Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Kizlar bugun anestezili hsg cektirdim. Hemen kendime geldim. Su anda da iyiyim. Cok sukur ki temiz cikti. Ben biraz aceleci oldgm icin dr.a 1 yila yakin zaman oldu dedim zaten yumurta takibi yapiyorduk buna ragmen olmuyordu. Esimde de skntı yoktu. Tek hsg kalmsti. 6 aydir deniyoruz aslinda ama doktor 9 10 ay falan oldu biliyor. Icimdeki supheden kurtuldum cok sukur ki

Merhaba kızlar. Bugün hsg çekildim ve doktorum rahmimin üst taraftan epey çökük sol tüpümün tıkalı olduğunu söyledi. 3 tüp ilaç verdi bana mısın demedi. Direkt histereskopi için Alanında uzman bir doktor tavsiye etti. Nedir ne değildir hiçbirşey bilmiyorum yardımcı olabilecek var mı?

Merhaba kzlar rahim filminden sonra kanamanız oldu mu?olduysa kaç gün sürdü pıhtı geldiği oldu mu ?

Dün anestezili hsg çekildim korkulacak bişey yoktu çok kasarak gittim kendimi ama korktuğum gbi olmadı, sonrasında da bir ağrım olmadı sadece kanamam var tek tüpümde biraz tıkanıklık var gbymiş bakalm doktorumla ona göre bir konuşma yapacağız hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Hanımlar merhaba bende infertiliteden doktora gittim,hormon testleri normal çıktı ne olur ne olmaz diye hsg önerdi Bursada oturuyorum acaba bildiğiniz uygun yapabileceğim bir yer var mı? Bugün yarın gitmem gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhaba kzlar rahim filminden sonra kanamanız oldu mu?olduysa kaç gün sürdü pıhtı geldiği oldu mu ?
Canım benim çok az az leke gibi oldu yanlış hatırlamıyorsam 5 gün falan sürdü. Ama benim film sırasında dayanılmayacak kadar çok ağrım olmuştu. Bazılarının ne ağrısı ne kanaması olmuyormuş

Cevabın için teşekkürler canım,bnm de anesteziyle oldu hsg çok şükür sancım olmadı snrasında da,ama kanamam oldu az mktarda bgn doktoruma sordm normal dedi rahimi tutturdukları için kanama olurmuş az mktarda dedi.Şmdi azalmaya başlıyor gbi kanama inş bter bnm de artk.

Rahm flmnden snra gebelk oluştumu acaba cnm? Rabbm yardmcımız olsn inş

Teşekkürler canım ama benim artık hiç inancım kalmadı...
Bende çok zor durumda çaresiz hissediyorum kendimi ama umudumu ytrmemeye çalışıyorum canım iyi düşünelm inş iyi olur kısa zaman da hayırlısıyla hamile kalırızAllah yardımcımız olsun hepimizin

Korkma cnm rahat ol korkack bşy yok inş sonucun temiz çkar hem hamile klmyı kolaylaştırıyormuş bebeğine bir adım dha yaklaştığını düşün.
Cnm anestezili mi çektrceksn?
Ben tüp bebek için çektiricem sanırım esimden kaynaklı sorunlar var .ufak ufak evrakları topliycam aneztesisiz çektiricem ordan ise nasıl gidicem bilmiyorum çok kötü zamana denk gelicek

Selam kızlar
Ben de bu ay çektirddim ama tüpler açıkmış zaten
Yine de hamile kalma şansım artarmı ki

Selam kızlar
Ben de bu ay çektirddim ama tüpler açıkmış zaten
Yine de hamile kalma şansım artarmı ki

HSG yani ilaçlı rahim filmi çekilmesi sonrasında ilk 6 ayda gebelik oranı hiç HSG çekilmeyen hastalara göre fazladır. Burada bahsedilen oran artışı kısırlık ile ilgili bir ilaç tedavisi verilmemesine rağmen kendiliğinden oluşan gebeliklerle gözlenmiştir. Yani rahim filmi sadece tanısal amaçlı bir işlem değildir, bu şekilde infertil hastaların aynı zamanda tedavisine de yardım eden bir işlemdir. (tubal flushing) HSG sonrası gebelik oranında artış olmasının sebebi rahim ve tüplerin içerisine basınçla verilen sıvının tüplerdeki küçük tıkaçları açması, tüpleri gererek ufak yapışıklıkları açması, tüplerde antibakteriyel etki oluştırması olabilir.

Bu yazıya göre artış mutlaka olur heryer de bu şekilde yazıyor demek ki ilk altı ay şansımız yüksek canım Rabbim yardımcımız olsun hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin

Ben tüp bebek için çektiricem sanırım esimden kaynaklı sorunlar var .ufak ufak evrakları topliycam aneztesisiz çektiricem ordan ise nasıl gidicem bilmiyorum çok kötü zamana denk gelicek
İzin alma şansın yok mu biraz dinlensen hafif ağrılar oluyor da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…