Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba, doktorumu bu forum aracılıgı ıle buldugum ıcın ve cokca okundugunu bıldıgım ıcın ben de HSG (Rahim filmi) deneyımımı paylasmak ıstıyorum;

Hekimim bana Ecomar'ı (Şişli şubesi) önermişti. Gerçekten ekip harika, çok çok az bir acı oluyor çekim süresince, kesinlikle dayanılmayacak bir acı degil. Jinekolojik muayene olabilen biri iseniz gerçekten korkmanıza hiç gerek yok.

Ben internette o kadar negatif şeyler okudum ki, yaşadıgım ıle okuduklarım çok farklı... Bana anlatılan deneyimlerde damardan önce ilaç verildiği de vardı, fakat öyle birşey verilmiyor. Antestezi de verilmiyor.

İşlemden bir gün evvel antibiyotige başlamamı ve bir kutu antibiyotiği bitirmemi, işlemden bir saat önce ve ortalama iki gün kadar da ağrı kesici kullanmamı tavsiye ve recete etti hekimim.

Çekimden sonra iki gün lekelenme/ kanama oldu. Bel ağrım oldu.

Somak istediğiniz birşey varsa çekinmeyin lütfen,
Esen

Merhaba hanımlar bugün hsg çekildm sonuç çok şükür temiz tüpler açık doktorum antibiyotik kullanmamı söyledi siz kullandınızmı ,kullanan varsa hsg çekildiği gün mü başladınız kullanmaya?

Merhaba, antibiyotiğe işlemden bir gün önce başladım ve kutu bitene dek kullan demişti hekimim. Bir hafta kullandım yani.

Sevgiler,
Esen

Kızlar bende yaklaşık 6-7 ay önce çekildim şişlide fulya açık emarda anestezi falan yok öyle aşırı bi ağrı yok ama biraz oluyor tabi filmi çekenlerin nezaketi de çok önemli çok iyilerdi filmden sonra sadece adet sancısı gibi sancılarım oldu ama kanamam olmadı sadece iki tane tek içimlik bi ilaç aldım eczaneden emar çekildiğim yerden verdiler reçeteyi enfeksiyona karşı hiç bi sorun yaşamadım konuyu görünce yazmak istedim umarım yardımcı olmuşumdur

Merhaba hanımlar ben genel anestezi altında çekilmiştim dolayısla hiçbir şey hissetmedim korkmayın yani sonrasındada yoğun kanama olmadı bir gün sonra normale döndü herkese rabbimden şifa diliyorum

merhaba,
ben acıbadem bakırköy hastanesinde çektirmeyi düşünüyorum, orada çekim yaptıran var mı hiç ?

kızlar merhabalar hayırlı günler ben yaklaşık 2 hafta sonra rahim filmi çektircem doktorum adetinin ikinci yada üçüncü günü gel dedi ama bazı sitelerde adet bitiminde çekilir yazıyor kafam karıştı çektiren arkadaşlar ne zaman çektirdi yardımcı olabilirmi

kızlar merhabalar hayırlı günler ben yaklaşık 2 hafta sonra rahim filmi çektircem doktorum adetinin ikinci yada üçüncü günü gel dedi ama bazı sitelerde adet bitiminde çekilir yazıyor kafam karıştı çektiren arkadaşlar ne zaman çektirdi yardımcı olabilirmi

Merhaba,
Benim hekimim de, çekimi yapan yerin internet sitesinde de adet bitiminden sonra demişti. Hatta sanırım adetten Max 3 gün sonra olmalı çünkü beni acilen çağırmışlardi.

Merhaba,
Benim hekimim de, çekimi yapan yerin internet sitesinde de adet bitiminden sonra demişti. Hatta sanırım adetten Max 3 gün sonra olmalı çünkü beni acilen çağırmışlardi.
benim doktorum öyle dedi canım ama sanırım bir yanlış anlaşılma oldu gittiğimde tekrr sorucam

benim doktorum öyle dedi canım ama sanırım bir yanlış anlaşılma oldu gittiğimde tekrr sorucam

Evet, muhtemelen reglin üçüncü günü değil de regli bitiminden üç gün sonra demek istemiştir. Çünkü regl iken o işlemin yapılacağını düşünmüyorum.
Yine de sorup emin olursunuz.

Evet, muhtemelen reglin üçüncü günü değil de regli bitiminden üç gün sonra demek istemiştir. Çünkü regl iken o işlemin yapılacağını düşünmüyorum.
Yine de sorup emin olursunuz.

muayene deki gibi içeriden mi görüntüleme oluyor, yoksa sadece kanül içeride olup, MR gibi bir görüntüleme sistemi mi oluyor ? bununla ilgili hiç bilgi bulamadım :KK43::KK43:

canım merhaba bende adetin 3. günü çektirdim

muayene deki gibi içeriden mi görüntüleme oluyor, yoksa sadece kanül içeride olup, MR gibi bir görüntüleme sistemi mi oluyor ? bununla ilgili hiç bilgi bulamadım :KK43::KK43:

Evet zaten muayenedeki (ismini bilemiyorum ama kameralı olan değil) araç kullanılıyor çekim yapılırken. Benim onunla vajinayi açıp, kateter ile (Google a yazarsanız götürsünuz ipincecik bir boru) ilaç verildi vajinadan. İşlem süresince o muayene aleti ve katater ile ilaç veriliyor vajinadan. Ayni zamanda da daha ziyade karnınıza doğru çekim yapılıyor başka bir alet ile. O teninize dahi degmiyor.
Lütfen korkmayın ama korkuluğu gibi değil inanın ki. Benim vajinal muayene nasıl geçiyor ise bu da öyleydi. Sadece o aletin vajinada 5 ila 10 dakika kalması biraz acitabilir ama dayanilmayacak gibi değil. Sanırım eğer tüpler kapalı ise işlem uzayabilir. Benim kısa sürdü.
Sonucu da 15 dakika içinde bana teslim ettiler.
Bir de çekimden sonra çekim masasına/ yatağına bakmayın. Kan sizi rahatsiz ediyor ise görüntü hoşunuza gitmeyebilir. Bana korkmayın, kanama oluyor bu işlemden diye uyarmislardi... kanul ne demek bilmiyorum maalesef.

Ayrıca bilgi bulmadiysaniz sanlisiniz. Ben yüzlerce bilgi buldum. Korkunç bilgilerdi. Ayilan- bayılan, uyutularak yapılan, yok çekim sonrası ayağa basamayan, yok sonrasında aşırı ağrı olan. Gerçekten öyle birşey yok. Okuyup bilgi aldığıma pişman oldum, işleme negatif girip, işlem bittiğinde sasatim kaldım. Benim çekim yaptırdığım yerin internet sitesinde kısaca izah etmişlerdi çekimin nasıl olacağını. Tam da öyle oldu benim.

Son düzenleme:
Evet zaten muayenedeki (ismini bilemiyorum ama kameralı olan değil) araç kullanılıyor çekim yapılırken. Benim onunla vajinayi açıp, kateter ile (Google a yazarsanız götürsünuz ipincecik bir boru) ilaç verildi vajinadan. İşlem süresince o muayene aleti ve katater ile ilaç veriliyor vajinadan. Ayni zamanda da daha ziyade karnınıza doğru çekim yapılıyor başka bir alet ile. O teninize dahi degmiyor.
Lütfen korkmayın ama korkuluğu gibi değil inanın ki. Benim vajinal muayene nasıl geçiyor ise bu da öyleydi. Sadece o aletin vajinada 5 ila 10 dakika kalması biraz acitabilir ama dayanilmayacak gibi değil. Sanırım eğer tüpler kapalı ise işlem uzayabilir. Benim kısa sürdü.
Sonucu da 15 dakika içinde bana teslim ettiler.
Bir de çekimden sonra çekim masasına/ yatağına bakmayın. Kan sizi rahatsiz ediyor ise görüntü hoşunuza gitmeyebilir. Bana korkmayın, kanama oluyor bu işlemden diye uyarmislardi... kanul ne demek bilmiyorum maalesef.

Ayrıca bilgi bulmadiysaniz sanlisiniz. Ben yüzlerce bilgi buldum. Korkunç bilgilerdi. Ayilan- bayılan, uyutularak yapılan, yok çekim sonrası ayağa basamayan, yok sonrasında aşırı ağrı olan. Gerçekten öyle birşey yok. Okuyup bilgi aldığıma pişman oldum, işleme negatif girip, işlem bittiğinde sasatim kaldım. Benim çekim yaptırdığım yerin internet sitesinde kısaca izah etmişlerdi çekimin nasıl olacağını. Tam da öyle oldu benim.

ne güzel açıklamışsınız, çokk çokkk teşekkür ederim, o kötü yorumları bende okudum ama işte görüntüleme cihazını anlayamamıştım bir türlü. umarım bir daha hiç gerekmez sizede

ne güzel açıklamışsınız, çokk çokkk teşekkür ederim, o kötü yorumları bende okudum ama işte görüntüleme cihazını anlayamamıştım bir türlü. umarım bir daha hiç gerekmez sizede

Olur mu, estağfirullah, ben teşekkür ederim. Aklınizi aydinlattiysam ne mutlu bana. Tam tıbbi terimlere hakim değilim, izah edemiyorum ama kabaca işlem bu.
Herşey kolayca olup bitecek, hiç düşünmeyin.
Ben de umarım ki sizin de bir seferde hallolur.:KK200:

Olur mu, estağfirullah, ben teşekkür ederim. Aklınizi aydinlattiysam ne mutlu bana. Tam tıbbi terimlere hakim değilim, izah edemiyorum ama kabaca işlem bu.
Herşey kolayca olup bitecek, hiç düşünmeyin.
Ben de umarım ki sizin de bir seferde hallolur.:KK200:

:KK200: Dış gebelik geçirdim 6 ay önce, şimdi bu film önemli malüm. metotrexat iğnesi kullanılmıştı, ama tipte zarar var mı bilmiyorum hiç,
çok teşekkürler tekrar :*

X