Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Acı eşiğim yüksek diye öylesine rahat girdim ki hsg ye balcalı hastanesinde. İlacı gönderme esnasında yaşadığım acıyı anlatamam. O acıdan sonra iğne görsemde korkuyorum artık. Acı eşiğim psikolojik olarak düştü. Bu deneyim herkeste farklı sonuç veriyor.acı eşiği düşük kişide çok rahattı diyebiliyor. Tamamen sürpriz bence. Kürtaj bile canımı yakmamıştı o kadar söyleyeyim..

Bende pazartesi cektircem rahim filmi ben yaklasik 2 bucuk yildir hamile kalamadigim icin cektircem. Sen neden cektirmistin su anda hamilesin sanirim. Rahim filminden sonra hamile kalanlardan misin? Sonucun nasildi? Cok özel olduysa cevap vermeyebilirsin cnm :))

Yoo özel değil bilgi verebilirim tabi. Normalde de hamile kalabiliyordum zaten ben.ama 2 bebek kaybım oldu benim sebeplerin araştırılması için yapılcak uygulamalardan biriydi hsg. çekimden sonra gün veriliyor ilişki için. 1 hafta kadar ilaç kullanıyorsun ilaç bitiminde 3.gün ve 6.gündü sanırım ilişki yaşıyorsun.bizde denedik tuttu. Çoğu kişi hsg sonrası hamile kalıyor zaten. Yapışıklık vs ne varsa temizliyor çünkü :). Merak etmeyin sizinde tutar bebiş içinse.

Gecmis olsun cnm cevabin icin tsk ederim. Allah bebisini hayirlisiyla saglikla kucaginada almayi nasip etsin insallah. Insallah hsgden sonra hamile kalirim bende artik allah isteyen herkese nasip etsin

Kızlar bi konuda bilgi vermek istiyorum. Okuduğun kadarıyla çoğu kişi özele gitmiş hsg filmi için. Tabiki rakamlar çok abartılı. Ben de bugün özele gittim 500 tl istediler hem de sigortalı olduğum halde. Bir de muayene ücreti olarak 115 tl istediler. Eşim çıldırdı niye tekrar muayene açıyorsunuz diye. Sağlık Bakanlığını aradı durumu izah etti. Hemen hastaneyi aradılar ve paramızın büyük bölümünü iade ettiler. 615 tl vermiştik 350 tlyi iade ettiler. Bütün özel hastanelerde yalandan yere çok para alıyorlar. Hakkınızı arayın mutlaka.

Kizlar bende bugun cektirdim rahim filmini sonuclarda iyi cikti cok sükür tüpler acikmis hersey yolunda dedi doktor. Hic o kadar korkacak biseyde yokmus biraz agridi kasiklarim ama toplamda 5-6 dk fln sürdü. Adetliyken agri olurya öyleydi bende adet agrisi cok siddetli olur buda ayni öyleydi. 20 dk sonra sonuclari aldim. Narkoslu yaptircaktim 500 euro dedi mecbur narkozsuz yaptirdim ama hicde narkosa gerek yokmus zaten ben ha birde ben viyanada kaliyorum

Gecmis olsun cnm cevabin icin tsk ederim. Allah bebisini hayirlisiyla saglikla kucaginada almayi nasip etsin insallah. Insallah hsgden sonra hamile kalirim bende artik allah istey
en herkese nasip etsin

Problem sende mi eşinde mi peki 2 yıldır gebe kalamadığını yazmışsın ya merak ettim özel değilse

Problem sende mi eşinde mi peki 2 yıldır gebe kalamadığını yazmışsın ya merak ettim özel değilse
Yok cnm cvp veririm tabi. Sorun su ki sorun ikimizdede yok :) 2,5 yil oldu nerdeyse hic hamile kalamadim daha. 4 kere klomen kullandim ikisinde catlatma ignesi flnda oldum. Bugunde tüm testler yapilmisti bi rahim filmi haric onuda yaptim oda temiz cikti cok sükür ama doktora giderken bari tikaniklik yada benzeri kücük bi sorun ciksada en azindan sorun buymus derim diyodum ama cikmayincada sevindim tabi herseyin vakti zamani var biliyorum fakat beklemesi cok sinir bozucu allah isteyen herkese tez zamanda eli ayagi düzgün hayirli saglikli evlatlar nasip etsin insallah

Hsg filmi çektirmek için korkup benim gibi uykuları kaçan arkadaşlar dün itibariyle filmi çektirdim ve inanın bana hiç acı duymadım. Ne alet takılırken yada sıvı verilirken. Hatta sıvıyı sadece bir soğukluk gibi hissettim. Inanın 10 dakikayı geçmiyor. Sıvı geçti dediklerimi duydum sadece ama açık mi kapalımı henüz bilmiyorum. Doktor randevumda öğreneceğim. Ben hiç acı yada yanma hissetmedim. Sadece bugün biraz hafif agrım var oda adet olacakmışım hissi gibi. Birazda kanamam var ama hiç korktuğum ve çekindiğim kadar değilmiş. Allah herkesin yardımcısı olsun. Hepimizin niyeti belli

ben de dün hsg çektirdim tabikii korkumdan anestezili oldum. 10 dakika bile sürmedi bitti gitti çok şükür tüpler açık çıktı. 2 gün uyuyamadım sıkıntıdan. doktor gördğünde şimdi stresten kendi bayılıcak diyip durdu :) ama bitii gitti Allah herkesin yardımcısı olsun.

Mrb bende 1 saat önce hsg çektirdim.inanın okadar yorum okumuştumki sanki açık ameliyat oluyormuşsun gibi anlatmış herkes.Anestezi falan hikaye inanın o daha zor 1saat ayılamıyorsun.Korkulacak zerre bişey yok dişe vurulan iğne bile daha kötüdür ki hiç adet sancısını bilen insan değilim acı diye birşey yok sadece ilaç verilirken hani tuvaletinize çok sıkışırsınız da basınç olur ya öyle birşey inanın değmez korkmaya boşuna stres yapmayın sağlığınıza kafa yorun daha iyi

Merhaba canım yazını yeni okudum filmden sonra ne ilacı verdiler ve ne zaman kullandın detaylı açıklar mısın

kızlar ben d çektirdim anestezili hiç bişey hissetmedim kaltıgımda hafif agrı oldu ilk gün bide lekenme oldu ilk gün okadar korkulacak bişey yok ama herkezin farklı oluo işte

1 yıl dolmadan rahim filmi çektirmek doğru olurmu 7 aydır evliyim

kızlar ben d çektirdim anestezili hiç bişey hissetmedim kaltıgımda hafif agrı oldu ilk gün bide lekenme oldu ilk gün okadar korkulacak bişey yok ama herkezin farklı oluo işte
lütfen bilgisi olan varsa yazsın tüm tahlilleri yaptık eeşimde herşey normal çıktı sadece rahim filmi kaldı 1 yıl dolmadan rahim filmi çektirmek doğru olurmu 7 aydır deniyoruz hamile kalamıyorum

lütfen bilgisi olan varsa yazsın tüm tahlilleri yaptık eeşimde herşey normal çıktı sadece rahim filmi kaldı 1 yıl dolmadan rahim filmi çektirmek doğru olurmu 7 aydır deniyoruz hamile kalamıyorum
Esinin sperm degerleri sayisi hareketligi nasil rakamsal degerleri yani bence icin rahat etsin git cektir.Benim de hersey normalde 11 ay kalamayinca gidip cektirdim haybuki tuplerim tikaliymis cekerken doktorum açti canim..Sonra rahim flimden 3 ay sonra hamile kaldim bosuna beklemişim

eşimin sperm değerleri iyi hiç bi sıkıntı yok çok şükür.rahim filmi
çektirmenin bı zararı yok hatta faydası var demekki anladım çok teşekkür ler:)

neye neden zararlı olsun ki değildir canım bebek falan varsa çektrirsen zararlı olur anca. hamile kalmak istiyosan da çektirdikten sonra ki aylar hamilelik şansını yükseltiyomuş. bakalım benim ne olucak Allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…