puregondan sonra???????

erz25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2007
10
3
45
slm ben 02.01.2008 tarihinde adet oldum ve 75 ü puregon başladım.4 gün kullandım 5. gün kontrole gittiğimde 3 tane büyümüş yumurta var dedi ama aşılamayı iptal etti kendi haline bıraktı çünkü e2 651 çıkmıştı.Normalde 31.01.2008 tarihinde adet olamam lazım ama halen olmadım.2 kez kanda beta hcg bakıldı oda negatif.normal günümde 11 gün geçti.bu ilacı kullanıpta benim gibi olan varmı aranızda.yarın gidicem bana olmam için ilaç vericek acaba neden oluyo anlamadımCADIARZU

merhaba cnm bende yaklaşık 5 gündür puregon 50 ml kullanıyorum bgn doktora kontrole gittim çok yumurta varmış bunların bikaçını eleyeceğiz dedi ve iğne dozunu 25 düşürdü.yeteri olgunluğa gelincede çatlatma iğnesi olucam.allah yardıcımız olsun..

arkadaşlar puregon dediğiniz hap mı iğne mi.bende tedaviyle hamile kaldım ama bu ilacı hiç duymadım o yüzden merak ettim. ben gonal-f kullanmıştım.(iğne göbekten vuruluyo)en kısa zamanda hayırlı haberler alırsınız inş.allah yardımcınız olsun arkadaşlar.a.s.

ben de puregon kullandım 100 ml kullandım banada çok çabuk gelişti yumurtalar dedi ama hemen çatlatma iğnesini vurdu şuan çok sancım var

Canım ben de geçen ay puregon kullandım100 le başladım,150 ile devam ettim 4 gün.Ama malesef olmadı,umarım sen de işe yarar..Benim de inanılmaz sancım vardı,ilaçtan olurmuş o yani normal bişey sakın endişelen me.İnşallah bebeğin sana yapışmıştır.Sevgilerrr.

arkadaşlar puregon dediğiniz hap mı iğne mi.bende tedaviyle hamile kaldım ama bu ilacı hiç duymadım o yüzden merak ettim. ben gonal-f kullanmıştım.(iğne göbekten vuruluyo)en kısa zamanda hayırlı haberler alırsınız inş.allah yardımcınız olsun arkadaşlar.a.s.

Canım gonal-f iğnesi puregonun muadili sanırım.İkisi de aynı.Sen kaç ay kullandın,aşılama mı oldun?Ben de bir kez kullandım puregonu,doğal yolla denedik,ama olmadı...
Şimdi ağustosa kadar ara verdik,dönüşte aşılama var.Dua edin bol bol lütfen bana.Sevgiler

arkadaşım bende yumurtalar çok çabuk gelişti dedi doktor 17 tane solda 5 6 tanede sağda var dedi doktor erken kanaman olur korkma dedi inşallah geç hasta olursun dedi doktor ama çok sancım var bazen ölücem zannediyorum ama çok merak ediyorum acı larımızın karşılıgını ala bilicezmi allah hepimize yardım etsin

arkadaşım bu yolla hamile kalan çok kişi var umarım sen de bu yolla hamile kalırsın;ben bir kere kullandım;çok stresliydim olmadı sanırım bu yüzden ve benimde adetim altı gün erken geldi;çok üzüldüm ve şimdi ara verdim;dönüşte aşılama yapılacak;kısmet ve kaderden öteye geçilmio malesef;biz elimizden geleni yapıoruz gerisi Allah'ın ol demesine kaldı hepimiz için;o sebeple sabırlı ve sakin olmalıyız;ne kadar stres olursak kuzucuklarımız o kadar ayrı kalıo bizden;Sevgiler:teytey:

yaaa bişey sormak istiyorum arkadaşlar bu iğnelerin ağrısı nezaman geçiyoonu merak ettim bir hafta oldu ama sancılarım geçmedi nezaman geçiceğini merak ediyorum çünkü ağrılarım ağlatıyo beni dayanamıyorum çok fenayım olmassa doktora yeniden çıkıcam cvp yazarsanız sevinirim selamlarımı gönderiyorum

Ya canım ben de çok kötü olmuştum vurulduktan en geç 2 hafta sonra geçiyo.Merak etme ben acıyla ağlayarak uyumuş kalmıştım,sabah bi baktım hiiiççç bişey yok.

asyacan7 arkadaşım merhaba bugün moralim çok bozuk çünkü hasta oldum çok ümitliydim bu sefer çok hayal kırık lığına üğradım sabahlara kadar ağladım heralde benim bebeğim olmayacak sizden başka dertleşecek kimsem yok kendimi o kadar yanlız hissediyorum ki olmadı neyapim bu seferde olmadı 10 gün erken geldi senağlama
arkadasım üzülme herkesin bir zamanı var bebek sahibi olmak için moralin yüksek tut stres yapma fazla kendine ondan erken olmuş olabilir rabbi en yakında zamanda hayırlı bebekler nasip etsin cümlemize allaha emanet olunsüprizzzzzsüprizzzzz

asyacan7 arkadaşım merhaba bugün moralim çok bozuk çünkü hasta oldum çok ümitliydim bu sefer çok hayal kırık lığına üğradım sabahlara kadar ağladım heralde benim bebeğim olmayacak sizden başka dertleşecek kimsem yok kendimi o kadar yanlız hissediyorum ki olmadı neyapim bu seferde olmadı 10 gün erken geldi senağlama

Canim seni okadar ii anliyorum ki benimki de 6-7 gun once gelmisti'anlamiyorum ki neden bole oluyo?Inan hastalandigimda olecegim zannettim.cok umutlanmistim,biliosun ilaclar cok ozel.Dedim herhelde olur ya,ama olmadi.?Beklemekten baska care yok malesef,en kotusu de beklemek degil mi?
Ben puregonu ilk kez kullandim ve olmadi.doktorum artik asilamaya gecmemiz gerektigini soyledi ama ben o gucu bulamadim kendimde.Zaten o da ole soyledi.Stres yapiosun'yipraniyosun,ilaclarin fayasi zor olur dedi.Ben de ara verdim agustosta gidecegim ve asilama olacagim.Artik umudum cok da yok aslinda'gidisat tup bebek diorum kendim icin ve hazirliyorum kendimi.Ama ara verip zaman gectikce ii ki ara vermisim diorum cunku kendim icin yasamayi unutmusum,esimi sevmeyi bile unutmusum,hirs yapmaktan.Bu aradaki zamanda rahatlayip stres yapmamayi umud ediyorum.Sana da tavsiyem bu ay ara ver hatta obur ay da kendine gel arkadasim.
Ve ben surekli nette olurum bana haber et durumunu'ayrica canin sikildiginda yaz.Evet bu konu kimseyle konusulmuyo biz birbirimizi tamir edecegiz insallah burda psikolojikman.Sevgiler:teytey:

:1hug::asyacan7 arkadaşım beni rahatlattıgınız için teşekkür ediyorum ben yine bugün doktora gittim bu ay ara verelim dedi çünkü yeterli yumurta var yine iğne kullanırsak kis yapar dedi ondan ara verdik okadar yumurtanın içinde bitane tutturamadınızmı dedi doktor bakalım ne olaca bu beklemek varya insanı öldürüyo allahım hepimizin sesini duysun yardım etsin hepimize kendi başımda olduğu için hepinizi anlıyorum inşallah seninde bebişin olur hatta ikizlerin olsun öbür arkadaşlarında

Allah çoooookk buyuk arkadaşım,herşeyin zamanı var.İnşallah biz de anne olacağız ...Ara verdiğin ii olmuş,göreceksin bak ii olacak hersey,kendini daha ii hissedeceksin..Şeniz

arka daşım bişey sormak istiyorum doktor eşinizden siperm tahlili istedimi benim eşim de tahlil verdi düşük çıktı klomen kullandı 3 ay sonra yeniden tahlil verdi iyiydi iyi derken orta çok da iyi deyildi şuan yine tahlil verdi yine düşük doktor çok zor bu sonuçlarla diyo moralimizi bozuyo bidaki ay aşılama yapalım olmazsa tüp bebe başlayacakmışız bakalım inşallah hayırlısı olur hepimiz için sevgiler :emir_bebek::emir_bebek::

merak etme olur,artik cok gelisti tip.Asilama da en ii spermleri aliyolarmis.Hayirlisi olsun sen dusunme stres yapma kendine sakin..Stressiz olacak olursa cunku.Bi de ben keci boynuzlu bi kur okudum burdaki forumlarda bi bak istersen ii gelmis herkese.

savol arkadaşım seninle konuşunca rahatlıyorum keçi boynuzu ilk aylarda yedik ozaman yumurtalar iyi çıkıyodu en iyisi yine devam edelim biz sen de denedinmi birde siperm düşük olunca bakır eksikligi olurmuş duydunmu öyle bişey onun hapı varmış kadınlarda kullanıyomuş bizde deneyelim dedik herşeyden umut bekliyoruz artık hayılısı olsun arkadaşım .......asyacan arkadaşım sen nekadar ara verdin nezaman devam edeceksin tedaviye sevgilerimi gönderiyorum

canim ben haziran 9 da hasta oldum cok umutluydum olmadi,yikildim resmen .Doktorumla karar verdim agustosta gitmeyi dusunuyorum olmazsa eylul.
Asilama olacagim 2 hakkim kaldi.ilk puregon ilaclarini dogal yolla denemistim.Biraz da korkuyorum sanirim yine olmazsa diye ayaklarim geri geri gidio biraz...
Allah hayirlisini versin dua edecegim bu gece hepimize.
Bakir eksikligi duymadim ama keci boynuzuna devam et bence de.
Bizde ikimizde de hic bi sorun yok,beni delirten de bu aslinda.Belirsizlik berbat bisey.Hic kendimi bu kadar caresiz hissetmemistim.Artik isimiz Allah'a kaldi.Bu gece duyar insallah bizi ve geri cevirmez bizi arkadasim.
Ii ki bu site var ve sizler varsiniz.Kimse anlamio cunku,yasamayan bilemez....:teytey:

Arkadaşlar bende aşilama yaptiricam puregon kullandim kalemi 425 e getiriyorum öyle vuruyorum iğneyi 1 hafta kullandim bugün 5 te kontrolum var dün 11.7 mm idi yumurtam 1 tane folikül var çatlatma yapilacak normalde bugün ama yaparlarmi bilmiyorum bugün olsa olsa 13.2 olur büyüklüğü çatlatirlarmi bilmiyorum cumada transfer olacak sanirim veya c.tesi ilk defa yaptiriyorum aşilama 32 yaşindayim adet olamiyorum fsh yüksek çikiyor benim gibi olupta hamile kalan varmi acaba tecrübelerinizi yazarsaniz sevinirim

semoş yumurta en az 18 mm ken çatlama iğnesi yapılıyor. bence sen yanlış anlamışsındır. 11 değildir. dünkü büyüklüğü, birde iğneyi 42.5 mu vuruyorsun yoksa 425 mi? 425 se fazla değilmi kaç gün kullandın iğneyi ayrıca.

yok evet ultrasonun filmini çekti üzerindede 11.7 mm yazıyor kalemi 425 e getiriyorum ama içindeki kartuş doz 300 ünite 1x425 yazıyor reçetede 300 doz olabilir kartuşun yarısından daha az doz var ilaç kalemi arkadan çevirerek 425 getiriyorum işte sende bu iğneyimi kullandın aslı hamile kalabildinmi peki

canım bende senin iğnenle eş değer bir iğne kullandım gonal f ama seninkisi gibi değildi şırıngaları o yüzden nedemek istediğini anlamadım. ben günde 75 mm iğneyle başladım sonra 150 kadar çıkarttık dozu ama 5 yumurta oluştu. oluşan 5 yumurtadan sadece bir tanesi 18 mm. oldu diğerleri 10 küsürde kaldı. oluşan yumurta da kalitesiz dedi dr. aşılamayı iptal edecekti ama eşim ısrar edince yaptı. tutmadı malesef. bizede gidin tüp bebek yaptırın dedi. yumurtaların çok inatçı dedi. ama ben tüp bebek için erken diye düşündüğümden başka dr. a gittim. gittim yeni dr. rahim filmi çekti pkos olduğumu söyledi ve bana şeker hapı verdi. bu hapla hem zayıflayacaksın hemde yumurtlamana yardımcı olacak dedi. adet olduğumda dr. a gideceğim sanırım iğnelerden önce klomen verecek. bi deneyelim dedi şeker hapıyla birlikte işe yarayabilir dedi. eger yaramazsa ikinci aşılama için iğnelere geçeceğiz.

benim şimdi tüp bebek olmuyormu bu aşılama tüp bebek ayılmıyormu ben anlamıyorum bu tedavi yöntemini anlatabilirmisin bilgin varsa aşılamadamı daha yüksek şans var tüp bebektemi o zaman bizim tüp bebek olmuyormu bu tedavi aşılama olacak dedi bana benim fsh 49 çıktı adet olamıyorum çünkü ilaç almadan

canım aşılama tüp bebekten farklı. aşılamada senin yumurtalarını ilaçlarla uyarıp çatlattıktan sonra spermleri yıkayıp yumurtaların yanına bırakıyorlar.eğer yumurta kaliteliyse ve spermler yeteri kadar hareketliyse döllenme olabiliyor. yani normal ilişkiden pek bir farkı yok. tüp bebekte ise senin yumurtalarını topluyorlar ve özel bir ortamda spermle buluşturup embryo oluşturuyorlar.oluşan embryolardan en kalitelilerini senin rahmine transfer ediyorlar. geriye sadece embryoların rahme tutunması kalıyor. Allah isterse de tutunuyor istemezsde tutunmuyor. eğer tutunursa hamile kalıyorsun işte tutunmazsa adet oluyorsun. canım yaşın kaç senin fsh ın yüksek biraz. bence hemen tüp bebek merkezine git derim ben fazla vakit kaybetme. senin dr.un aşılama mı yapacaktı.

Ben zaten tüp bebek merkezinde tedavi oluyorum benim yaşim 32 1 ay sonra 1 yil olacak evleneli ben işte hayit tohumu içiyorum birdde o çok iyi
dün 2 tane daha iğne verdi doktor cuma günü 5 te kontrole gidicem işte peki cuma bana kalçadan galiba iğne yapip yumurtayi çatlatiyorlar değilmi o zaman içimden yumurta almayacaklar değilmi aslicim sadece eşimin permini yikayip transfermi yapilacak çatlatmadan kaç gün sonra transfer yapiliyor dün benim doktorum yoktu bu akşam geliyor yurtdişindan dünkü doktor bişey yapamadi sordum en büyük yumurtam kaç oldu bişey demedi anlamadim 2 iğne daha verdi

X