Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

bugün ben hacettepe hast. HSG çekildim bayanlar.
gerçekten korkacak hiçbir sey yok.. bende burdaki yorumlari okuyup gittim çok korktum ama içimden dua okudum
spekulum yerleşirken ve işlemler devam ederken hep derin nefes aldim . ilaç verilirken çok minik bi sancı hissettim ve sonuç süper. çok şukur Rabbime tüpler aciktı . ekrandan kendi rahmimi gordüm ilacın yayılışını seyrettim kafamı oraya verdim. büyük bi merak duygusuyla girmiştim çunkü .
inanin korkmaniza gerek yokk.. birazcik kanamam oldu tabii.. doktorlar da gercekten cok iyiydi. korkacak birsey yok dedi en başta . işlemleri yaparken de söyluyodu bunu yapcam bunu yapcam kendini rahat hisset korma diye.. Valla kurtuldum çok şükür. :halay:

Merhaba arkadaşlar bende geçen ay çektirdim hsg adet sancısı gibi birşeydi kanamamda iki gün oldu ara ara ama bu ay bir hafta oldu hala adet olmadım kan tahlili yaptırdım gebelik yok aranızda çektirip bu durumu yaşayan varmı adetlerim düzenlidir normalde hsg sonucumda temiz çıktı çok şükür eşimdede problem yok

Kürtaj oldum 16 aydır hamile kalamıyorum ve crp serum tedavisi ile düşürülmüştü. Yani kandaki enfeksiyon ama geçen gün muayenede yine yükselmiş. Acaba rahim tüplerinde parça kalmış olabilir mi? Hsg yaptırmamda fayda var mıdır. İlk gebeliğime evlendim 1 ay sonra kalmıştım

kızlar merhaba aranızda rahim filminden anlayan varmı?filmim nasil çıkmış?doktor bi sorun yok dedi ama pekde aciklama yapmadi.ve cihaz bozuk oldugu icin ameliyathanede cekdi filmi ordaki makineyle

Eklentiler

• Screenshot_2018-12-12-21-41-07-288_com.google.android.gm.png
    Screenshot_2018-12-12-21-41-07-288_com.google.android.gm.png
    157,7 KB · Görüntüleme: 65
Geçen sene olmuştum. Gitmeden araştırmış ve yorumlardan çok etkilenmiştim. 2-3 dakikalık bir işlem ve bahsedilen sancı en fazla 30-40 saniye sürüyor. O sancı da normal bir adet sancısı gibi. Kanamam da olmamıştı ve ben kıyafetimi giyene kadar sonuç çıkmıştı. Bu işlem için uyutulmaya hiç gerek yok diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar Rahmim y şeklindeymiş ben 13 sene önce Doğum yaptım herkes bunun için müdahale şartmı yani ameliyat şoktayım :KK43: doktorda ilk çocuğuma şaşırdı nasıl 9 ay sürdü diye başına gelen varsa lütfen Bilgi bekliyorum
Kocakarı yöntemi var rahim yukarı çekiliyor bi araştır istersen ameliyat olmadan

Merhaba arkadaşlar. Ben de rahim filmi çektirmeye karar verdim. Adana'da nerede çektirmeliyim. Tavsiyesi olan var mı?

Eltim 8 ay gebe kalamayınca yapmış kalmış kaynanam bir gebelikten sonra 4 sene çocuk olmayınca yaptırmış gebe kalmış bende gittim düşmüştü kaldırdı hatta rahim filmi çektim sonra tam düzelmemişti hafif kalp gibi dedi doktor ama sorun olmaz dedi

Merhaba hanımlar, yakın zamanda yaşadığım tecrübemi paylaşmak istedim benim gibi merak edenler için. 12 Aralıkta HSG çekildim. Uyutulmadım. Vajinismus yaşamış biri olarak kesinlikle korkulacak hiçbirşey olmadığını söyleyebilirim. Bir tüpüm tıkalı göründü ve tıkalı tüpe ikinci kez ilaç verildi daha basınçlı bir şekilde. Buna rağmen hiç ah bile demedim. Ağrısıda çekilirken değilde çekim bittikten sonra adet sancısından farksız şekilde oldu. 1 saatte geçti.

Zübeyde Hanımda rahim filmi çektiren oldu mu arkadaşlar? Kalp rahimden şüphelendiler eğer hsg sonucu kalp rahim çıkarsa operasyonu aynı hafta içinde yapabilirler mi? Şehir dışındayım da 1 hafta içinde halledilir mi acaba?

Adana'da nerede çektiririm diye sormuştum. Kimse cevap vermedi. Ani bir kararla Batman'a gittim. Medical Park'ta çektirdim. Anestezisiz. Pek ağrı hissetmedim. Sanırım doktorun tecrübesiyle de alakalı.

ben de dun cektirdim arkadaslar, fulya acik emar'da. ben de cok korkarak gitmistim, yazilanlari okuyunca cok agrili olacak zannettim. hatta bir ara kacarak uzaklasicaktim ben vazgectim cektirmiyorum diye :KK17:ama cok sukur hic oyle birsey olmadi. tuplerim de acik cikti :halay: aleti yerlestirirken fln hicbisey hissetmiyosunuz. sadece siviyi verdikten sonra biraz adet sancisi hissediyosunuz. ama o da dayanilmayacak birsey degil. kimsenin aci esigini bilemem, ben dayanikliyim mesela aciya, o yuzden iyi ki anestezili cektirmemisim diyorum. cunku 5 dakika surdu. belki tupleri tikali olanlar biraz daha fazla agri hissediyor olabilir.

bu arada bugun 2. gunum, hala ara ara lekelenme tarzinda kanamam oluyor, sizce normal mi? gerci okudugum kadariyla normal heralde. 4-5 gun kanamasi devam eden olmus. insallah bir sorun olmaz.

ben de dun cektirdim arkadaslar, fulya acik emar'da. ben de cok korkarak gitmistim, yazilanlari okuyunca cok agrili olacak zannettim. hatta bir ara kacarak uzaklasicaktim ben vazgectim cektirmiyorum diye :KK17:ama cok sukur hic oyle birsey olmadi. tuplerim de acik cikti :halay: aleti yerlestirirken fln hicbisey hissetmiyosunuz. sadece siviyi verdikten sonra biraz adet sancisi hissediyosunuz. ama o da dayanilmayacak birsey degil. kimsenin aci esigini bilemem, ben dayanikliyim mesela aciya, o yuzden iyi ki anestezili cektirmemisim diyorum. cunku 5 dakika surdu. belki tupleri tikali olanlar biraz daha fazla agri hissediyor olabilir.

bu arada bugun 2. gunum, hala ara ara lekelenme tarzinda kanamam oluyor, sizce normal mi? gerci okudugum kadariyla normal heralde. 4-5 gun kanamasi devam eden olmus. insallah bir sorun olmaz.
size filmin çekildiği ay hamile kalmamanız gerektiği söylendi mi acaba?

size filmin çekildiği ay hamile kalmamanız gerektiği söylendi mi acaba?

hayir soylenmedi oyle birsey. aksine bu ayi degerlendirmemiz gerektigini soylediler. ama benim esim azospermi oldugu icin ztn benim normal yoldan hamile kalma gibi bir sansim yok malesef. dondurulmus embriyo transferi yapicaz onun oncesinde rahim filmi istedi doktor. tup bebekten once hep isteniyormus rahim filmi, o yuzden cektirdik.

Bir kaç ay evvel HSG çektirdim. Anestezi verilmedi. Hafif ağrılı bir süreçti. Ama aşırı korktum, o kadar kastım ki kendimi... Gitmeden evvel, kas gevşetici bir ilaç bile içmiştim. Rahim ağzında yapışıklık olduğunu ve açamadığını söyledi, sonra ittir kaktır bir şeyler yaptı, o sırada paniğim tavan yaptı. Ama bu tarz işlemlerde kimsenin yorumuna bakmamak lazım. Yapan hekime güvenmek çok önemli.

Sonrasında kanamam olmadı ancak 1 hafta kadar rahatsız edici ağrım oldu. İşlemin yapıldığı gün dinlenme önermişlerdi, ben o akşam biraz yürüdüm, ertesi gün de çamaşır astım. Muhtemelen ağrımın sebebi bunlardır. Bir de antibiyotik kullandım.

Tabii bu arada boşuna çektirmişim çünkü eşim sperm testini yaptırmadı.

X