Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

süreçle ilgili bana da bilgi verir misiniz ? zeynep kamile gittim rahim filmi için bir numaradan sıra olmamı istediler 3 haftadır uğraşıyorum alamadım. oraya gidip alabilir miyim yada özel de uygun fiyata bildiğiniz yer var mı ? operasyon nasıl ağrılı mı oluyor sonrasınra hastanede kalıyor musunuz

Ben anestezili istedim çektirdim uyudum uyandım agrım oldu biraz hemen ağrı kesici yapıldı biraz da kanamam olmuştu yarim saat kalıp çıktık hastaneden.Özelde çektirmistim 2018 nisan da 350 tl anestezili.

Ben dun rahım fılmı cektırecektım gunler oncesınden randevu aldım sadece fılm ıcın hastaneye gıttıgımde muayene olmadan olmaz dedıler 1.sorum su ozelden rahım fılmı olmak ıcın ılla doktora gorunmen mi gerekıyor yoksa para tuzagı mı ??? Neyse devam edıyorum; doktora muayene oldum yanı konustuk ultrasonla baktı 10 nuncu gun olmasına ragmen yumurta su buyuklukte falan gıbı bır yorumda bulunmadı bende dedım buyuyormu yanı varmı yumurta ?var dedı sadece .. 8 mm bıle olsa ınsan bılgı verır ne bıleyım asıl konuya gelıyorum rahım fılmı olmak ıcın kafaca hazırlanmıs cekılıcem doye gıden ben cektırmeden gerı dondum cunkı amh lh e2 amh na bakmadan rahım fılmı cekemem dedı. Bende dedım kı bi 6 ay once baktılar dedım normaldı dedım olsun bakılması lazım dedı bu hormonların adetın 3 uncu gunu bakılacagını bılıyorum ben sahsen ama adetımın 10uncu gunu bakıldı dun yıne normal cıktı 2. Sorum su bılen varsa bu hormanlara bakmak ıcın gun farketmıyormu heran bakılabılır mı 10 uncu gun gec deıl mı neyse doktordur guvendık aonucta yaptık ama bı 300 lırada ona verdım ve rahım folmımıde gelecek aya sarkıttı sızce bu normal bı durum mu bu olanlar

Ben dun rahım fılmı cektırecektım gunler oncesınden randevu aldım sadece fılm ıcın hastaneye gıttıgımde muayene olmadan olmaz dedıler 1.sorum su ozelden rahım fılmı olmak ıcın ılla doktora gorunmen mi gerekıyor yoksa para tuzagı mı ??? Neyse devam edıyorum; doktora muayene oldum yanı konustuk ultrasonla baktı 10 nuncu gun olmasına ragmen yumurta su buyuklukte falan gıbı bır yorumda bulunmadı bende dedım buyuyormu yanı varmı yumurta ?var dedı sadece .. 8 mm bıle olsa ınsan bılgı verır ne bıleyım asıl konuya gelıyorum rahım fılmı olmak ıcın kafaca hazırlanmıs cekılıcem doye gıden ben cektırmeden gerı dondum cunkı amh lh e2 amh na bakmadan rahım fılmı cekemem dedı. Bende dedım kı bi 6 ay once baktılar dedım normaldı dedım olsun bakılması lazım dedı bu hormonların adetın 3 uncu gunu bakılacagını bılıyorum ben sahsen ama adetımın 10uncu gunu bakıldı dun yıne normal cıktı 2. Sorum su bılen varsa bu hormanlara bakmak ıcın gun farketmıyormu heran bakılabılır mı 10 uncu gun gec deıl mı neyse doktordur guvendık aonucta yaptık ama bı 300 lırada ona verdım ve rahım folmımıde gelecek aya sarkıttı sızce bu normal bı durum mu bu olanlar

Ben dun rahım fılmı cektırecektım gunler oncesınden randevu aldım sadece fılm ıcın hastaneye gıttıgımde muayene olmadan olmaz dedıler 1.sorum su ozelden rahım fılmı olmak ıcın ılla doktora gorunmen mi gerekıyor yoksa para tuzagı mı ??? Neyse devam edıyorum; doktora muayene oldum yanı konustuk ultrasonla baktı 10 nuncu gun olmasına ragmen yumurta su buyuklukte falan gıbı bır yorumda bulunmadı bende dedım buyuyormu yanı varmı yumurta ?var dedı sadece .. 8 mm bıle olsa ınsan bılgı verır ne bıleyım asıl konuya gelıyorum rahım fılmı olmak ıcın kafaca hazırlanmıs cekılıcem doye gıden ben cektırmeden gerı dondum cunkı amh lh e2 amh na bakmadan rahım fılmı cekemem dedı. Bende dedım kı bi 6 ay once baktılar dedım normaldı dedım olsun bakılması lazım dedı bu hormonların adetın 3 uncu gunu bakılacag

Ben dun rahım fılmı cektırecektım gunler oncesınden randevu aldım sadece fılm ıcın hastaneye gıttıgımde muayene olmadan olmaz dedıler 1.sorum su ozelden rahım fılmı olmak ıcın ılla doktora gorunmen mi gerekıyor yoksa para tuzagı mı ??? Neyse devam edıyorum; doktora muayene oldum yanı konustuk ultrasonla baktı 10 nuncu gun olmasına ragmen yumurta su buyuklukte falan gıbı bır yorumda bulunmadı bende dedım buyuyormu yanı varmı yumurta ?var dedı sadece .. 8 mm bıle olsa ınsan bılgı verır ne bıleyım asıl konuya gelıyorum rahım fılmı olmak ıcın kafaca hazırlanmıs cekılıcem doye gıden ben cektırmeden gerı dondum cunkı amh lh e2 amh na bakmadan rahım fılmı cekemem dedı. Bende dedım kı bi 6 ay once baktılar dedım normaldı dedım olsun bakılması lazım dedı bu hormonların adetın 3 uncu gunu bakılacag

Hayir hormonlara bi tek adetliyken bakilir.resmen para almak icin yapilmis gibi görünüyor.ben devlette cektirdim 5 kurusta vermedim.anestezisiz hemde regl agrisi kadar bile deildik

Arkadslar uzun sure gıtmeyınce mesaj 2 3 defa gondermeye calıstım ustuste gonderdı affola eksık cıkmıs son ıkısı tam olarak 2 mesaj oncesı sormak ıstedıgım usenmeden okuyanlara tesekkurler sımdıden

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Iyi gunler hanfendi ben haziran ayinda cektirdim sizin gibi çok telaş yaptım anestezi istedim ama gerek görmediler sonra gözümü kararttim filmi çektirdim fakat korktugum kadar olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim C ok fazla adet ağrısı çekiyor gibi hissediyorsunuz rahat bırakın kendinizi kasmayın eminim rahat bir şekilde atlatacaksınız simdiden geçmiş olsun

Evet ben İstanbul'dayım fiyatlar çok yüksek 700den basılıyor 1500e kadar denk geldim o yüzden sizinkini merak etmiştm. Teşekkürler
Merhaba :) yazışmanın öncesini bilmiyorum ancak ben bir kaç gün önce Fulya Açık Emar’da hsg çektirdim. Doktorum Echomar’a yönlendirmişti ancak ben arkadaşımın tavsiyesiyle buraya gittim. Çook memnun kaldım, doktorlar inanılmaz kibar, işlem sırasında tüm hareketleriyle ilgili bilgilendiriyorlar ‘şuan rahim ağzını açıyorum, şuan rahminizi temizliyorum, şimdi balonu açıcam’ gibi. Hemen de sonuç çıkıyor zaten o an görüyorsunuz siz de ilerleyip ilerlemediğini. 600₺ idi fiyatı da :)

süreçle ilgili bana da bilgi verir misiniz ? zeynep kamile gittim rahim filmi için bir numaradan sıra olmamı istediler 3 haftadır uğraşıyorum alamadım. oraya gidip alabilir miyim yada özel de uygun fiyata bildiğiniz yer var mı ? operasyon nasıl ağrılı mı oluyor sonrasınra hastanede kalıyor musunuz
Özelde ben 600₺ye çektirdim. Çok mızmız bi insan olmama rağmen hiç ama hiç ağrım acım olmadı. Titreye titreye gitmiştim resmen. Operasyon diyemeyiz zaten 3-4 dakikalık bi işlem. Benim işlem bitip üstümğ giydikten sonra şiddetli adet ağrısı gibi ağrım oldu ama maks 4-5 dakika sürdü

merhaba arkadaşlar bir yıldır tedavi gördüğüm halde hamile kalamadım ve bir hafta önce rahim filmi çekildim ve sonuç karmakarışık olunca iki farklı doktora gösterdim. birisi filmi yenileyelim tüplerinde bi sorun yok gibi ama film çorba olmuş ilaç karın bölgene dağılmış derken diğer üreterden böbrelere taşındığını iki tüpümünde kapalı olduğunu ve laparoskopi olmamı önerdi. zaten anestezili olmama rağmen elim karnımda uyandım hiç öyle adet ağrısı gibi olmadı resmen ölecem sandım film çekildikten sonra beş güne yakın kanamam ve bir haftaya yakın ağrım vardı şu an kafam çok karışık üçüncü bi doktora sonucu gösterip karar vermek istiyorum. benm gibi ialcın böbreğe taşındığı kişiler var mı acaba yol gösterecek.

Merhabalar. Burada derin endometriozis hastası olarak film çektirmiş olan var mı? Bu seviyede mutlaka ağrı olur sende dedi bugün devlet hastanesindeki dr. Anestezili mi olmam gerekir acaba, deneyimi olan var mı?

X