Progesteron değerime bakıp yardımcı olur musunuz?

ceylanalican

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
12
5
24
Arkadaşlar merhaba. Bu sabah progesteron hormonu için hastaneye kan verdim ve sonucum 36.3 çıktı ne demek oluyor doktorum izindeymiş gösteremedim ve adetime 9 gün var henüz bilemedim bana yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba. Bu sabah progesteron hormonu için hastaneye kan verdim ve sonucum 36.3 çıktı ne demek oluyor doktorum izindeymiş gösteremedim ve adetime 9 gün var henüz bilemedim bana yardımcı olur musunuz?
Bildiğim kadarıyla gebelik oluşması için değerin güzel bi değer ben adetime 5 gün kala test verdim 27 çıktı canım hamileydim senin hamilelik durumun nedir acaba

Bildiğim kadarıyla gebelik oluşması için değerin güzel bi değer ben adetime 5 gün kala test verdim 27 çıktı canım hamileydim senin hamilelik durumun nedir acaba
Henüz adetime 9 gün var ve beklemek istiyorum nedir diye danışmak istedim size. Umarım senin gibi güzel sonuç alırım canım

İnşallah canım neden bakıldı o hormonuna doktor mu baktırdı acaba
Geçen sene marttan beri biz korunmasız ilişki yaşıyorduk zaten canım bi evlat sahibi olmak için. Ama olmadı prolaktin değerim yüksekti ve progesteron değerim de 0.2 ydi yani hiç çatlama olmadı ve yumurtlayamamıştım. Femara kullandım 5 gün ve sonra gittiğimde sağda 2 tane yumurtam oluşmuştu 16 ve 17 mm lik. Gün aşırı ilişki yaşamayı ve 6 sında progesteron değerime baktırmamı istedi ve sonuç bugün çok güzeldi ama doktorum izinde olduğu için de baktıramadım

Güzel haberler alırsın inşallah canım

Adetine 9 gün olamaz bu değerle.
Daha az vardır.
Yumurtlama çoktan olmuş.
Gebelik ihtimalini de arttırıyor.
Progesteron demek rahim duvarını kalınlaştıran hormon demek.
Yumurtlamadan 1 hafta sonra bakılır genelde.
Rahim duvarı da yumurtlamadan sonra kalınlaşır bebek tutunsun diye.
Bebek yoksa çatlamadan 14 gün sonra adet gelir. Yani kalınlaşan rahim duvarı artık incelmeye başlar,progesteron da düşer.
Yani kısacası sağlıklı bir yumurtlama geçirmişsin gibi duruyor.
Ama doktor değilim bildiklerim bunlar

Kullandığım bir uygulamadan takip ediyorum ve adetime 9 gün olduğunu söylüyor canım düzenli adet olan bir kişi değilim sadece 3 aydır düzenli adet oluyorum. Umarım gebelik haberini alırım bilgilerin için teşekkür ederim. Doktorum bir gelse izinden rahatlayacağım.

Uygulamaya güvenme kafanı karıştırma.
O geçmiş regl tarihlerinin ortalamasını veriyor sana. Hele düzensiz ise hiç bakma ona.
aslında çatlama gününü bilseydik daha kolay olurdu hesaplaması.
İnşaAllah gönlünce olsun

İnan bana ben kendi çatlama günümü bilip değerlendiremiyorum bile Allah isteyen herkesin yardımcısı olsun. Arayıp bulamamak çok zor birşey.
Umarım canım çok teşekkür ederim

İnan bana ben kendi çatlama günümü bilip değerlendiremiyorum bile Allah isteyen herkesin yardımcısı olsun. Arayıp bulamamak çok zor birşey.
Umarım canım çok teşekkür ederim
Rica ederim 1,5 sene ben de aradım bulamadım. Allah büyük. Bekletmiyor birgün veriyor mucizesini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…