Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

arkadaşlar rahim filmi en geç ne zaman çekilebilir? adetin 13. gününe randevu aldım

Bugün çektirdim . 15 saniye ağrı oldu çabucak bitti. Kolaydı. Hiç korktuğum gibi değildi. Ağrı eşiğim düşük olduğu için kısa süre sancı duydum ama dayanilmayacak gibi değildi.
Bazıları onu bile hissetmedi. Sonomed'de çektirdim.
Benim gibi korkan varsa hiçbir şey çaresiz değil. 4 aydır erteliyordum. Kurtuldum

doktorunuz kimdi

hsg oncesi yada sonrasi antibiyotuk kullandinizmi

doktorunuz kimdi

cekim oncesi yada sonrasi antibiyotik içiltinizmi

çekim oncesi rahim duvari zedelenmesine iliskin kagit imzalattilar mi

Ben de zeynep kamilde hsg çektirdim. Çığlık çığlığa kaldım. Ölüyorum sandım ve çeken insanlar da canımın yanması normal değilmiş gibi davrandı. Hicbir sekilde rahatlatıcı konuşma yapmadılar. Boyle olacagini bilseydim özelde anestezili olarak cektirirdim. Benden önce girenler gayet normal çıktılar. Herkeste bu kadat ağrı olmuyor. Ağrı eşiğim düşük demek ki

Arkadaşlar merhaba, rahim filmi cekildim yaklasık 20 gün önce, ağrısız veya ağrılı bi işlem olması tamamen kişiye bağlı. Benim bi arkadaşım oldu hic ağrısı olmadan cıktı. Ben tüplerimin tıkalı olduğunu ve rahim filminde açılacağına düşünerek girdim ve işlemim tam 35 dakika sürdü cünkü sol tüp tamamen tıkalı cıktı ve o yüzdem gebe kalamadığımı ve sol tüpümü almaları gerektğini söyledi.. daha sonra cok ağrım oldu cünkü tüpümü açmakla uğraştı yani demek istedğim kişinin sıkıntısı varsa ağrı oluyor, bi sıkıntısı yoksa hafif adet ağrısı gibi oluyor.

HSG çekiminde doktor tarafından tüplerinde hava olduğu söylenen ve hsgnin çekilemediği olan var mı? Doktor diğer aya erteledi çekimi. Buna tıkanıklık var diyemem dedi yeniden çekilmeliymiş. Çok karışık kafam daha önce karşılaşan oldu mu böyle bir durumla

Kesinlikle. Benimde tüpümde geçiş azmış basınçlı vereceğim dedikten sonraki saniyeler nasıl geçti bilmiyorum en son bırakın diye yalvarıyordum. Çok şükür açıldı dendi 1,5 ay geçti bile üzerinden kısa sürüyo evet ama maddi durumu olan anestezili yaptırsın derim

Ben anestezili oldum, çıktıktan sonra ağrım 2 gün sürdü, sonra normale döndüm. Ücreti 1100 tl iyi özel bi hastanede.

Merhaba, bende ilk hsg yi özelde sedayon yani hafif anestezi ile çekildim. Ama doktorum çekilen hsg yi hiç beğenmedi, sırf hava var bu şekilde değerlendirmem yanlış olur dedi. Operasyon odası önünde eşim ve ablam bekledi o kadar çok bağırmışım ki herhalde kızı uyutmadan yaptılar demişler ama ben hiç birini hatırlamıyodum uyandığımda. Ağrı acı asla olmadı. Ama hem doktor hsg yi beğenmedi, hem de yazılan raporda tüpler sıkıntılı. Şimdi üniversite hastanesinde tekrarlanacak ama anestezi olmadan. Aynı sizin dediğiniz gibi tüpler de sıkıntı varsa çok ağrılı oluyor diye duydum hep. Benimkilerde sıkıntılı gibi inanılmaz korkuyorum.

Ay gecmis olsun, okurken hissettim o aciyi cunku ben de ilkinde boyle olmustum. Hsg yi hayatimda ilk defa duydugum gun hsg cektirmistim. Hic bir arastirma yapmadan... Sedasyon vetmya anestizi almasan olmustum ve tuplerdeb biri tikali oldugu icin cok canim yanmisti...

Gecen ay yine cektirdim ama bu sefer adetliyken kullandigim agri kesiicimden ictim hsg den 1 saat once. Ve cook rahat gecti... Yine tuplerden biri tikaliydi ama agri kesici etkisiyle hissetmedim.. tabi bu sefer cektirdigim yeri de kendim sectim arastirarak..

Eger yasadiginiz sehirde alternatifler varsa bi arastirin onceden.

Cok cok gecmis olsun

İyi fikir bende Ağrı kesici içeyim. Ben mecbur üniversite hastanesinde yaptırıyorum tüp bebek tedavim doktorum orada. Ama eğer özel bi merkezde çekilecekse dediğiniz gibi çok iyi araştırılmalı. Aşırı pişman oldum ben. Doktor açık açık çöp dedi bu film, çok kötü çekilmiş. Üstelik 1200 tl para ödedim. Cvp için çok teşekkür ederim

Selamlar
Bende bugün çekindim
Doktorun asistanı her ne kadar anestezi alma gerek yok dese de ben anestezili tercih ettim iyiki de öyle tercih etmişim
Sonuçlarımı henüz almadım bilmiyorum ama uyandıktan sonra regl ağrısı gibi sürdü akşama kadar
Şimdi de karnımda mekik çekince olan hamlama ağrısına benzer bir ağrı mevcut
Kesinlikle acımaz diye garanti veren yer olursa çektirin anestezi olmadan
Ama başka türlü yok yine olsa alırım anesteziyi

Bu arada uyandığımda altımda hasta bezi gibi sızdırmaz bir tür bez vardı içi full tentürdiyot kan karışımı bi şeyle doluydu annem kapıdaydı bi ara uyanıp inlemişim doktorum az kaldı sabret filan demiş heralde sesim gitmiş sonra tabi ben hiç bişey hatırlamıyorum uyuyup uyanma süresi toplasan 40 dk etmez
Çıktıktan sonra da ped kullandım kimse uyarmamıştı ama buradaki araştırmalardan dolayı hazırlıklı gitmiştim eve gelince gördüm kanamam olmuş bir ped daha değiştirdim yine kanamam olmuş
Kişiden kişiye değişebilir bence ama anestezi rahatlık

Son olarak Sivas’ta özel bir hastanede 2000 liraya çektirdim doktor muayene ücreti hariç çıkınca da acil serviste uyandırılma sürem oldu

Merhaba benimde 2 tupumde ayni sey varmis duyunca cok uzuldum. Sizede com gecmis olsun. Kendi doktorunuz ne onerdi size peki? Benim doktorumu oneririm bana hosteroskopi yapilacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…