Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Selam kızlar bu sabah 2.kez rahim filmini çektirdim bir açıklama yapılmadı. Doktoruma görüşmeme daha var anlayan yardımcı olur mu .

Eklentiler

• 20190917_091125.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 38
Banada bu gün rahim filmi çektir dedi 2 yıldır evliyiz ne gelen var ne giden nasıl çekiliyor nasıl oluyor endişeliyim kizlar birde eşim bebek için doktora gittigimi fln bilmiyor zamana bırakıp denesek mi yoksa çektirim mi bilemedim

Ben geçen ay çektirdim ve sonraki ay hamile kaldım :) Ben de bi sorun çıkmadı ama tüplerde bazen hafif tıkanıklar olabiliyormuş rahim filmi çekilirken açılıyormuş filmden sonra şansın arttığını söylüyorlar çektir bence canım hiç korkulacak bişey değil bana genel anestezi yaptılar 10 dk sürmüyor hiçbişey hissetmedim ve yarım saat içinde eski halime döndüm hiç korkma.

Ne güzel maşallah. Darısı başıma. bende ay başı çektirdim filmimi. ama erken adet oldum bu ay 1 hafta önceden geldi belki filimden dolayıdır. bu ay tutmadı Gelsin önümüzdeki ay bende de sıkıntı çıkmadı çok şükür açık dedi dr.

Canım merhaba çektirdin mi bilmiyprum. Bende zeynep kamilden o numaraya 3 ay denedim 1 kere düşürdümondada adetimin bitimine 2 gün falan kalmıştı olmaz dediler. tamamen temizlenip öyle arayın dediler Çok sinirlenmiştim. Ve bana söyledikleri şey ileri tarihe randevu veremiyoruz. Mesela bugün düşürdün yarına için gelin diyorlar. Çok saçma bir sistem. Bende gittim GÖztepe SSK ya onlarda taa Kasım ayına randevu yazdılar. en sonunda Kurtköy Ersoy hastanesinde 450 TL ye çektirdim. Muayene dahiil fiyattı bu.

Evet ona bağlı olabilir canım problem çıkmaması çok güzel onu öğrenmek bile stresi azaltıyor inşallah bu ay olur inan buna hep göbişi sev

Korkmuyor değilim aslında çevremde cektirenlerden duydugum kadarıyla hiç bulaşma diyorlar ama içimi rahatlattın biraz canım Teşekkür ederim Rabbim bize de nasip eder inşallah yaa

Korkmuyor değilim aslında çevremde cektirenlerden duydugum kadarıyla hiç bulaşma diyorlar ama içimi rahatlattın biraz canım Teşekkür ederim Rabbim bize de nasip eder inşallah yaa
Hastaneyi araştır anestezi yapan biyere git çok korkuyorsan canım gerçekten 1 saate çıkıyorsun hastaneden amin inşallah Allah isteyen herkese yaşatsın bu duyguyu

İyi geceler hanımlar bende inşallah bu perşembe hsg çektiricem 4 ay önce kürtaj olmuştum ondan sonra yumurtlama günlerimi sıkı değerlendirmeme rağmen adet oluyorum
Bu ay bir anda içime hsg çektirmek düştü
İnşallah hamile kalmama vesile olur
Hepimiz için de kürtaj sonrası yapışıklık olursa adetler az az gelir diyolar benim çok şükür az gelmiyor ama yinede şüphe duyuyorum çektirmekte fayda vardır diye düşündüm belki ufak tefek tıkanmalar vardır o bile gebeliğe engel olur heralde
Bende 650 liraya kıyıcam parasız zamanımız ama sağlık daha önemli tabi ..Allah çabalarımızı hayırla sonuçlandırsın amin

Ay resmen para için zırvalamış
Keşke gitmeyeydin oraya bacım nerde ikamet ediyosun o ne biçim doktor delimidir nedir hormon tahlillerini cartını curtunu tekrar istemiş. Yahu tutki tüplerde tıkanıklık var
hormonlar normal olsa ne yazar? Önce rahmin durumunu görsünde diğerlerini sonra istesin ay kesinlikle para tuzağı
Bende inşallah bu perşembe hsg çektircem ama doktor muayene etmeyecekki onlar zaten kadın doğum uzmanı değil radyologlar
Sadece tanı için çekip veriyolar sen sonra istediğin doktora götürüp gösteriyosun
Hem ayrıca hormon tahlili adetin 10.günü yapılmaz 2 yada 3.günü yapılır diğer günlerde doğru sonuç vermez yani haybeye bakmışlar burdanda anlaşıldığı gibi demekki dertleri para

Anestezili olsun demiştim sonomed Kadıköy'de yaptırdım çok rahatlattilar beni ilaç verirken hafif adet ağrısı gibi oluyor o da bişi değil uzun sürmüyor 650tlye yaptırdım

Merhaba geçmiş olsun bende İstanbul Anadolu yakasındayım internetteki yorumlar üstüne şişli echomarda çektirmek için aradım telefondaki sekreter dediki Cevat bey Perşembe sabahı Kadıköy sonomedde olacak isterseniz orda çektirebilirsiniz
Olur daha iyi benim için Kadıköy bana şişliden daha yakın sonuçta ama ordada mı şubesi var dedim evet yeni açıldı dedi
Size Cevat bey mi yaptı? Hsg sonrası antibiyotik vermedi dimi? Bide korunmak yoktur umarım? Ben işlemi bayanın yapmasını istiyorum ama Cevat bey de olsun istiyorum dedim tabi o zaman hülya hanım çeker Cevat bey değerlendirir rahat olun dedi
İnşallah bende memnun kalırım
Dört gözle bekliyorum perşembeyi bende anestezisiz çektircem inşallah hamile kalmamıza vesile olur ben 4 ay önce kürtaj oldum gebe kalamadığım için o yüzden tedirgin oldum

Bacım sana yaptıkları eski sistem olduğu için malesef o acıları hissettin çengel mengelle rahimi aşağı indiriyolarmış acır tabi
Ama son sistem c kollu cihaz dedikleri hiçbir acı vermiyomuş çektirenlerin bi tanesinde olumsuz yoruma rastlamadım. Bende inşallah c kollu cihazla çektircem. Çok geçmiş olsun sana

Kizlar ben Fulya Acik Emarda 555 tl ye anestesiziz cektirdim.5 dakikada bitti ve hicbisey hissetmedim bile.Sonuca gore doktorum histereskopi dedi ve 6500 tl istedi.Sizler bildiginiz kadar yorumlayabilir misiniz kizlar sonucumu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…