TL idi. Doktor çok tatlı sakinleştiyor anlatarak yapıyor ve hiçbir acı hissetmedim kesinlikle tavsiye ederim. Sonrasında hafif şişkinlik adetin ilk günü gibi bir rahatsızlık oluyor ama uzun sürmüyor bir gün felan.

Merhaba ben de bugün hsg çektirdim. Çok korkarak gitmiştim ama korktuğum gibi olmadı. Sadece ilacı verdiklerinde kademe kademe artan ağrı oldu o da zaten işlem çok uzun sürmediği için katlanılabilirdi. Aradan yaklaşık 8 saat geçti lekelenme var ama ağrı sızı yok. Sonucu da işlemden 10 dakika sonra aldım doktoruma götürdüm tüplerin açık bir sıkıntı yok dedi.

Bende yaptıracaktım kızlar fakat adetten sonra diye konuştuk . Adetim gecikti adetten önce yaptırabiliyormuyuz geciktiği için ?

Bende yaptıracaktım kızlar fakat adetten sonra diye konuştuk . Adetim gecikti adetten önce yaptırabiliyormuyuz geciktiği için ?
Yumurtlama döneminden önce yapılmadı gerekiyor yanı adetten sonraki bir kaç gün uygun

X