Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Bana ilaç koymadı. İçeriye bir iğne yağtı. onun batırırken arı sokması gibi hissettim. Sonra aonun etki göstermesini beklediler. ;İlacı verirken hiç birşey hissetmedim ben
Hadi ya sen cok sansliymissin Ilacin her ileri gidisinde acidan kivrandm yoktu byle bir aci Bir oda vardi cikan orada kendine gelmeye calisiyordu öyle diyim ben sana

Bende polikistikover var ayni zamanda hamile kalmak istiyorum.rahin filmi cektirecegim regli olduktan sonra cekiliyormus .tabi 50 gundur regli olamadim. Bi ara olacagim.insallah

Ben yeni yaptırdım 15 dakika anca sürüyor danar yolu açılıyor her ihtimale karşı bende gerek kalmamıştı acu veriyor biraz ilacı salarken ama 10 cn anca sürüyor ve dayanılmayacak bişey kesinlikle değil

merhaba arkadaşlar rahim filminde anesteziye gerek duymadan çekinilebilinir eğer sağlık durumunuzda bir problem veya rahatsızlığınız yok çekim çok kısa sürüyor

ben 2018 eylül de çektirmiştim, anestezisiz olmuştu. çok dayanılmayacak bir acı değil ama benim işlemden sonra rahme verilen sıvı karın boşluğumda toplanmıştı ve ciddi bir ağrıyla acillik olmuştum. bir kaç iğne yaptılar da hemen rahatlamıştım. tabi bu nadir olan bir durummuş. bana denk geldi. çünkü bişey nadirse bana denk gelir arkadaşlar :) neyse...
lösante hastanesinde yaptırmıştım 450 lira gibi bi fiyattı, uygundu ve çok güzel bir hastane. ankaradakilere tavsiye ederim.

Normalde verilen ilaç tüplerden karın boşluğuna dağılıyor dediğin gibi sonrasında nadir bir olay sancı ve ağrı vermesi normalde çekimden 10 dk sonra hiç birşeyin kalmıyor geçmiş olsun

Canım korkulacak inan hiç birşey yok hem çekinen bir kişi olarak söylüyorum hemde çeken birisi olarak çekim esnasında en rahatsız edici şey sadece spekulum takıldığında ki rahatsızlık birde ilaç verirken tüplerden geçerken adet sancısı gibi bir ağrı biz hastaların %90 ı normal çekiyoruz

Hadi ya sen cok sansliymissin Ilacin her ileri gidisinde acidan kivrandm yoktu byle bir aci Bir oda vardi cikan orada kendine gelmeye calisiyordu öyle diyim ben sana
Canım sen nerede yaptırdın devlette mi
Sana sonda mı taktılar idrar yolundan?

Ben cumartesi gunu echomar da anestezi almadan cekilcem şimdiden korkmaya başladım

Echomar da cektirenler yorum yapabilir mi?

Ben cumartesi gunu echomar da anestezi almadan cekilcem şimdiden korkmaya başladım

Canım orda farklı bir teknık ile çekiyorlar diye biliyorum hsg balonu diye tamamen acısız bir yöntem o

Canım orda farklı bir teknık ile çekiyorlar diye biliyorum hsg balonu diye tamamen acısız bir yöntem o
Tesekkur ederim cnm inşallah oyledir
Tecrubemi buraya yazıcam inş
İnş iyi seyler yazarım

İdrara sıkısık mı olmak gerekiyor diye sordum
Buraya gelince wcye gondermiyoruz dedi
Biraz doluluk gerekiyor sanırım
Embriyo transfer i gibi

Evet canim devlette oldum ben.Benim rahim agzi dardi ilk gittigimde cok ugrastilar olmadi rahim genisletici fitil verdiler diger gittimde kolay takildi.Yok idrar yoluma degil canim katater takiyorlarmis islemi görmedgm icin bilemiyorum.Sen özelde cektireceksen rahat ol.

merhaba herkese , bende yaptırdım mayıs ayında 2 yıldır çocuğumuz olmuyır araştırma üniv hastanesinde yaptırdım hiç ödeme de yapmadım ancak psikolojik olarak çok zor geldi bana doktor adeten sonra gel dediği için hemen gittim iki ilaç aldırdı bir antibiyotik birde ağrı kesici ben acıyı hafifletsin diye ağrı kesiciyi yarım saat önce iki tane içtim bir tane de antibiyotik içtim enfeksyon vs olmasın diye yapılırken alltan bir şey taktılar adını bilmiyorum ama rahim içine demir bir şey yerleştiriyolar sonra iç rahim ağını tutup içine plastik uzun bir pipet gibi şırıngalı bi şeyle ilaç veriyorlar tüplerin tıkalı mı açık mı bir sorun var mı belli oluyor evet ilaç verilirken acıyor ama kısa süren bir acı 2 dk sürmüyor benim reglim de çok ağrılı geçtiği için belkide zor gelmedi en zorlandığım süreç ilk aşama yarım saat uğraştırlar ağlaya ağlaya içim çıktı ama benden sonra giren kadının 5 dk halloldu korkmayın ama psikolojinizi de iyi ayarlayın çok şükür bir şey çıkmadı sadece rahmim tersmiş 2 yıl geçtiği için tedaviye başlayabiliriz dedi yurmut çatlatma vs 3 aylık ama ben henüz o sürece hazır değilim bir sorun yoksa doğal yollardan olsun istiyorum.. ama hala çocuğum da olmadı mecbur tedaviye başlayacağım gibi görünüyor.

Geçmiş olsun canım iki kere çektirdim ve çok acı çektim..İki tüp denemesi negatif oldu...inşallah kendiliğinden hamile kalabilirim...banada rahim tersliği dendi bu konuda hiç tedavi oldum mu?

Hanımlar geçmiş olsun bende bu gün çektirdim sonucu yarın alacam inşallah bir sorun çıkmaz Rabbim hepimize hayırlı sağlıklı bebişler nasip etsin inşallah

Rahim filmi adet gecikmesi yapıyormu ?
Filmi cektirenler kac gün sonra adet oldunuz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…