Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Siz nerede cektirdiniz il olarak
Ayvalık'ta yaşıyorum ben ama doktorum İstanbul'da kendisi beni echomara yönlendirdi orda çektirdim 5 dakika ya sürdü ya sürmedi ağrı sızı olmadı çeken doktor çok ilgiliyle kafamı dağıtmak için sürekli sorular sorup beni konuşmaya teşvik etti canım sonrasında ağrım kanamam olmadı eşimle akşama kadar gezdik hatta

Ayvalık'ta yaşıyorum ben ama doktorum İstanbul'da kendisi beni echomara yönlendirdi orda çektirdim 5 dakika ya sürdü ya sürmedi ağrı sızı olmadı çeken doktor çok ilgiliyle kafamı dağıtmak için sürekli sorular sorup beni konuşmaya teşvik etti canım sonrasında ağrım kanamam olmadı eşimle akşama kadar gezdik hatta
Cok duyuyorum ecomari ya hangi semtte bu hemen randevu alabiliyormuyuz birde

Cok duyuyorum ecomari ya hangi semtte bu hemen randevu alabiliyormuyuz birde
Ben hemen gidip çektirdim Şişli de olana gittim ben bi de sanırım Göztepe de varmış yani hemen alıyorlar ama doktorunun istemedi gerek canım istek kağıdınla gidiyorsun öle sen istedin diye çekmiyorlar

şimdi çıktım hsg filmin den. .
doktor önce içini temizledi ve makasla bişeyler kesti. .ne olduğunu bilmiyorum bilen varsa yardimci olursa sevinirim. .
daha sonra sıvı yı yolladı ve iki kanal danda geçti bin şükür. .
temizlerken ağrı duydum ben. .sıvı geçerken hiç ağrım olmadı..
şimdi hafif kanamam var oda normaldir herhalde. . sonuçlarım temiz cikti çok şükür çok mutlu oldum. .ağladım sevinçten. .Yıllardır erteliyordum korkudan. .lütfen ertelemeyin gidin rahat olun hiç ağrınız olmaz kasmazsaniz. .

şimdi çıktım hsg filmin den. .
doktor önce içini temizledi ve makasla bişeyler kesti. .ne olduğunu bilmiyorum bilen varsa yardimci olursa sevinirim. .
daha sonra sıvı yı yolladı ve iki kanal danda geçti bin şükür. .
temizlerken ağrı duydum ben. .sıvı geçerken hiç ağrım olmadı..
şimdi hafif kanamam var oda normaldir herhalde. . sonuçlarım temiz cikti çok şükür çok mutlu oldum. .ağladım sevinçten. .Yıllardır erteliyordum korkudan. .lütfen ertelemeyin gidin rahat olun hiç ağrınız olmaz kasmazsaniz. .
Valla geçen ay çektirdim canım makasla bişey felan kesmediler benden sadece sıvı verildi o kadar makasla ne kesmiş olabilir ki

Neguzel ya bnde randevu aldim cumaya anestezili olacak bn normal muayeneden bile korkunca boyle oldu:KK43:

Belki polip varsa onu almış olabilir. Bazı polipleri hsg çekimi sırasında alabiliyolarmış netten okumuştum. Geçmiş temiz çıkmasına sevindim

Belki polip varsa onu almış olabilir. Bazı polipleri hsg çekimi sırasında alabiliyolarmış netten okumuştum. Geçmiş temiz çıkmasına sevindim

evet bende okudum öyle oluyormuş açık diyince heyecandan doktora sormadım bile sadece temizliyorum dedi keserken bi problem mi var diye sordum sadece. .
o kadar odaklamistim ki kapalıdır diye..
3 kere sordum açık dedi. . küçük ken bi hastalık geçirdim gezdigim bütün doktorlar tüp den şüphelendi. . kapalı diye beklerken çok şükür açık çıktı bin şükür. .

Keşke benimde hsg çekilirken polip alındaydı şimdi tekrardan operasyonla alınıcak

Merhaba,
HSG cektirenlere geçmiş olsun. Ben de 20 Şubat'ta çektirdim. Bir iki gündür kahverengi akintim geliyordu. Yine de umutluydum bu aydan ama bugün adet oldum. Galiba rahim filmi sonrası 3 ay hamilelikte etkiliymis. Şansım devam ediyor diyorum o zaman.

Ben de bugün rahim filmi cektirdim öğlen anestezili. Ve acayip ağrım oldu kizlar,tuplerim acik cikmis birisi tikanikmis açmışlar daha doğrusu. O yuzden mi acaba cok agrim oldu? Uyandiktan sonra 3 saat cok siddetliydi simdi azaldi ama yine var. Bir de asil merak ettigim filmden sonra benden yogun pihtili doku parçası gibi şeyler geldi. Normal mi sizce?hemsire normal dedi ama bunu doktorumla konusamadim henuz. Kanamam da devam ediyor bikac gun devam eder demisti doktor..

Hsg benim icin kotu bi ani. Rabbim bi daha yasatmaz ins. Jinekolojik muayeneye bile dayanamazken hsg tam bi kabustu. Sonrasinda yuruyemedim bile ve sancilar mahvetti. 10 dk bile olsa anestezi verilmeli devlet hastanelerinde benim gibi hastalara cunku cekim sirasinda kendimi o kadar kastim ki hep yanlis cikicak diye dusundum. Ozelde 500 tl el insaf diyorum

Ben de bugün rahim filmi cektirdim öğlen anestezili. Ve acayip ağrım oldu kizlar,tuplerim acik cikmis birisi tikanikmis açmışlar daha doğrusu. O yuzden mi acaba cok agrim oldu? Uyandiktan sonra 3 saat cok siddetliydi simdi azaldi ama yine var. Bir de asil merak ettigim filmden sonra benden yogun pihtili doku parçası gibi şeyler geldi. Normal mi sizce?hemsire normal dedi ama bunu doktorumla konusamadim henuz. Kanamam da devam ediyor bikac gun devam eder demisti doktor..

bende dün cektirdim rahim filmi
bende de pıhtı oldu dün de bugün de şuanda da siyah akıntı geliyor. .
sanırım dünden kalıntı kanlar. .

X