Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ben de 21 mayısta çektirdim. Doktor rahme sonda yerleştirirken zorlandı, galiba kendimi biraz kastım. Girmeden 1 saat önce 2 tane arveles ağrı kesici içtim. Sonda zor girdiği için biraz canım yandı ama sıvı verilirken hissetmedim bile. Benim canım çok tatlıdır. Yumurtlama günleri bile kıvranırım ağrıdan o derece yani. Ama öyle korkulacak bir acı ağrı yok. Bence anestezi almaya hiç gerek yok. Sağlam ağrı kesici için yeter. Çekildiği gün ve ertesi gün hafif ağrım oldu. 3-4 gün de kanamam oldu. Sonuçlarım temiz çıktı çok şükür. Çekildikten sonra yumurtlamam 5 gün kadar gecikmeli oldu. 1 haziranda yumurtladım bakalım bekliyoruz inşallah güzel haberi alırız.

Canım benim hiç korkma. Stres en büyük düşmanımız. Göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor işlem. Bol bol dua et giderken de masadayken de. Inşallah temiz çıkacak sonuçların.

Canım benim hiç korkma. Stres en büyük düşmanımız. Göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor işlem. Bol bol dua et giderken de masadayken de. Inşallah temiz çıkacak sonuçların.
Canımmm çok teşekkür ederim inşallah herşey olcahına varıyo bıraktım akışına artık

Bende vardı ameliyat oldum arkadaşta hamile simdi ondada perde varmış doktor yada düşük olur yada erken doğum demiş bekliyo öyle bişeyde yapamiyo
Ne bitmeyen çilemiz varmış ya hamile kalamıyosun sorun rahimde bişi çıkıyo ya hormonda ya yumurtalarda

CBenden de istedi doktor rahim filmi ama cok kotu bir surec diye biliyorm tecrubeyi yasamis olanlar varmi

Nerde yaptirdin peki

CBenden de istedi doktor rahim filmi ama cok kotu bir surec diye biliyorm tecrubeyi yasamis olanlar varmi
Canım ben bugun çekirdim. Anestezili istiyorum dediğimde yetkili bana burda öyle bi seçenek yok sorun yaşayanda olmadı dedi korkmayın gibisinden. Snra kendimi şöyle motive ettim yarın dogum yapacaksın buna dayanamıycaksan hiç boşuna ugraşma dedim. Gittim acıdı mı dersen agda gibi düşün canın yanıyo ama 2 dk sonra Bişi olmamış gibi oluyo. Sıvıyı verirken kasıklarım çok agrıdı dayanamıycak dedim ztn bitti dedi dr

Bana verdi canım. Ben hsg den 1 gün önce başladım antibiyotiğe, bitene kadar kullandım. Verdiyse mutlaka kullan enfeksiyon olursa yapışıklık yapar rahim ve tüplerde
Teşek ederim bende bugun aldım 12 saatte 1oldugu için hemen almadım 12 gibi aldım 10 tanr var bende bitene kadar kullanırım

Perde falan demedi ama ameliyat olmadan çocuk için ilaç tedavisine başlamayı uygun görmüyorum dedi.. istersen bir dene ama düşük olabilir dedi. İstersen bi dene lafı da bana çok dokundu şimdi dene düşerse ameliyat ol demeye getirdi içim almadı.. eğer olurda düşerse bebeğim o vicdan azabı çok kötü olur bile bile kaybetmiş olurum bebeğimi düşünsene bunu göze almak ne kadar doğru olur ki vicdan azabından ölür insan

Evet öyle ama dr eger amlyt dediyse kesinlikle güvendğin drsa ol ben dr çok güveniyorum bana gerek yok dedi bende kabul ettim ztn hamile de kalamadım inan kadın beni ilk gördüğünde sölediği ilk şey şu gel canım inşallah hamilesindir ben de yok hocam malesef yine olmadııı :) rahim filmimi çekti tüpler açık rahim iyi dedi kalp şekliyle ilğili de bir şey sölemedi bi daha ki gitğimde sorucam

Benimde doktoruma güvenmemin sebebi normalde ameliyat taraftarı olan bir doktor olamaması.. bir kaç kişiye hatta birisi akrabamız illa ameliyat demişti doktorları sonra bu benim gittiğim doktora gittiler ve gerek yok dedi doktor yani ameliyat taraftarı birisi olsa onlara yapardı.. bana da o tanıdıklar tavsiye etti de gittim ve dediğin gibi beni görür görmez ne stres yapıyorsun ya daha yaşın kaç senin hallederiz sıkma canını dedi (daha önce gittiğim hsg bile istemeden senin çocuğun olmaz demişti) doktorun yaklaşımı beni rahatlatması çok hoşuma gitti çok güveniyorum yani inşallah beni yanıltmaz da hayırlı haberleri alırım artık :)

İnşallah canım güzel sonuçlar alırsınız hamile oldugunu duyarız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…