Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Şok oldum gercekten demekki agri veren bi işlemmis iyikide anestezi almisim valla ben dayanamazdm kesinlikle cok agrn oldugu icin lekelenmen cok olmus demekki benim aksama kadar geldi bitti sonra cok iyidim.
Ya ben bayağı bağırdım bayagıııı hemde dr dedi bu kadar bağıran ilk sensin kendini bilenler anestezili oluyo sen biliyodun niye anestezili olmadın dedim ne bileyim ben böyle ağrılı ahhhh dedim ama konuşamıyorum dilim damağım kurudu iyikide anestezili olmussun valla ben kimseye anestezisiz tavsiye etmem asla

Ya ben bayağı bağırdım bayagıııı hemde dr dedi bu kadar bağıran ilk sensin kendini bilenler anestezili oluyo sen biliyodun niye anestezili olmadın dedim ne bileyim ben böyle ağrılı ahhhh dedim ama konuşamıyorum dilim damağım kurudu iyikide anestezili olmussun valla ben kimseye anestezisiz tavsiye etmem asla
Bende burdan okdum cok kolay agri yok azicik oluyo saniye suruyo filan yaziyodu anestezisiz olucam dedm annem sagolsn sen panik birisin orda korkarsn pank yaparsn dedi onu dinledim iyikide dinlemisim ozaman 😊 valla bayilmasida cok guzeldi boyle tatli tatli uyudm uyandm bitmis😀

Bende burdan okdum cok kolay agri yok azicik oluyo saniye suruyo filan yaziyodu anestezisiz olucam dedm annem sagolsn sen panik birisin orda korkarsn pank yaparsn dedi onu dinledim iyikide dinlemisim ozaman 😊 valla bayilmasida cok guzeldi boyle tatli tatli uyudm uyandm bitmis😀
Ahahahah ne güzel ya KESK’e bende olaydım hatta dr a da böyle dedim diyo artık gecti onu düşünme dedim tabi acıyı sen çekmedin 😂

Evet canım şükür senin sonucun nasıl çıktı Peki 🤗
2282876

Bu yaziyo raporda

Ben iki kere Hsg çekildim ne işlem sırasında ne sonrasında dayanılamayacak ağrım olmadı.Ciddi regl sancısı yaşarım.İğne serum ancak öyle geçer sancılarım.Hsg de tek bir ağrı kesici bile kullanmadım.Lekelenme dışında bir kanamam olmadı.İşlemin bu kadar farklılık göstermesinin kişinin sağlık durumu ve ağrı eşiği ile ilgisi olabilir.Belki çekilen merkez ve kullanılan yöntemde farkedebilir.
Bence işleme girmesi gereken arkadaşlar,ne aşırı ağrı kanama yaşayanları nede tamamen ağrısız diyenleri okuyup kendinize endişe yaratmayın.İyi bir merkezde sizi dinleyen anlayan bir doktor ile işlem yaptırın.Dilerim herkes emek verdiği yolda dileğine sağlıcakla kavuşsun.

Ya cogunda bisey cikmiyo zaten ben tup bebek tedavisindeyim embriyolarm var donduruldu temmuzda transfer olucak doktorum transferden once rahim filmine bakalm her ihtimale karsi dedi onun icin cekildim
Hımm anladım canım hayırlı sonuçlar alırsın insallah 🙏🏻

Benden de doktor rahim filmi istedi halniz esimde sperm olmadigi icin en az 2 ay bekledikten sonra tup bebek yapilabilir biz daha da uzatmak istiyorruz cunku surec zor geliyor.rahim filmini o zamaanlarda mi cektirsem tup bebege engel olur mu? Tupler tikaliysa veya yapisskanlik varsa islem yapildiktan hemeen sonra tup bebrk olabiliyor mu yoksa rahim dinleendirilmeli mi ?

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.
Canım ben 22 yaşındayım çektirdim ilaçlı hsg rahim filmi korkulan hiç bişey yok 8 ay önce çektirdim

Merhaba, İstanbul da gittiginiz kaliteli güvenilir hsg filmi cekilen önerebileceginiz yerler var mı?

Arkadaşlar merhaba. Rahim filminin çekildiği ay yumurtlama gününde değişiklik olan var mı? Ya da reglin erken/geç gelmesi durumunu yaşayan???

X