Psikologa giden var mı?

alcens

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2024
7
1
36
Herkese merhaba. Yaklaşık dört aydır özel bir psikologa gidiyorum. Sosyal anxiyete ve gizli depresyon teşhisi koydu. Süreç iyiye doğru gidiyor. Daha önce psikologa giden var mı? Fayda sağladınız mi? Bu konudaki deneyimlerinizi merak diyorum.

Gitmedim ama bildiğim kadarıyla psikolog terapi süreci engebeli bir süreç. Zaman zaman iyi zaman zaman yorgun hissedersin ama devam edersin huzura kavuşursun

Psikolog teşhis koyamaz ama psikiyatristten tanı almanız lazım, sosyal anksiyeteniz olduğunu düşünüp ona göre ilerletiyordur terapiyi sadece. Parantez açmaya geldim gidiyorum tşk
Evet öyle sanıyorum. Benim ilk terapi sürecim olduğundan olsa gerek bu ayrımı pek bilmiyorum.

Terapiyi ciddiye alırsanız yani seanslardan sonra dürüstçe kendinizi değerlendirir, öz eleştiri yapar, kendinizi değiştirmek için çaba harcarsanız mutlaka işe yarar. Sadece terapist sizdeki düğümleri çözemez o yol gösterir yolda yürümek size kalmış

Herkese merhaba. Yaklaşık dört aydır özel bir psikologa gidiyorum. Sosyal anxiyete ve gizli depresyon teşhisi koydu. Süreç iyiye doğru gidiyor. Daha önce psikologa giden var mı? Fayda sağladınız mi? Bu konudaki deneyimlerinizi merak diyorum.
ben gittim. panik atağımı bu sayede yendim. ilaç kullanmıştım ama ataklarım devam ediyordu. terapi almaya karar vermiştim. çok çok iyi geldi. ama şunu anladım her terapist iyi değil. ben üçüncüde iyisini bulabildim o da panik atağımı yenmemi sağladı. doğru doktor doğru terapi diyorum. doğru doktoru bulunca gerçekten atlatabiliyorsunuz

ben gittim. panik atağımı bu sayede yendim. ilaç kullanmıştım ama ataklarım devam ediyordu. terapi almaya karar vermiştim. çok çok iyi geldi. ama şunu anladım her terapist iyi değil. ben üçüncüde iyisini bulabildim o da panik atağımı yenmemi sağladı. doğru doktor doğru terapi diyorum. doğru doktoru bulunca gerçekten atlatabiliyorsunuz
Kime gittiniz

bence psikolog pek işe yaramıyor zamanında gitmiştim normal bir sohbet ediyorsun o kadar ama psikiyatrist daha iyi ve kolay hızlı süreci

X