Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba kızlar, ben de 20 temmuz da çekileceğini anestezisiz geçen yıl da yaptırdım onda aşırı korkmuştum ama idare edilmeyecek bir şey değildi şimdi yine korkuyorum ama o kadar değil ama insan geriliyor yine de insaallah yine öyle olur çok kısa sürüyor olması ve doktorun da anlayışlı olmasından dolayı teselli ediyorum kendimi

Merhaba arkadasım bende geçen ay çektirdim özel bir hastanede anestezili çektirdim beni çok korkutmuşlardı doktorumda ağrılı olabileceğini dayanabileceksen çekelim ama kasarsan tüplerin kapalı çıkar dedi bende anesteziye karar verdim birdaha yapsam anestezili yaparım nasıl uyudum uyandım anlamadım gözlerimi açtığımda odaya götürülüyordum

canım nerede çekildin ve de kaç tl acaba?

Ben Ankara'da hrs kadın hastalıkları hastanesinde çektirdim 750 verdim ama çoğu yer 750 alıyor veya 900 cok araştırdım orası cok ilgilendi oraya olmanda şart değil bulunduğun yerde anestezili araştır ben lokal anestezi oldum zaten genel anesteZi yapmazlar iyiyodum damardan iğne oluyorsun seninle birlikte hgs yi çekecek olan anestezi uzmanı ve birde sana yardımcı olacak biri giriyor sen uykudayken bacağını tutması için emin ol cok rahat ama sakın canlı yapma

Merhaba kızlar bende dün cekilecektim rahim filmi tam 5 kere o aleti taktı çıkardı bana akintim olduğu için sıvıyı veremedi içeri benim gibi fitil kullanıp daha sonra çektiren varmi

Gebelik testi yaptırdın mı? Kanda ama?

Gebelik testi yaptırdın mı? Kanda ama?
Yaptırmadım henüz, yarın yaptırmayı düşünüyorum sanırım geç yumurtlama oldu 18. Gün oldu o yüzden geç adet olacak hala ağrılarım var ve olmadım 30. Gün bugün. İnşallah iyi haberler alırım. Bu ay adetim geçti

Kızlar bn bir yıldr evliyim ve ilk günden itibaren çocuk istedim ama olmadı stres falan dio doltorlar yalan bi an ömce doktor değiştirin öle diolarsa bn bir yılımı doldurdğm ay anestezili rahim filmi çektirdim vee önce burayı okudum keşke okumasaydm neymş bu böle dedim titriye titriye girdm sonradan anladmki tüpleri yıkalı olanların ağrısı oluyor ama tıkalı değişse eğer hiç bişi anlamıosn ve bu arada bnde çift rahim çktı rahim v şeklinde resmen bebk olmazmş böle daha snra ameliyat dediler hiç beklemedm bile hemen oldm göbekten delik açark yaptlar şimdi iyleşiorm iki ay snra çock dşünebilicğm ama en azndan zaman kaybetmedö sakn korkmayn bebk istiorz hepimz işin sonu mutluluk sevinç olsn biz dha bebeğimz dünyaya gelmeden anneliğimzi gösteriorz bmce cesaretimzle

Tedavilere en kısa sürede başlamak en iyisi beklemek boşa zaman kayıbı gerçekten. iyi etmişsin inşallah iyi olur sonuçlar.

kızlr rahim filmi ile rahim mr aynı şeymi
hayır aynı şey değil. rahim mr ı ile tam bi sonuç alınamıyor malesef bi anomali varsa saptanıyor ama bi müdahale edilmesi isteniyorsa hsg yani rahim filmi illa çekiliyor. ama sizin sadece şüpheniz varsa önce mr çektirip bi sıkıntı çıkması durumunda hsg çektirirseniz daha mantıklı olabilir. eğer bişey çıkma ihtimali çok yüksekse hiç düşünmeden hsg çektirmekte fayda var ben mr çektircem diye boşa 2 ay geçirdim

Gorunurde bi sorunum yok gibi..dokyorum sağolsun çok tedbirli bi kadın..en başta bakalım duşuk sebebi rahimden mi diye bakılacak sadece ama tedavilik bi durum yok dedi..

hsg çektirdim ve ömrümden ömür gitti hiç bitmiycek sandım tabi sonucuda cabası acıma acı eklendi umudum paramparça oldu ( ne yapmalıyım anlamadım ki her defasında farklı bir sorun tsh kist rahim şekil bozukluğu rahimde perde tüpler tıkalı (((( umutsuzluğa kapılmayıpda napayım ben şimdi :'((( 1 gebelik yaşadım ve malesef sevincim kursağımda kaldı bebeğimi 6 haftalık düşürdüm ( sonra bir daha gebe kalmak hayal oldu rüyama bebekler giriyo bebeğim oluyo bebek kokuları duyuyorum (( rüyada bebek iyi haber derlerya o bile sevindirmişti beni acaba bebeim olucak onun mu habercisi diye hep hüsran yaz yaz bitmiyo anlatacak okadar şey var ki bu konuda ..... rabbim nolur bize şifa ver evlat sahibi olalım (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…