Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

neye neden zararlı olsun ki değildir canım bebek falan varsa çektrirsen zararlı olur anca. hamile kalmak istiyosan da çektirdikten sonra ki aylar hamilelik şansını yükseltiyomuş. bakalım benim ne olucak Allah yardımcımız olsun[/QUOTAllah bu mübarek aylarda dualarımızı kabul eder inşallah..:KK66:

Acı eşiğim yüksek diye öylesine rahat girdim ki hsg ye balcalı hastanesinde. İlacı gönderme esnasında yaşadığım acıyı anlatamam. O acıdan sonra iğne görsemde korkuyorum artık. Acı eşiğim psikolojik olarak düştü. Bu deneyim herkeste farklı sonuç veriyor.acı eşiği düşük kişide çok rahattı diyebiliyor. Tamamen sürpriz bence. Kürtaj bile canımı yakmamıştı o kadar söyleyeyim..
canım sen hastaneye giderken direk filmi cektilermi? yoksa film için önce randevumu verdiler balcalıda

hsg öncesi strese girenler
1- sakinleştirici yada kafayı macun gibi yapan bir ağrı kesici alın kas gevşetici alın.
2- inan ilaç gönderdiği için umduğunuz kadar uzun sürmüyor.
3-müdahale olduğu için kanama bir iki gün.yanınızda pedi unutmayın.
4-doktorla konuşun pansumanı anlamıyorsunuz bile.
Not: acı eşiğim felaket düşük her ay acilde adetin 1. ve 2. günü buscopan ve kas gevşetici vurunurum. ben bile sabredebiliyorsam. işlem sırasında orta siddette adet sancısı kadar ağrıya siz hayli hayli yaparsınız.

arkadaşlar merhaba ben geçen ay hsg çektirdim dün adet oldum ama aşırı kanamam var hsg den sonraki adette aşırı kanama yaşayan varmı?

Kızlar pzt bnde gidiyorum hsgye. Ama adetm daha bitmedi sibir oluyorum ya

Merhabalar, herkes kendine göre yazmış tabii ki. Ben de kendi yaşadığımı yazayım. Hiç de kolay geçmedi benimki, zaten erkek doktor karşıma geçtiği an kasıldım. Sonraki işlemler çok zor oldu ve doktor tazyik verdikçe bırakın diye bağırdım artık. Benim acı eşiğim düşük değil, ancak kasılmamdan ötürü çok acı çektim ve sonucu kesin yorumlayamadı doktor. Bence anestezili olun, 3 gündür kaslarım kendine gelmedi. Hala düzelemedim, rahat geçiyor yazılarını okuyup gittim ancak öyle olmadı. Keşke İbrahim Saraçoğlunun videosunu izlemiş olsaydım, o da anesteszli olunsun demiş. Çok haklı. Sevgiler :)

Merhaba ben de çarşamba günü çekileceğim özel bir hastanede, anestezisiz olacak zaten bana seçenek sunmadılar defalarca acır mı dedim adet sancısı kadar dediler, inşallah öyle olur. Başka çekilecek var mı süreci beraber geçirelim. Çekildikten sonra hemen hamile kalmaya inanmıyorum 10 çekilenden 1i öyle hamile kalıyor ve kendi tecrübelerime göre ben 10da 9 bile olsa o 9a giremem... Boşa umutlanmayacağım. sadecce sorun var mı yok mu o önemli benim için.

arkadaşlar merhaba ben geçen ay hsg çektirdim dün adet oldum ama aşırı kanamam var hsg den sonraki adette aşırı kanama yaşayan varmı?
Bende geçen ay hsg çektim ve adetim 4 gün gecikti sonunda oldum fakat bayağı yoğun normalde 3 gün sürer ve bu 5. Gün hala da kesilecek gibi görünmüyor bu adet döneminde hiç belirti olmadı ne ağrı ne sanci nede şişkinlik saskinimm

Bende geçen ay hsg çektim ve adetim 4 gün gecikti sonunda oldum fakat bayağı yoğun normalde 3 gün sürer ve bu 5. Gün hala da kesilecek gibi görünmüyor bu adet döneminde hiç belirti olmadı ne ağrı ne sanci nede şişkinlik saskinimm
aynı şeyleri yaşamışız sanırım bende de belirti olmadı bakalım hayırlısı olsun artık

Bende geçen ay rahim filmi çekildim kanallar açık bütün testlerimde sukurler olsun temiz esimdede bi sorun yok rahim filmi çekildikten sonra doktor bana adet olursan 3.gunu gel igne yapicam dedi bu igne neden yapiliyo bilen var mi ve fiyatı ne kadar

Ben rahim filmi çekildim anestezilioldu tabi ama agri falan yoktu eve gittim gayet iyiydim hatta sonraki günler iş bile yapabiliyodum ama sadece sırtımda bi agri vardı oda sert zeminde uzandigim için diye düşünüyorum başka hiçbir agri olmadı 2. Gunu ilişkiye girdik eşimle ağrım falanda olmadı

Bende rahim filmi çekindim bu ay kızlar tüplerde yapışıklık olduğunu söyledi doktor sıvının geçtiğini ama çok zor geçtiğini söyledi adetime şu an dört gün var ve bu ay duphaston kullandım adetin üçüncü gündü bende gonal f kullanmaya başlicam ama bu sıvı yapışıklığı açmışmıdır merak etmiyor değilim

bende salı günü cektirdim anestezisiz ama keşke anestezili cektirseydim tüplerim tıkalı çıktı dr direk tüp bebek dedi laparoskopi ile tüp açma ameliyatı olanlar aydınlatır mısınız lütfen

Kızlar ben gazi hastanesinde çekildi istanbulda. 225+15 tl muayene ücreti ödedim anestezi almadım hiç ağrı olmadı üstelik bana 3 kere sıvı enjekte edildi pek ağrı olmadı ama rahim ağzı kapalı çıktı bu durumu yaşayan varmı arastrma hastanesine yonlendirdi yikildim sabahtan beri Ağlıyorum

Ya bende 6 nisanda çekildim tıkanıklık yok dedi yapisikli bile yok dedi açık dedi bi sorun yok ama bu ay adetime 2 gun var kahverengi lekem oldu bilgisi olan var mi

X