Psikolojik Nefes Darligi?

Merhaba yıllardır aynı sorunla yaşıyorum kalp akciğer kan her bölüme gittim derin nefes alma ihtiyacı ve sonrasında o kadar zorluyorum ki kendimi kalp çarpıntısı oluyor sadece uyurken sıkıntı yok,daha sonra aşırı esneme onu da tam yapamıyorum psikolojik oldugunu düşünüyorum

Aynı sorunu üç dört aydır yaşıyorum durum fizyolojik olsa gece uykudan uyatır ama benim nefesim aklıma geldiğinde daralıyor bende kalp ciğer tahlil film kbb mide hep baktırdım sorun psikolojik dediler haklılarda çünkü başka şeylerle uğraştığımda ki Şuan bile daralmam yok :) bi sorun olmuyor birde yemek yerken daralıyorum ağızımdan nefes aldıkça lokmalar boğazıma diziliyor hava yutuyor sürekli hazımsızlık şişkinlik gaz ☹️ bu sorunu yaşayan bir çok insan olduğunu öğrendim bir nebze rahatlattı şahsen Şuan biraz biraz düzeldiğimi hissediyorum umarım sizde en kısa sürede iyi olursunuz
Tamamiyle psikolojik. Benim geçti psikiyatriste gidince ve ilaç kullanınca:KK66:

Merhaba yıllardır aynı sorunla yaşıyorum kalp akciğer kan her bölüme gittim derin nefes alma ihtiyacı ve sonrasında o kadar zorluyorum ki kendimi kalp çarpıntısı oluyor sadece uyurken sıkıntı yok,daha sonra aşırı esneme onu da tam yapamıyorum psikolojik oldugunu düşünüyorum
Evet psikolojik. Psikiyatriste gittim ben ilaç içiyorum ve geçti şükür umarım sizin de geçer:)

Ah ah yaşayan bilir valla kac aydır ağlayıp duruyorum hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyorum. Yaptığım hicbir şeyden zevk alamaz oldum, aklim sadece nefesimde nefesimi dinliyorum, kendimi dinliyorum... Bir gece kalp carpintisiyla uyandım ölüyorum zannettim kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Ani gelen panik, o korku hissi çok başka, cidden yaşayan anlar sadece. Her gün ölecekmişim gibi hissediyorum cidden çok yorgunum, huzurum kalmadı. Acile gittim ekg çektirdiğimde doktor senin bir şeyin yok neye kaygi yaptın bu kadar diyip bir psikiyatriste git dedi. Psikolojik olduğunu biliyorum ama takıntı yaptım nefesimi. Allahim şifa versin. Düşünmeden duramıyorum, kafayi yiyeceğim, çok düşünüyorum. Ben de psikiyatriste randevu aldım gününü bekliyorum, bir an önce gidip ilaç tedavisine başlamak istiyorum çünkü kac ay bekledim geçer diye lakin geçmiyor. Çok geçmiş olsun size de🙏
Merhaba ben de tam anlamıyla sizin gibiyim acaba şuan nasılsınız iyimisiniz

Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık 5-6 aydır nefes darligi yasiyorum ve sürekli nefesimi kontrol etmeye çalışıyorum. Nefes alamiyormusum ve nefesim yetmiyormuş gibi geliyor. Durmadan nefes almaya çalışıyorum. Nefes alamiyormusum gibi hissedince panik oluyorum ve daha da nefes alamiyorum. Kalp çarpıntısı da oluyor. Uyuyunca hiçbir sorun yok ama uyanıp gece uyuyasiya kadar nefes açlığı hissediyorum. Kafamı veya kendimi meşgul edince veya arkadaslarimla otururken unutuyorum ve nefesimi kontrol etmiyorum ama eve gelince kendimi dinleyip duruyorum. Ekg çektirdim, kan tahlilleri yaptırdım, akciger rontgeni çektirdim ama hiçbir şey yok temiz çıkıyor lakin kac aydır nefes darligi gecmiyor. Psikiyatriste gideceğim umarım psikolojiktir. Benim gibi bu durumu yaşayan var mı gerçekten kac aydır hayat kalitem düştü ve çok huzursuzum ölecekmiş gibi hissediyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim.
ben panik atak olduğum zamanlar nefes alamıyor gibi hissediyordum. boğazımda birşey varmış gibiydi. kesik kesik alıyordum daralıyor gibiydi. öyle hissettiğimdede atak yaşıyordum. hepsini atlattım Allah'a şükür. kardiyolojiyede defalarca gitmiştim. birşey çıkmıyordu.eğer kardiyolojide birşey çıkmıyorsa bence psikolojiktir

X