Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

çok tşk ederim :) birde benim bu ay öyle bir kasık ağrım varki çok şiddetli bacağımı uyuşturuyor resmen sol kasığım benimde aklıma geliyor acaba tekrar kapaniyo diyemi öyle ağrıyo bilemiyorum
Tüpler öyle bir anda kapanmaz ki canım şu an bilinen bi hastalığın yoksa buna sebep olacak endometriozis tüberkiloz ya da apandisit gibi genital enfeksiyonlara dikkat ettiğin sürece kolay kolay kapanmaz inşallah

Tüpler öyle bir anda kapanmaz ki canım şu an bilinen bi hastalığın yoksa buna sebep olacak endometriozis tüberkiloz ya da apandisit gibi genital enfeksiyonlara dikkat ettiğin sürece kolay kolay kapanmaz inşallah
ayy gerçekten mi çk sevindim yok öyle bi enfeksiyon geçirmedim cnm temizliğimede çok dikkat ediyorum dr. bel fıtığındanda olabilir dedi aöa bilmiyorm

Dün HSG filmini Fulya Açık Emar'da çektirdim. Toplam 5 dk, anestezisiz, ağrısız, acısız ve çok kolay geçti.

Merhabalar dün doktora gittim. ve 1 buçuk sene önce çekilen hsg görüntülerine bakıp doktor sen de perde olabilir ultrasonla bakalım dedi ve ultrasonda da gördü hatta bana da gösterdi rahim 2 ye ayrılıyor göz şeklinde ve histeroskopi ile ameliyat edicez sonra da tüp bebek dedi. ama ben zaten ocak ayında histeroskopi yaptırdım polip temizlendi.
doktor hacettepe de profesör. histereskopiyi özel hastanede yapacak 3500 tl dedi. kafam karıştı iyice 4 senedir düzenli olarak doktora gidiyorum. nasıl olur da diğer doktor göremez. benzer durum yaşayanlar var mı? başka doktora da gitmeli miyim? Lütfen Yardım!!!

Kızlar merhaba, ben de bu hafta HSG çektireceğim açıkçası korkuyorum çünkü vajinusmus vardı bende.
Tüpler tıkalı ise bununla birlikte açılmış mı oluyor biraz bilgi verebilir misiniz?

Bence mutlaka başka bir doktordan da görüş alın.

Selam kızlar ben iki gün önce rahim filmi çekildim anestezisiz cekildiğime cokkk pişmanım cok agrı cektim acayip saatlerce sürdü drum apranax verdi içmem için onu içmeseydim dayanamazdım yürüyemiyodum bile canı tatlı olanlar acı eşiği düşük olanlar anestezili olsun

Valla ben cok adet sancisi cekerm dayanirim aciya dedm ama korkarm diye anestezi aldm ciktigmda da hic agrim yoktu eve geldm hic agrm yoktu aksama kadar lekenlenmem oldu ertesi sabah bitti 2 saat yatirdilar beni hastanede bosuna yatiyorm dedm hatta valla arada cok fiyat farki yok imkani olan anestezi alsn temiz temiz

Ayyy ne adet sancısı ben şiddetli adet sancısı çekerim bu ona 100 katılmış haliydi drum anestezi alma dedi cok pişmanım neler cektim kac saat boyunca o soguk yerde ter revan içindeydim önlüğüm su gibiydi terden dolayı benim lekelenmem hala bitmedi

Aaa inanmiyorm ya okadarmi gercekten ben o masaya yattigm an kalbim atmaya basladi anestezisyen uyutiyim artik seni dedi evet korkmaya basladm dedm uyudm uyandm btmis gülerek odama ciktim yattm 2 saat yemek getirdiler yemek yedm tansiyonumu ölctuler flan benm hic agrim olmadi hic normal yatiyo gibiydm genelde enfeksiyon ihtimali icin antibiyotk yazilirmis doktor antibiyotik bile yazmamis ciktm evime geldm çaya misafr agirladm o derece iyidim

Ben yürüyemiyodum dr a gittiğimde kapısında park etmemişiz 10 metrelik mesafe var yürümeye çalıştım olmadı eşime dedim arabayla gidelim yok yani cok kötüydüm o ilacı verdi ya benim içime dedim tamam alın canımı bu nasıl bişey elimle sürekli kasıgımı ovdum cok zordu ya anlatamam cok kötüydü bilseydim ben asla çekilmezdim

Şok oldum gercekten demekki agri veren bi işlemmis iyikide anestezi almisim valla ben dayanamazdm kesinlikle cok agrn oldugu icin lekelenmen cok olmus demekki benim aksama kadar geldi bitti sonra cok iyidim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…