Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Evet canım. Kasarsan hem daha çok acır, hem de kasılınca açık olan tüp bile kapalı gibi görünebiliyormuş filmde, doktorları yanıltıyor bu sefer.. Senin için anestezi iyi olur. Zaten onda da 5-10 dakika uyuyup uyanıyorsun o kadar.. Korkma..

Tabi kişiden kişiye acı değişir ama ağrısız çekim yapan özel yerlerde yaptırıp da çok acıdı, çok fenaydı diyen yok. Zor bir işlem değil. Stres yapma canım.

saol canım verdigin bilgiler ve destegin için :) bende acısız bi şekilde atlatırım işallah

2 hafta oldu çektreli bana da dediler bişiy yok die korkutmamk için ama kandırmışlar gayet zordu nefesim kesildi o derece bide vajili böyle bi riske girme derim canım

ya çok kısa sürdü ama yani 5 dk bile değil anestezili nasıl olur bilmiorum canım ama daha fazla sürmez sanırım

2 hafta oldu çektreli bana da dediler bişiy yok die korkutmamk için ama kandırmışlar gayet zordu nefesim kesildi o derece bide vajili böyle bi riske girme derim canım
Canım herkesin acı eşiği başka tabi. Bir şey yok, acımıyor, kolay oluyor diyenler gerçekten de acımayanlardır. Korkutmamak için ya da kandırmak için değil ki. Benim de alet takılırken biraz acıdı, ki o da takana bağlı; kendi doktorumun muayenesinde hiç acımıyordu. Onun dışında 30 saniye adet ağrısı gibi bir ağrım oldu. A aa dedim bir kaç kere, geçti gitti.. Gerçekten de böyle oldu yani. Sen de ağrısız çekim yapan bir yere mi yaptırdın da yine de bu kadar zor oldu? Geçmiş olsun. Bir de eğer hafif tıkanıklıklar varsa ilaçla açılıyormuş ya o tıkanıklık, o zaman da daha fazla acıyabiliyormuş. Belki öyle bir şey olmuştur sana.

kadın doğum hastanesinde çektirdim canım aksine tüpler açıksa bukadar ağrı oluomus bebek düşünüoruz 1 yıldır olmuo o yüzden tedbir amaçlı baktılar bişiy çıkmadı çok şükür ama çok zordu cidden kadın olmak ne zor ama dediğin acı eşiğiyle alakalı sanırım ben biraz tahammülsüzüm :)

kızlar ben de dün çektirdim...çok korkmuş ve gerilmiştim, neredeyse ağlayarak girim ama 5 dk süren kısa bir işlemmiş...adet sancısı kadar ağrım oldu ancak...zaten çikolata kisti olanlar bu tarz ağrlara alışkındır benim gibi:)
hiç korkulacak birşey yok, inşallah sonuçlarım da iyi çıkar da rahatlarım :)

işallah sonuc iyi cıkar bende cikolta kistinden ameliyet oldum vaji olmasaydım hemen cekilmem lazımdı ama ertledim hep korkumdan

işallah sonuc iyi cıkar bende cikolta kistinden ameliyet oldum vaji olmasaydım hemen cekilmem lazımdı ama ertledim hep korkumdan
inşallah canım :) ben de normalde vajinal muayeneden bile çok geriliyorum o yuzden çok gerilmiştim...günlerce dert oldu bana nasıl çektircem diye ama 5 dk sürdü o kadar korkulacak birşey değilmiş...bence hiç erteleme yaptır çünkü çok önemli bir tetkik

özel bi hastanedemi yaptırdın canım bende kistten dolayı cok korkuyorum sonuçtan işte vaji olunca durum daha vahim oluyor malesef

sen laporoskopi mi oldun canım açık ameliyat mı...bakalım benim doktorum ne diyecek tüm tahlillerim çıksın bir götürüp göstermem lazım...artık doktorum ne derse ona uymaya çalışacağım napıyım

Merhabalar, bende 25 Haziran da özel kadın doğum hastanesinde hsg çekildim anestezi olmadan normal şekilde. Tüplerde açık fakat rahimde şekil bozukluğu çıktı. Ağrı oldu ama dayandım, yinede anestezili tavsiye ederim ben. Sonrasında çok adet sancısı gibi ağrı çektim bi kaç saat. 4 gün kanlı akıntı oldu geçti. 5 gün sonra yumurtlama belirtisi ağrı akıntı oldu dedim tamam yumurtlama oluyor. Doktorum korunmaya gerek yok dedi korunmadık. Ancak bir hafta sonra tekrar yumurtlama belirtisi akıntı sancı bu sefer ovulasyon testi yaptım 2 gün koyu çıktı. Sanki 2 kere yumurtlama oldum. Şimdi de 2. Yumurtlamadan 5 gün sonradı kasık ağrım, göğüs şişkinliği ve ateşim yüksek erken mi adet olacağım acaba. Filmden sonra erken adet olan oldu mu??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…