Rahim atonisi

Canım ilk dogumumda yaşadım. Simdi 23 haftalik hamileyim. Yine olursa diye korkuyorum sizin ilk ikisinde oldu mu? rabbim inşallah sağlıkla sorunsuz kucağına almayı nasip etsin
Sizin rahim içine herhangi bir müdahalede bulunulmuş mu? Ben dogumumda yaşadım yoğun bakım süreci çok zorlu oldu. 1 aylık ikizlerim var arayı uzatmadan üçüncü çocuğu da istiyorum nasipse. Ama ben de sizin gibi korkuyorum.
Gebelik öncesi muayene oldunuz mu? Doktor herhangi bir sey dedi mi rahmin müsait olup olmadığıyla ilgili?

Arka arkaya doğum yapmak daha tehlikeliymis rahminizin dinlenmesi toparlanması lazım ilk gebelikle 2.gebelik arasına 3 yıl süre koydum buna rağmen tekrar atoni geçirdim bunda ise tam 9 yıl ara verdim

Arka arkaya doğum yapmak daha tehlikeliymis rahminizin dinlenmesi toparlanması lazım ilk gebelikle 2.gebelik arasına 3 yıl süre koydum buna rağmen tekrar atoni geçirdim bunda ise tam 9 yıl ara verdim
Durumu nasıl toparladılar peki? Ben rahim içindeki hasarın boyutunu bilmiyorum açıkçası. Doktor rahmi almamak için farklı bi dikiş attık dedi ama nasıl bir şey bu söylediği bilmiyorum.

Durumu nasıl toparladılar peki? Ben rahim içindeki hasarın boyutunu bilmiyorum açıkçası. Doktor rahmi almamak için farklı bi dikiş attık dedi ama nasıl bir şey bu söylediği bilmiyorum.
Benim bildigim ve bana uygulanan igne ilaclarla kani durdurmaya calismalari dikis vs zaten o an kanamayi durdurmuyor diye biliyorum serumun içerisine iğne yaptılar bikac kez farklı ilaçlarla durdurmaya çalıştılar yaklaşık 1.5 saat kadar doğumhanede kaldım 5.6kez çatala çıkardılar karnımdaki kanı boşaltmak için bir yandanda ebeler dışardan rahmin toparlanması için durmadan masaj yaptı doğum sancısı o ağrının yanında çok basit kaldı karnım mos mor oldu 1 hafta ebelerin basmasından dolayı çok zor saatler geçirdim

Ben sezaryen oldum doğumdan sonra doktor 1 saat masaj yapmış kanama durmamış. Sonra 2 doktor daha çağırıp rahme giden damarları bağlamışlar 2 ünite de kan vermişler. Saat 2de doğuma girdim 6da yoğun bakıma aldılar sonrasi dediğin gibi sabaha kadar gelip gelip karnıma bastırdılar kabus gibiydi. Yoğun bakımda da bir ünite plazma verdiler serumlara katılan synpitanların sayısını bilmiyorum. Doktor her geldiğinde 5 tane atın 8 tane atın dedi gitti.

10 günüm kaldı yarın kontrole gidicem üstelik devlete gidiyorum muayne olduğum doktor çok iyi ama doğum başladığında kim bilir hangi doktor nobetci olacak korkular sardı iyice uykular dağıldı ağrılar başladı düşünmekten kafam bi milyon Allahım yardım etsin doğum korkusu hiç yok tek derdim ya yine atoni olursam hem 2 çocuğum var ya bana birşey olursa hemde o yaşadığım acıyı unutamıyorum bunyem kaldırmaz bu kez ayni seyleri benim için dua edermisin rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin

Merhaba rica etsen ankarada öğrendiğiniz doktor isimlerini mesaj atar mısınız baba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…