prolaktin yüksekliği olup dostinex kullananlar...

kızlar dostinexle hemen düşüyo ama ilacı bırakınca tekrar yükseliyor.bizdeki tek sorun bu gözüküyordu ilaç kullandım düştü ama 3 senedir 1 aşılama ve 1 tüp bebeğe rağmen anne olamadım.umarım siz benim kadar beklemezsiniz...

Kuzu1453 bence de bir süreklilik yok prolaktinin düşmesinde. Ama diğer yorumlarda 1 ay sonra bebek çalışmalarına başlayıp hamile kalanlar var bu da sevindirici. Fakat benim endişem bu hap şaka değil sonuçta hormon ilacı, hamile kalıp bırakınca düşük yapan da var, o his daha da kötü. Doktorla sürekli irtibatta olup ayarlamak gerek sanırım...

Arkadaşlar benim de prolaktinim yanısıra tiroidim epey yüksek çıktı. Ben de dostinex kullandım ve biraz daha kullansaydım kilo aldıracaktı sonuçta bir hormon.

Benim anlayamadığım şu ki, doktor ilacı bitirince 3 ay bebek yapma vücut atsın sonra başlayın demişti. Testlere baktığınızda prolaktin düşüyor o kullanılan süre sonunda ama toplamda 3 koca ay kullanılmayınca tekrar yükselebilir tekrar yükselince tekrar dostineks kullanılınca da riskli hamilelik dönemine tekrar giriliyor ve yine 3 ay bebek yapmama yasağı... Yani bu bir kısır döngü gibi geldi bana.

Ben evet bebek istiyorum ama hormon ilacıyla zarar görmüş sağlıksız bebek değil. Bu nedenle de size yanlış örnek olmak istemem ama bu dostineks'in etkisi kısa süreli ise(ki çoğu vaka da öyle 1 sene iki sene düşük seviye korunmamış tekrar yükseliyor) hiçbir anlamı yok aklıma yatmıyor. Öncelikle tiroidime odaklandım, çünkü yumurtayı asıl baskılayıp zayıflatan da TSH yüksekliği. Elbette prolaktin de etkili ama ben bu söylediğim çıkmaz nedeniyle önceliğimi tiroide verdim. Yoksa bu çıkmazla bebk yapma çalışmalarına da başlayamazsınız ve uğraşıp dururken yumurtalarınız her geçen ay azalır bitebilir.

Geçenlerde bir tüp bebek doktoru konuşuyordu ki kadın her 6 ayda bir yumurtalar azalır ve bedenimiz gibi yumurtalar da yaşlanır. Yaşlı yumurtaların da döllenmesi ya çok zordur ya da bebekte anomali riski çok yükselir. Yani şunu unutmamak gerek ki her ay yumurtalar da yaşlanıyor ve gebelik ihtimali azalıyor. En önemlisi de nasılsa adet oluyorum kesin yumurtam vardır demekmiş. Yani adetle ve adet kanaması olmasıyla yumurta miktarınızın ve kalitesinin hiçbir ilgisi yokmuş. Adet olmaya devam edip de yumurtası tükenen çok kadın varmış bu ZANNNETMEK meselesi nedeniyle.

Bebek isteyen herkese öncelikle sağlık sonra sağlıklı bebek diliyorum.:KK49:

Prolaktini yükselten sebeplerden bazıları aşırı egzersiz ,göğüs travması,stres miş. Yani bu durumda stres ve sıkıntıdan uzak durmak ayrıca göğüs ve göğüs uçlarıyla oynamamak önemli oluyor. Ayrıca hipotiroidisi olanlardada prolaktin yükselebiliyormuş ve hipotiridi tedavi edildiğinde kendiliğinden düzelebiliyormuş.
Benimde prolaktinim yüksek , doktorum hamile kalıncaya kadar dostinex kullanabilirsin dedi . Hamile kalırsam kesecekmiş.

Menekşemavi merhaba,

Sizin doktorunuz hamile kalırsan bırakırız demiş ama dostinex'in bebeğe çok büyük zararları var, yan etkileri çok fazla ve vücuttan atılması da hormon olduğu için belli bir süre alıyor o süreçte bebeğe zarar verme ihtimali var, düşük riskini arttırıyor. Zaten benim tüm çekincem de bu yönde. Çoğu doktor hamilelik çalışmaları öncesi kesiyor ve zararlı olduğunu söylüyor doktor sitelerine bakınız. Evet söylediğiniz gibi TSH tiroid düşürülürse prolaktin de düşüyormuş ben de okudum endokrinoloji sayfalarında. Teşekkürler canım umarım bebeğimize kısa zamanda sağlıkla kavuşuruz...:KK49:

arkadaslar konuyu hortlatiyorum.

prolaktinim asiri stresli biyaz sonrasinda 75 cikti ilkkez. dostinex verdi. o aksam icip yattim ama tabiri caizze yataga yapistim. zaten dusuk tansiyonlu biriyim. sonra da korktum biraktim. tam icmistim ondan mi oldu acaba. aranizda benim gibi olan varmi gece su icmeye bile kalkamadim.

Merhaba arkadaslar benmde prolaktinim 57 cikti bi hafta once bi haftadr dostinex kullaniyorm pazartesi ve persembe yarim olarak.hayatmda ilk kez boyle bisey basima geldi adetlerm hep duzenliydi.tam bebek dusunmeye baslamisken
bununla karsilastk. Son adet tarihim 10 ekim hala adet olmadm doktorum bi hafta kullan kanaman olmazsa gel demisti pazartesi gtcem yine.Allah herkese hayrli zamanda hayrli evlat nasip etsin..sevgilerle

Merhaba ben de pcoluyum. Çocuk istiyoruz. Hormon sonuçlarımda prolaktin yüksek çıktığı için dün Dostinex 'e ve Glukofen 'e başladım. Umarım hepimiz faydasını görürüz.

Merhaba arkadaslar benmde prolaktinim 57 cikti bi hafta once bi haftadr dostinex kullaniyorm pazartesi ve persembe yarim olarak.hayatmda ilk kez boyle bisey basima geldi adetlerm hep duzenliydi.tam bebek dusunmeye baslamisken
bununla karsilastk. Son adet tarihim 10 ekim hala adet olmadm doktorum bi hafta kullan kanaman olmazsa gel demisti pazartesi gtcem yine.Allah herkese hayrli zamanda hayrli evlat nasip etsin..sevgilerle
Merhaba, Hamilelik takviminizi gördüm siz dostinex kullanıp mı hamile kalmıştınız?

benimde sut hormonum 31 cikti drum dostenix verdi 4 bol uc gun arayla 2 hafta ic kontrole.gel.dedi. esimde azospermi hastasi onun doktoruda bu prolaktile hamile kalabilirsin.dedi ama ben yinede kullaniyorum

Merhaba, Hamilelik takviminizi gördüm siz dostinex kullanıp mı hamile kalmıştınız?
o konu biraz muamma canım iki doktor değiştirdm ama ikiside bana doyurucu bir cevap veremedi. gebelik takvimim dostinex kullanırken gebeliğimin ikinci haftasında olduğumu gösteriyor. yani bu durumda sanırım gebeyken dostinex kullanımışım. benim gebeliğim adet tarihimden 40 50 gün sonra çıktı kan testinde, yani bebiş göstermedi kendini, nadir ama görülen bir durummuş bu. şimdiki doktorum ya geç yumurtlamışsındır ya da geç döllenme olmuş dedi. son adet tarihim 10 ekim 2014 hamileliğimi öğrendiğim tarih 8 aralık 2014 fakat özellikle kan testinde gebeliğimin çıkmamasına iki doktor da yorum getiremedi. yani belli olmuyo canım acele etmemek lazım hiçbişey için ben sonradan çok pişman oldum doktora gittiğim ve ilaç kullandığım için. tek şikayetim adet olmamaktı bir ağrım ya da rahatsızlığım yoktu. doktorda kötü niyetle ilaç vermiş olamaz tabiki o da zaten şaşırdı panikledi hamile olduğumu görünce kendisine neden emin olmadan ilaç verdiniz diye çıkışacağımdan korktu. zaten adet olamama şikayetiyle her gittiğim muayenede idrar kan testi yaptı ama bebişim kendini göstermedi tek eksiği vajinal muayene yapmadı yapsa kesin görürdü benimde aklımın ucunda hamilelik olmadığı için hiç düşünemedim bu fikri doktora sunmayı. sonuç olarak gebeliğimde bir hafta salı perşembe yarım tablet olmak üzere dostinex kullandım ilk etapta çok üzüldüm bebeğime zararı olmuş mudur diye 23+6 lık hamileyim bu zamana kadar bebeğimde bir gelişim sorunu saptanmadı inşallah doğduktan sonrada bir sıkıntı olmaz. Rabbim herkesin evladını korusun...

Merhaba bn im de prolaktin 35 çıktı tsh de 4.62 dostinex verdi Dr birde tsh için ilaç. Korunmali miyim korunmamali mi? Kadın doğum birsey demedi.

Teşekkürler çok endiseliyim 5 aydır bebek için bekliyorum ama nafile.meğer pro ve tsh yuksekmis. . Evlendiği m de hemen hamile kalmıştım halbuki...

kızlar bende hikayemi paylaşıyım belki birilerine yaarar 7 ay önce doktora gittim bebek tedavisne başaladım doktroum bana kantahlili yaptı ve prolatinim 30 çıktı dostinesk verdi hafta birkez içtim klomen ve çatlatma iğnesi yaptı ama sonuç başaralı olmadı sonra geçen ay doktroumu değiştiriyim dedim başka doktora gittim doktora dedim ben prolatin yüksek . doktorada bana bu kana baklırken adetin 2 yada 3 günü olması gerekir ve bu kanı vermeden önce bir iki gün ilşki yasak dedi. ve mememlede oynama dedi bunlar değeri yüksek çıkarır dedi. bende öle yaptım ve sonu 0.2 çıktı hapı bırak dedi çok düşmüş dedi. değer 5 gelince aşılama yapalım dedim. yani size bide böle deneyim derim.

slm kizlar ben de bugun ogrendim prolaktinim 29 cikti. sinir 26 miymis neymis. cocok olunca napcz dedim bisiy olmaz dedi doktor ama tereddutte kaldim ya pazrtesi ve persembe kullan dedi. bugun sali persembeyi mi beklicm simdi. sali cuma kullansam ne olur kii anlam veremedim yaa. kadam cok karisik ya hamile kalirsam bebege zarar verirse cok korkuorm :KK43: kiymetli tecrubelerinize ihtiyacim var umarim yazan olur :KK43:

slm kizlar ben de bugun ogrendim prolaktinim 29 cikti. sinir 26 miymis neymis. cocok olunca napcz dedim bisiy olmaz dedi doktor ama tereddutte kaldim ya pazrtesi ve persembe kullan dedi. bugun sali persembeyi mi beklicm simdi. sali cuma kullansam ne olur kii anlam veremedim yaa. kadam cok karisik ya hamile kalirsam bebege zarar verirse cok korkuorm :KK43: kiymetli tecrubelerinize ihtiyacim var umarim yazan olur :KK43:
Sali cuma kullan canim ben 3gunde bir aliyorum korun filan demedi doktor ki gebelikte bile ilk 3 ay kullananlarda varmis ben bayagi bir arastirdim.. daha bir ay dolmadi adetin 3.gunu tekrar baktircam 36 cikti benimde

Sali cuma kullan canim ben 3gunde bir aliyorum korun filan demedi doktor ki gebelikte bile ilk 3 ay kullananlarda varmis ben bayagi bir arastirdim.. daha bir ay dolmadi adetin 3.gunu tekrar baktircam 36 cikti benimde
peki canim adetliyken kullansak bisiy olur mu adetimin 3. gunu bugun cunku

X