Prolaktin yüksekliği

hlaldmrts

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2023
24
6
31
Merhabalar yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar 1 yıllık evliyim çocuk düşünmeye karar verdik korunmadık bi kaç ay ama hamile kalmadım doktora gittim prolaktinim 62 çıktı hsg rahim filmi çekildim tüplerim açık yumurtam oluşuyor reglim düzenli süt gibi sıvımda gelmiyor doktor ilaç verecekti ben buradaki yorumları okuyarak aslan pençesi otu kullanıyorum suan ne kadar kullanmak gerek mesela suan yumurtlama zamanım akıl verin bana

Doktordan ilacı niye almadınız?

Youtube dan ibrahim saracoglu aslan pencesi kürü yazin cikar
Ama benimde yuksekti sizin kadar olmasada gecen ay 27 di doktor sinirda oldugu icin bile verdi 2 tane ilac kullandim 2 .38 e düşmüştü yani ilacla düşen birsey

İlacla hemen dusuyor oncelik doktorun ilaci olmali

Doktor ilaç uygun görmüşken , hormonal olarak da bir sıkıntı görülmüşken (prolaktin yüksekliği) bence ot vs içmeyin o otlar hep hormonları etkiliyor. Zararını görebilirsiniz. Prolaktin yüksekliği için tedavi oldukça basit oluyor doktorun verdiği ilaçla

O halde ben bu sefer regl olursam ölçtürüp doktora gitmem daha doğru olacak aslan pencesini içmeyeyim

Prolaktin hormonu stresli olduğunuz dönemlerde de yükselir bazen. Sizinde hepsi normal çıkmış çocuk için veya başka birşey için stres mi yapıyorsunuz. Benimki de bi kere hormon testinde yüksekti ama sizinki kadar yüksek değildi. Siz ilacınızı kullanın yüksek değeriniz çünkü bir tek ilaçla düşer oyla kürle boşa vakit kaybetmeyin. Bende o zaman hormon ilacı falan diye doktora şey demiştim bi dahaki ay tekrar hormon testi vereyim o zamanda yüksekse ilaç kullanacağım Neyime güveniyorsam İkinci hormon testimde değerim kendiliğinden düşmüştü normal seviyelere. Doktorumla gülmüştük baya stresten yükselmiştir dedi. Fakat altını tekrar çiziyorum sizinki ilaçsız düşmez. Kullanın mutlaka

Adet düzensizliği yapar prolaktin . Sizde de var mı ?
Bende de bi dönem yüksekti. Clife bitkisel karışım var duydunuz mu bilmem. Ondan yedim de düzeldi prolaktin ve diğer hormonlarım. İçinde aslan pençesi de var. Ben sadece adetimde başlayıp yumurtlamaya kadar kullanıyordum. Siz de öyle yapın bence. Yumurtlamadan sonra döllenme ihtimaline karşı bitkisel şeyler kullanmayın

Benim sadece prolaktinim yüksek çıktı adetim tam gününde oluyor hiç sekmiyor gününü bu ay aslan pençesi kullandım bakalım hamile kalacakmıyım çok heyecanlıyım

13 gün sonra regl olmam gerekiyor olursam direk gideceğim doktora dediğiniz gibi ılacsız olmayabilir ben sanırım çok korktum çocuğum olmaz diye korkudan tüplerime bile baktırdım o acıya katlanıp cok şükür açık çıktı tüplerim sorun prolaktın demişti doktor

Bence her dermanı bitkisel şeylerde aramayın onlarda bilinmeden kullanıldığında etkileri çok felakete yol açabiliyor bilmeden başka bir organımız riske atarsınız. Prolaktin çok basit bı sorun minik bir hap var onu içince direk dusuyo hicbiseye gerek kalmadan canınızı sıkmayın stres yapmayın oluruna bırakın

12 gün sonra regl olmam gerekiyor eğer olursam direk doktora giderim inşallah olmamda regl hayırlısıyla
İnşallah. Eğer sadece bu ilacı almak istiyorsanız direk aile hekimi de yazıyor siye biliyorum. Ekstra bsey için özele gitmeyip para vermek istemezseniz

Benimde prolaktin sorunum vardı, 40-45 arassındaydı. aslan pençesini denedim ama faydasını görmedim ilaçla düşürdük.

Bunun sorun oldugunu nasıl anlarız ki bu ay benim 90 çıktı çok yüksek ama sürekli böyle mi bilmiyordum ilk defa şans eseri gördük belki de diğer hormonlar gibi aylık yükselip sonra düzelen tekrar yükselmeyen bi hormon olabilir geçen sene ki prolaktin değerim 16imiş mesela. Belkide bu ay ilk defa yükseldi hiç anlamadım doktora danışacağim bugun bakalm

Benim ilk prolaktınime bakıldı yüksekti sonra 3 ay adetlikten kan verip sürekli bakıldı doktora danışın isterseniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…