Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Herkesin bünyesi farklı bende sizin gibi düşündüm abartı diye ama öyle değilmiş
Benim de agrım sizin çok fazla oldu
Özel hastanede çekindim oradaki dr sordum abarttım mi diye yok dediler bazen böyle oluyor dedi dr
Benim de hiç kanamam olmadi o gün ped götürmüştüm yazılanlara inanıp abartiymis demekki ped götürün laflari

Benimkide tikanikmis anim 2kez denediler zor acti dr

BEn iki sene once echomar sislide cekildm ilgi alaka hersey mukemmeldi bugunde fulyada cekildim doktorumun anlasmasi varmis oraya yonlendirdi ilgi alaka sifir suratlar beş karis davranislar afrali tafrali bir daha tercih etmem insallah gerek kalmaz cekilcek olanda varsa echomar sisli

Merhaba hanımlar bugün hsg çekildm sonuç çok şükür temiz tüpler açık doktorum antibiyotik kullanmamı söyledi siz kullandınızmı ,kullanan varsa hsg çekildiği gün mü başladınız kullanmaya?

Merhaba bendede y şekli varmış sadece nasıl bir operasyon muş acaba size zahmet bana da Bilgi veriri misiniz
Merhabalar Allah şifa versin öncelikle. Ben Hale'n ameliyat olmadım. Doktorum hem rahim şeklimi düzelteceğini hemde sol tüp tıkalı olduğundan onu açacağı için histereskopi ve laporoskopi birlikte olacağını söyledi. Rahim şeklinden dolayı Bebek tutunamıyormuş ki tutunsa bile yaşam alanı dar olduğu için beslenemeyeceğinden de uzun süreli gebelik imkansız değil ancak zormuş. Size ne söyledi doktorunuz? Bilmediğim birşey varsa öğrenmek isterim bende.

Merhaba,
bundan 6 ay önce kadar şişli Echomar'da çekindim rahim filmimi.
Tıkanıklık olduğu içinde olabiliyor ağrı ancak mesela kendimden örnek vereyim çok şükür açık çıktı tüplerim ama çok ağrı çektim.
Bilemiyorum acaba hafif tıkanıklık vardı ondan mı ağrı çektim açılırken, ama doktorumun söylediği kendimi çok kastığım için ağrı çektiğimi söyledi. tıkanıklık olsaydı işlemi yaparken görünürdü, yapılan işlemle açıldığı da görünürdü demişti.
Bünyeden bünyeye göre değişiyor, keşke anestezili yaptırsaydım çünkü kendimizi kasınca açık olan tüplerden bile verilen ilacın geçmesi çok zor oluyormuş.
Hatta bana eğer kendini kasarsan bi faydasını göremeyiz geçmez ilaç demişti yeniden yapmak zorunda kalırız demişlerdi.

Merhaba, ben çekildiği gün iki tablet almıştım, bana o kadar yazmıştı doktor.

Aynisi bana da söylemdi tek bendeki durum 13 sene önce Doğum yaptım o tam oldu ona şaşırdı benim birde y ama tam değil bir doktora daha haftaya muayene olacağım iki ay deneyelim sonra bakalım dedi bi tıraşlama yapabiliriz hafif de perde var dedi
Eskiden gebelik olduğundan işlem yapmadan önce zaman verdiler

ne güzel mucize gibi birşey olmuş o zaman. Allah isteyen hakeden herkese bu mucizeyi nasip etsin inşallah.
Bana ilaç verdi doktorum ilacın son günleri gel deri ama ben tam karar veremediğimden ilaç kullanmadım karar verdiğimde kullanıp gideceğim. Tahlille hormonlar falan bakacak galiba sonra da duruma göre birşey yapacak sanırım. Bana zaman vermedi hiç Doğum olmadığı için ne kadar erken o kadar iyi düşüncesinde yani. Dua etmekten ve doktoruma güvenmekten başka çarem Yok benim açıkçası

Bence zaman kaybetme başka seçenek Yok çünkü ben o zaman 20 yaşındayım şimdi 33 :) bir yıldırda deniyorum olmuyor bakalım bende farklı doktora da gideceğim

Merhaba hanımlar hsg sonrası kanama veya lekelenme yaşayanlar kaç gün sürdü sizin?

Bence zaman kaybetme başka seçenek Yok çünkü ben o zaman 20 yaşındayım şimdi 33 :) bir yıldırda deniyorum olmuyor bakalım bende farklı doktora da gideceğim

Haklısın tabide insan işte bir umut gerek kalmaz belki diye düşündüm hep. 1,5 senedir hiçbir doktor söylemedi bana bunu 1,5 senemi yediler psikolojide etkilendi tabi. İçine sinmeyen doktora 2 . Kez gitme sakın

Merhaba kızlar bayadir yazmiyordum 1 buçuk senedir çocuk düşünüyoruz bütün işlemleri yaptırdık börek smear kültürü ve rahîm filmi kaldi..
Siz ne durumdasın iz
Tavsiyeler varmı veya filmden önce hamile kalan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…