prolaktin yüksekliği olup dostinex kullananlar...

bu ay daha regl olmadım 1 hafta falan var daha normal şartlarda..geçen hafta prl ölçtürdüm 1e düşmüş ama ilaca devam dedi doktor ..

benim 13 gün gecikti belirtileri war ama hala olmadım e 1 e düştükten sonra nie dewam diyo ki onu anlamadım...

mrb arkadaşlar... bende geçtğmiz ay kullandm dostinex.. bende adet düzensizliği vardı bide bebek düşnyodk 8 aydr olmuyodu meğer prolaktinim yükselmiş normal değerler 4-23 arası olması gerekyomuş benimki 46 olmuş... dostinexi verdi doktorum içinde iki tane olandan ilkini ilk hafta diğerini ikinci hafta kullandm ikincisini yuttuktan 3 gün sonra kontrole gittim ve değerim 1 e düşmüş... ve bende aşırı baş dönmesi mide bulantısı baş ağrısı vardı doktorm çok düştüğü için etkilemiş olabilr seni dedi ki bu geçtğmz ay korunmamız gerktğni söledi nitekim öel yaptm bakam reglm biteli 10 gün oldu başladık çalışmalar:KK1: inşallah rabbim isteyen herkese verir ...

merhaba mesajınız dikkatimi çekti , durum nedir ? gelişme var mı ?

Kızlar bende daha bekarlıktan bu ilacı kullanıyordum. Toplam dokuz yıl oldu. Ama bebek ister istemez ilk aydan hamile kaldım çok şükür. Yeter ki doktor takibinde olun ve ilacı düzenli kullanın.. Şu an 6 aylık olduk oğlumla.. Allah en kısa sürede sizinde göbekleri doldursun inşallah:))

hiç kesmeden mi kullanıyorsun benimde 47 olmuştu doktor bana hamile kalana kadar kullan demişti 2 ay sonra 2 ye falan düştü başka bir doktora sorduğumda çıkan değerin çok yüksek olmadığını düştüğünü bırakabileceğimi söyledi benimde kafam karıştı bir kutu daha aldım içinde 8 tane çıkanlardan sizin doktorların fikirleri ne bu konuda

bu konuda dr lar aynı fıkırde degıl ne yazıkkı benım 93 cıktı bu degerde gebelık olusmaz mumkun degıl dedı dostınex verdı haftada ıkı gun yarım alıorum daha ıkı kez ıctım bır ay sonra kontrol edelım dedı ama ben haftaya haftasonuna dogru tekrar olcturmek ıstıyorum gıdısat nasıl gorelım dıye bırde bana korunmamı soyledı bazı dr lar korunmaya gerek duymuo bebek isterken korunmakta can sıkıcı oluo:KK43:

bu konuda dr lar aynı fıkırde degıl ne yazıkkı benım 93 cıktı bu degerde gebelık olusmaz mumkun degıl dedı dostınex verdı haftada ıkı gun yarım alıorum daha ıkı kez ıctım bır ay sonra kontrol edelım dedı ama ben haftaya haftasonuna dogru tekrar olcturmek ıstıyorum gıdısat nasıl gorelım dıye bırde bana korunmamı soyledı bazı dr lar korunmaya gerek duymuo bebek isterken korunmakta can sıkıcı oluo:KK43:

canım gebeliğini öğrendiğin an hemen bırakırsın ilk doktorum bana öyle söylemişti bide prolaktinede adetin 3. günü bakılıyor sende öyle yaptır benimde evliliğimin 2. ayında aşrı stersten adet kesilmişti sebebi prolaktin yükselmesi çıktı bence bebeği istiyorsan erteleme Allah korusun başka sorunlarda çıkabiliyor

3 aydır yazılmamış ancak merak ettim kızlar durumunuz nedir şimdi ben de bugün başladım benimde 48 çıktı

selam bende ilk kızıma prolaktin yüzünden gebe kalmakta zorlanmıştım 3 ay kadar hiç adet görmemiştim yıllaraca dr gittim o dönemde bekardım hep normal dediler gönderiler çok yüksek değildi benim prolaktinim sanırım 29 gibi bir değerdi sonra çocuk için dr gittim o zaman hiç korunmamıştım daha sadece adetlerim düzensizdi onun için bana dostiex verdi 1 kutu kullandım adet olmadım doktor 1 kutu daha verdi sanırım onu kullanırken 3 ay boyunca adet olmama rağmen hamile kalmışım.emzirme dönemim bittikten sonra bir gün sütümün kesilmediğini fark ettim tekrar dr gittim prolaktinim 48 di mr çektiler 3mm adeneom iyi huylu tespit edildi 1 sene boyunce dostinex kullandım. sonra adetlerim normala bindi şu an 2. çocuk için uğraşıyorum prolaktin 14-17 arası çıkıyor ve adetlerin gene düzensiz ve diğer hormonlarım normal acaba prolaktin beni bu değerdede etkiliyor olabilirmiii bazen acaba dostinex mi kullansam diyorummmm adenomumda büyümedi normaldi ama kafama takılıyor....
ancak şunu fark ettimki prolaktin yumurtlama bozukluğu yaptığı için ve düzenli adet görmediğim için yıllar sonra yumurtalıklarım artık tembelleşmiş ve üzerinde küçük kistler oluşmuş bu nedenle ihmal etmeyin benimki biraz dr ihmaline geldi sanırım üniversiteden beri adetlerim çok düzensiz şu an 31 yaşuındayım ve 6 aydır ikinci çocuk için tedavi oluyorum eğer hamile kalırsanır çok ara vermeden 2. de yapın derimmmm.......kıssadan hisse:)))):KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31::KK31:

Benim de 60 prolactin :KK43:
8lik dostinex Verdi Dr
4tanesini ictim henuz.
Dusuk riski var yazio prospektuste biliorum.
Pzt 5.yi alicam.
Catlatma ignemi de oldum.
Beklemedeyim.
Dr um korunmana gerek yok dedi ????

Slm arkadaşlar, ben 1 yıllık evlıyım adetlerım duzensızdı 5 ay once bebek ıstedık 30 gun temız kaldım bıran heveslandım bır sonrakınde 25 gun gene husrandı sonuc.yurtdısında yasıyorum doktora gıttım prolaktınım asırı derecede yuksek cıktı kan sonuclarında 3 aylık tedavı surecınden gececen dedı basıma fılm cektırdıkten sonra tedavı sureceını 6 aya cıkardı ve 3 gunde bır yarım alırken tam içmeye basladım.3 aydır ıcıyorum korunmadıgım halde malesef hamılelık tutmadı ama adetım duzene gırıyor sanırım, cok caresızım gelecek ay gene basıma fılm cektırecem ınsallh hormon sevıyesı ve buyuklugu ınmıstır. Basına bole gelen var mı ? Annemden aılemden uzak bole sorunlar yasıyorum dıye cok mutsuzum...beklemekten baska bısey gelmıyor elimden :KK43:

Benim prolaktin 10.34 cıktı doktor az yüksek çıktı 2 tozluk dostinex kullan yeter dedi bu gün bitti ilaç ne zaman kesilir sütüm kızlar bu prolaktin kistte yaptı bende sizdede yaptımı

Benim prolaktin 10.34 cıktı doktor az yüksek çıktı 2 tozluk dostinex kullan yeter dedi bu gün bitti ilaç ne zaman kesilir sütüm kızlar bu prolaktin kistte yaptı bende sizdede yaptımı

10.34 mü ? sınır zaren 25 senin yüksek değilki :26:

Doktor az yüksek dedi ya sütten keseli 9 ay oldu süt kesilmedi daha bide adetim düzensizdi kistte vardı doktor süt hormonumdan dedi

Son düzenleme:
dostinex kullanan arkadaslar son durumlar noldu coktandir kimse yazmamis düstümü hormonlarinz hamile kalan kimse olmadimi :s

benimde prolaktinim yüksek ve bebek düşünüyoruz. doktorum dostinex verdi korunma ama adetin gecikirse hemen bırak ilacı dedi. kullanma talimatında ise kullandıktan bir ay sonra korunmaya devam edin yazıyor. bu şekilde kullanıp zarar görmeyenler yazarsa çok sevinirim.

merhaba ne kadar güzel bebek için beklememek.. .. bende 1.5 ay oldu kullanmayabbaşlayalı geçen hafta tahlilyaptırdım normal değerde çıktı ama ilacı bırakmadım. benim sana sormak istediğim sen dostinex kullanırken mi hamile kaldın ben şimdi ilaç kullanıyorum bi yandan korunmuyoum bi zararı olur mu die de endişeleniyorum açıkçası

aynı endişeyi bende yaşıyorum :KK43:

bende dostinex kullaniyorum ama korunmuyorum burda bircok kisi okudum korunmadan saglikli dogum yapanlari hatta hamileligin ikinci ayina kadar kullananni bile okudum dr tavsiyesiyle .. tabi son karar sizin ama söyle biseyde var hapi biraktiginizda hamile kaldiginizda prolaktininiz hizla yükseliyorsada bebek düsmesine neden oluyormus

bende dostinex kullaniyorum ama korunmuyorum burda bircok kisi okudum korunmadan saglikli dogum yapanlari hatta hamileligin ikinci ayina kadar kullananni bile okudum dr tavsiyesiyle .. tabi son karar sizin ama söyle biseyde var hapi biraktiginizda hamile kaldiginizda prolaktininiz hizla yükseliyorsada bebek düsmesine neden oluyormus

aynı endişeyi bende yaşıyorum :KK43:

benimde prolaktinim yüksek ve bebek düşünüyoruz. doktorum dostinex verdi korunma ama adetin gecikirse hemen bırak ilacı dedi. kullanma talimatında ise kullandıktan bir ay sonra korunmaya devam edin yazıyor. bu şekilde kullanıp zarar görmeyenler yazarsa çok sevinirim.

kızlar bu ilacı nasıl kullanıyorsunuz 2 tane ya 1 tanesini bölüp 2 günde mi içiyoruz......

ilk üc hafta, haftada sadece yarim sonrada pzrts yarim persmbe yarim , yani tüm canim senin prolaktinin kac

Bende de prl yüksek çıktı 47. Dostinex verdi Dr daha yeni başladım 7 aydır bebek olmuyor bugün yine adet oldum. Inşallah ilaç sayesinde diğer ay olacak. Allahım isteyen herkese nasip etsin insallah çok zor bişey böyle beklemek

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar benim de prolaktinim yanısıra tiroidim epey yüksek çıktı. Ben de dostinex kullandım ve biraz daha kullansaydım kilo aldıracaktı sonuçta bir hormon.

Benim anlayamadığım şu ki, doktor ilacı bitirince 3 ay bebek yapma vücut atsın sonra başlayın demişti. Testlere baktığınızda prolaktin düşüyor o kullanılan süre sonunda ama toplamda 3 koca ay kullanılmayınca tekrar yükselebilir tekrar yükselince tekrar dostineks kullanılınca da riskli hamilelik dönemine tekrar giriliyor ve yine 3 ay bebek yapmama yasağı... Yani bu bir kısır döngü gibi geldi bana.

Ben evet bebek istiyorum ama hormon ilacıyla zarar görmüş sağlıksız bebek değil. Bu nedenle de size yanlış örnek olmak istemem ama bu dostineks'in etkisi kısa süreli ise(ki çoğu vaka da öyle 1 sene iki sene düşük seviye korunmamış tekrar yükseliyor) hiçbir anlamı yok aklıma yatmıyor. Öncelikle tiroidime odaklandım, çünkü yumurtayı asıl baskılayıp zayıflatan da TSH yüksekliği. Elbette prolaktin de etkili ama ben bu söylediğim çıkmaz nedeniyle önceliğimi tiroide verdim. Yoksa bu çıkmazla bebk yapma çalışmalarına da başlayamazsınız ve uğraşıp dururken yumurtalarınız her geçen ay azalır bitebilir.

Geçenlerde bir tüp bebek doktoru konuşuyordu ki kadın her 6 ayda bir yumurtalar azalır ve bedenimiz gibi yumurtalar da yaşlanır. Yaşlı yumurtaların da döllenmesi ya çok zordur ya da bebekte anomali riski çok yükselir. Yani şunu unutmamak gerek ki her ay yumurtalar da yaşlanıyor ve gebelik ihtimali azalıyor. En önemlisi de nasılsa adet oluyorum kesin yumurtam vardır demekmiş. Yani adetle ve adet kanaması olmasıyla yumurta miktarınızın ve kalitesinin hiçbir ilgisi yokmuş. Adet olmaya devam edip de yumurtası tükenen çok kadın varmış bu ZANNNETMEK meselesi nedeniyle.

Bebek isteyen herkese öncelikle sağlık sonra sağlıklı bebek diliyorum.:KK49:

X