Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ağrı kesici felan biseler tavsiye edinin ve için 4 ay önce zeynep kamil devlet hastanesinde yaptırdım böyle bi acı yok acı çekmedim çok kolaydı direnenlere inandım hatta burayı okudum öyle gittim hatırlamak dahi istemiyorum
Aklınızda olsun bebek sahibi olmak istiyorsak bu acılara katlanılır o acı var demiş bu yok demiş herkesin bünyesi farklıdır dayanıklılığı farklıdır dua edin

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.

Ecem
Bende 2016aralık ayında çektirdim çok fazla acı hissetmedim 10 dk lık bir işlem çok korkmana gerek yok cnm

bende hsg çektireceğim. netteki yorumları okudukça daha da korktum. dayanabilirsem tıp fakültesinde ücretsiz çektireceğim ama daha önce vajinismus olduğum için dayanamayacağımı düşünüyorum. anestezili fiyatda çok yüksek. ne yapacağımı bilmiyorum :KK64:

F Feelingap canım teki normal teki tıkalı gibi.radyolog rapor yazmamış mı, memorial de şişli hastanesindeki doktorlar uzman, eğer ist da isen tavsiye ederim, laparoskopi önerilebilir , emin olmak için, korkulacak bir durum yok, hepsi basit işlemler.
Cnm çok teşekür ederim doktorum normal dedi 2/3 ay beklicm olmazsa iyi bir profosöre gitmeyi düşünüyorum rabbim isteyen herkesin yardımcısı olsun ☺

Herkese selam ne zaman basim sıkışsa burdaki yorumları okudum. Kisaca kizlar korkmayin cok kisa sürüyor acisina dayanimiyacak gibi degil bence anestezi almayin derim. Herkese cok gecmis olsun.

evet hsg çektirdim devamında hamile kaldım...

Ne aşamada çekiyorlar canım ben 1yil 3 aydır evliyim son 3 ay korunma yok hafif oko varmış bende sadece ultrasonik hormonlar iyi . Son ay çatlama iğnesi oldum ve yine kırmızılar moralim.bozuluyor bu sefer başka doktora randevu aldım.

Ne aşamada çekiyorlar canım ben 1yil 3 aydır evliyim son 3 ay korunma yok hafif oko varmış bende sadece ultrasonik hormonlar iyi . Son ay çatlama iğnesi oldum ve yine kırmızılar moralim.bozuluyor bu sefer başka doktora randevu aldım.
genelde 1 sene sonunda çekliyor. benim yaşım 30 üstü olduğundan ve ailede erken menepoz olduğundan 6. ayda çektiler.
ama doktorunu değiştirdiğin iyi olmuş başka bir doktor daha 3. aydan tedaviye başlamazdı. 3 ay çok erken tedaviye başlamak için.

genelde 1 sene sonunda çekliyor. benim yaşım 30 üstü olduğundan ve ailede erken menepoz olduğundan 6. ayda çektiler.
ama doktorunu değiştirdiğin iyi olmuş başka bir doktor daha 3. aydan tedaviye başlamazdı. 3 ay çok erken tedaviye başlamak için.

Doktorda suc yok baskiyi ben yaptım evleneyim.hemen olur diyodum birazda kafaya takan bi tipim .inşallah bizlere de nasip olur..

Doktorda suc yok baskiyi ben yaptım evleneyim.hemen olur diyodum birazda kafaya takan bi tipim .inşallah bizlere de nasip olur..
valla bu hasta olmadığı halde antibiyotik yazdırmak gibi bir şey. bilinçli bir doktor olsa yazmazdı. zaten öncesinde hgs çekilmeden klomen vs kullanman çok mantıksız belki tüplerin tıkalı? ne kadar ilaç kullanırsan kullan tüp tıkalı ise sonuç hüsran ve bu tıkanıklık film dışında görülmüyor. o yüzden bu filmi çekmeden hastayı ilaca başlatmak mantıklı bir karar değil. muhtemelen siz çok ısrar ettiniz diye ya sizi başından savdı yada ilgilenmedi bilemiyorum. bir an önce iyi bir doktora gidin...

X