Gebeliğe Hazırlık Prolaktin Yüksekliği ve Hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayir cnm ben cocuk istiyordm doktora gidiyordm prolaktinin yuksek deyip doktinex yazip gonderiyordu sonra endoklojiye gittim bunun mutlaka nedeni vardir ya troid ya adenom yada polikistikover olabilir dedi sonra baska bikadindogumcuya gittim lh hormonum fsh hormonumdan yuksek cikti buna bagli yukseldigini soledi bana seker hapi verdi 7 ay kullandim zayifladm buay kendiligimden hamile kaldm cnm
Benimde lh 8 fsh 7.75 bendede varmidir acaba ya doktor bisey demedi ama bide hicbi belirtisi yok.prolaktinim 44 cikti ilac verdi bu ay kullanip adetin 3.gunu gidicem.

Bu hafta ovulasyon haftam inşallah hiç gerek kalmaz da mutlulugumu paylasirim . Eğer olmazsa zaten bana tekrar doktor yolu görünür
TesekTeş ederim
Cnm adetten sonra 2 gunde bir calis yumurtlama zamanina kadar ayaklarini yukari kaldir altina yastik koy ben olr yaptm

Evet onin icin gittim zaten canim.hersey normal görünüyo prolaktinim 44 cikti dostinex verdi dr.
Evet bende onu kullaniyordum 1 ayda cabucak dusuruyo zaten merak etme insallah seni cok bekletmez cnm adetten sonra yumurtlama gunune kadar 2 gunde bir calistik iliskiden sonra altima yastik koyup 10 dk havaya kaldirdim ayaklarimi sonra duz uyanip yattim cnm aklinda bulunsuninternette ovulasyon hesaplama var ordan yumurtlama haftanida gorebilirsin cnm

Cnm adetten sonra 2 gunde bir calis yumurtlama zamanina kadar ayaklarini yukari kaldir altina yastik koy ben olr yaptm
Canım ilişki esnasında yastik kullandim bir buçuk saat kalkmadim . Soğan kürü yapmaya başladım midem kotu oldu biraktim. Korunmadan önce adetim adetim duzenliydi yumurtami ne tarafta olduğunu catladigini hep bilirdim ama artık duzenim bozuldu. Yumuerlamadaki kasik ağrım gitti çatlama leklenmem gitti psikolojim alt üst eşim benim neler yasadigimi vücudumda bilmediğinden çok abarttığımi düşünüyo son zamanlar gerçi biraz daha hassasti ama yediklerine ictiklerine dikkat etmeyince icim parçalanıyor kendi kendime avliyorum

Canım ilişki esnasında yastik kullandim bir buçuk saat kalkmadim . Soğan kürü yapmaya başladım midem kotu oldu biraktim. Korunmadan önce adetim adetim duzenliydi yumurtami ne tarafta olduğunu catladigini hep bilirdim ama artık duzenim bozuldu. Yumuerlamadaki kasik ağrım gitti çatlama leklenmem gitti psikolojim alt üst eşim benim neler yasadigimi vücudumda bilmediğinden çok abarttığımi düşünüyo son zamanlar gerçi biraz daha hassasti ama yediklerine ictiklerine dikkat etmeyince icim parçalanıyor kendi kendime avliyorum
anluyorum cnm ama iste bunu busekilde bilmen mumkun degil once sen test yaptir doktor sana mutlaka onerecegi hap olucaktir esininde isterse yaptirin bisey kaybetmez ayip degil bu ben ugrastm basardim insallah bekleyen herkese verir allah cnm

anluyorum cnm ama iste bunu busekilde bilmen mumkun degil once sen test yaptir doktor sana mutlaka onerecegi hap olucaktir esininde isterse yaptirin bisey kaybetmez ayip degil bu ben ugrastm basardim insallah bekleyen herkese verir allah cnm
Amin canım çok teşekkürler

Prolaktin kendi kendine cok zor düşüyor maalesef. Ben de bu ay dostinex kullandm. 3 aydir 41lerdeydi. Devlette doktor hala daha bekle dedi ama ben özele gidip ilac aldim. Mrda birsey cikmamisti ama bende de surekli yukselen bir hormon. Stres sinir yukseltiyor. Daha rahat olmani öneririm. Yoksa hamilelik suresi uzuyor.

Prolaktin kendi kendine cok zor düşüyor maalesef. Ben de bu ay dostinex kullandm. 3 aydir 41lerdeydi. Devlette doktor hala daha bekle dedi ama ben özele gidip ilac aldim. Mrda birsey cikmamisti ama bende de surekli yukselen bir hormon. Stres sinir yukseltiyor. Daha rahat olmani öneririm. Yoksa hamilelik suresi uzuyor.
Aslinda stresten olduğunun farkındayım ama kendime engel olamıyorum . Siz şuan hamile misiniz

Aslinda stresten olduğunun farkındayım ama kendime engel olamıyorum . Siz şuan hamile misiniz
Ben bu ay dostinexle birlikte 2.asilamayi yaptirdim. Doktorum ilaci iyi ayarladi. Dollenme zamanlarina denk gelmedi. Beklemedeym. Haftaya belli olacak :)

Ben de 2 senedir dostinex kullanıyorum beynimde adenomdan dolayı, arada 9 ay doğum kontrol hapı kullandım o zaman dostinexi bırakmıştım, doğum kontrol hapını bırakıp hamileliğe karar verince prolaktin yeniden yükseldi ve tekrar dostinexe başladım, 3. Ay önce perde ameliyatı olmuştum, adetime daha 4 gün var ve hamile olduğumu öğrendim, folik asite de başlamıştım bu ay. Dostinex en iyi kankam yani sorunuz varsa cevaplayabilirim:)

Ben de 2 senedir dostinex kullanıyorum beynimde adenomdan dolayı, arada 9 ay doğum kontrol hapı kullandım o zaman dostinexi bırakmıştım, doğum kontrol hapını bırakıp hamileliğe karar verince prolaktin yeniden yükseldi ve tekrar dostinexe başladım, 3. Ay önce perde ameliyatı olmuştum, adetime daha 4 gün var ve hamile olduğumu öğrendim, folik asite de başlamıştım bu ay. Dostinex en iyi kankam yani sorunuz varsa cevaplayabilirim:)
Degeriniz kacti peki?

Degeriniz kacti peki?
İlk öğrendiğimde 90lardaydı sonra ilaçla düşürdük işte 2ye kadar düşüyodu kullandığım zamanlarda, en yüksek 120lere çıktı, doğum kontrol hapını bıraktığımda 50lerdeydi... ilaca tekrar başlayınca adetlerim düzenli diye bidaha ölçtürmemiştim

İlk öğrendiğimde 90lardaydı sonra ilaçla düşürdük işte 2ye kadar düşüyodu kullandığım zamanlarda, en yüksek 120lere çıktı, doğum kontrol hapını bıraktığımda 50lerdeydi... ilaca tekrar başlayınca adetlerim düzenli diye bidaha ölçtürmemiştim
Benim adetlerim düzenli ama 1 2 gun kayabiliyo arada.44 cikti benimde degerim.bakalim bu ay ilac verdi dr.hsgde temiz.acaba prolaktin düsünce gebelik olurmuki?

Benim adetlerim düzenli ama 1 2 gun kayabiliyo arada.44 cikti benimde degerim.bakalim bu ay ilac verdi dr.hsgde temiz.acaba prolaktin düsünce gebelik olurmuki?
Bence olur :) başka bi engel yoksa olmaması için sebep de yok, bu ay olmazsa birkaç ay içinde Allah hayırlısıyla nasip eder inşallah

Merhabda ben de 1 yildir mucadele ediyordum prolaktinle, ilac icince dusuyor birakinca yukseliyordu, dr umu degistim, ilaci birakmamami soyledi, dostinex kullandim, haftada 2 kere, sonra dustu ve hamile kaldim ama icmeye devam ediyorum 15 gunden bir iciyorum simdi, dr um 3 ayina kadar iceceksin dedi.

Merhaba
Ben de korunmayı bıraktıktan sonra her ay vebelik belirtisi yaşayanlardanım bunun sebebi de meger prolaktinmiş. Strese karsi aşırı duyarlılığı var. Ben şuanda hayit otu konsantresi olan bitkisel bi hap kullaniyorum agnucaston . Bununla birlikte de incir ve havuc kürü yapıyorum inşallah bu ay bekledigim çiftçiyi gorurum. Stres yapmamak elde degil o yüzden ben bitkisel bi ilaç kullanmayı daha uygun buluyorum isteyen otun kendisini de alıp çay yapabilir.
Hap işe yaradımı acaba

X