Profesyonel Makyözüm Soru Sorabilirsiniz

o peelingin ismini verebilirmisiniz?ben bulamadımda.birde ben yüzüme bir kaç kez sir ağda uyguladım ama cildim çok hassas olduğu için ağda sonrası sanki yüzüm yanmış gibi kabuk kabuk oluyorve günlerce geçmiyor.bu tahrişi önlemek için ne yapabilirim bepanthen krem diyolardı ama kıl köklerini güçlendirdiği yönünde birşeyler duydum acaba bu doğrumu çünkü tüylenmeye çok yatkın bir cildim var.birde karınca yumurtası yağı kremi gibi şeylerin gerçekten faydası varmı bu konuda bilginiz varmı?

açıkcası peelingin ismini ben de tam olarak bilmiyorum fakat renk açıcı peeling derseniz bilir onlar..hassas ciltlerin kesinlikle sir ağda yapmaması gerek çünkü cildiniz de hassasiyet olduğu için en üst deri olan epidermisi de ağdanın çekme kuvvetiyle çekmekte ve cilt daha çok incelip daha da hassas duruma getirip zamanla alerjik bi cilde dönüştürmektedir. Bu da sizin ileride hiç bi ürünün dahi cildinize sürememenize neden olacaktır..iple alın tüyleriniz ya da imkanınız varsa lazer epilasyon yaptırın.bepanten kreme gelince de öyle bişey yok kıl köklerini güçlendirmez..karınca yumurtası yağına gelince de tavsiye etmem çünkü piyasadakilerin çoğunun sahte olduğu çıktı..

iyi günler saçlarım normalde yağlıdır ama uç kısımları boyadan ve fönden dolayı çok kurudu sizin önerebileceğiniz bi nem maskesi var mı acaba sorulara cvp verdiğiniz ve ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim saolun

rica ederim..saç uçlarına mayonez sürün,çok yağlı olduğu için zamanla kuruma kaybolacak ve kurumadan dolayı kırılmış ve yıpranmış saçlarıda onaracaktır..2 günde bir bunu uygulayın ve 20 dk bekledikten sonra yıayın fakat kesinlikle yıkarken bile saç diplerine gelmemesine özen gösterin..yoksa zamanla kepeklenme ve hatta bitlenme bile olabilir..sadece saç uçları....

peki tüylerimi sarartsam nasıl olur?daha önce onuda denedim ilk etapta kızarıyor ve yanıyor sonra yıkayıp nemlendirici sürdüm sabah kalktığımda geçmişti.hatta bir yandan daha iyi oldu hep sarışın tenim olsun istiyorum yayerimseniben ancak geçici bir durum sonra tekrar eski rengini alıyor.lazeri şimdilik düşünemem daha öncede söylemiştim yılın 10 ayı doğunun ücra bir yerinde yaşıyorum sadece yaz tatillerini memlekette geçiriyorum oda lazer için yeterli olmaz maalesef hem lazer için genellikle kış mevsimini tavsiye ediyorlar.birkaç yıl sonra kesinlikle lazere gidecem ama şimdilik ne tavsiye edersiniz?öyle çok aşırı değil daha çok kulak memesinin alt kısmı civarında ama ten rengim açık saçlarımda sarı olunca sanki çok dikkat çeker gibi geliyor bana.bu arada iple demişsiniz burda kuaför bile yok maalesef kendimde iple alamamki:sinifsinif:29 yaşıma girdiğim için cildimi yıpratıp erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmak ta istemiyorum. sizede çok zahmet veriyorum kusura bakmayın.kitabınız çıksın ilk alanlardan olacağım sözvereliniortak

zahmet ne demek sizlere faydalı olabilmek amacım..sarartma yapmayın o da cildinize zarar verir..madem ki lazer ve iple almanız mümkün değil o halde ağdaya devam edin fakat ağdadan sonra silverdin ve medikasol adlı kremleri sürün..bu kızarıklığı alır..kesinlikle 2 saat yüzünüze su değdirmeyin..lazer için kış mevsimi olması gerekir çünkü lazerden sonra cilt güneş görmemesi gerekir ve lazerden sonra yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kullanmanız gerekir..aslında şuan bile herkesin güneş koruyucu kullanması gerekir yazın yüksek kışın biraz daha düşük koruma faktörü kullanmamız lazım..kışın görünmeyen ve karda bile güneş ışınları vardır...Hatta Kış ortasında kayak yapmaya gidenler,solaryuma girip çıkmış gibi olurlar.Bu açıdan karlı bölgelerde güneşten sakınılmalıdır.Şunu unutmayın ki güneş koruyucu en iyi kırışıklık kreminden bile daha iyi sonuç verir ..( güneş koruyucuları hakkında kitabımda geniş bi yer ayırdım zaten )..

evet ben burda normal nemlendirici kullanıyorum 20 faktörlü, yazın mersine gittiğimde ise 45 faktörlü güneş kremi kullanıyorum zaten makyajı orda pek yapamıyorum sıcakta akıyor çünkü.silverdini daha önce denedim gece acı içinde uyanıp yüzümü yıkamıştım zaten yanmış gibi olan derim geriliyordu dahada gerilmesine sebep olmuştu ve çok yakmıştı cildimi.madecassolu yüzümde değilde bacaklarımda denemiştim yumuşacık olmuştu ama tabi bacaklarım ağda sonrası böyle olmuyordu.acaba sir ağdaya bir alerjim olabilirmi yani normal ağdayla alsamda cildim aynı reaksiyonu gösterirmi?daha önce normal sir ağda ve bant şeklindekini kullanmıştım ama diğer ağdanın içinde şeker var tüylerimi köklendirir korkusuyla denememiştim.böyle bişey gerçekten varmı şeker kıllandırımı?

sir ağdaya alerjisi olanı duymadım şimdiye kadar ama olabilirde bilemiyorum..alerji olunca yüzde minik minik kırmızı iltihapsız sivilcelenme olması gerekir..sanırım öyle değilde sadece yanma var,o da hassasiyetten kaynaklanır..size daha öncesinden uzman bir kişi ağda yapmışmıydı peki? yaptıysa yine bu şekilde mi tepki verdi ? eğer sürekli böyle yapmışsa ve ciddi anlamda çok kıllanma yoksa almayın lazer yaptırana kadar çünkü tatlı ağda zamanla kılları besler yani içerisinde şeker olduğu için kıllanma yapar bu doğru..şimdi cildinizi görmeden yazıyorum bu doğru değil aslında yakından görerek size daha sağlıklı bilgi verebilirim ama bu şuan mümkün değil..artık en son çare medikasol kullanın şuan için yapıcak başka bişey yok..

evet daha önce uzmanda yapmıştı ama koluma yine aynı şekilde olmuştu sonra sorun bizde değil cildiniz çok hassas demişlerdi bir dahada yaptırmamıştım.buraya gelincede kendim yüzümde denemiştim aynı sonuçla karşılaşınca en son sararttım ama şimdi yine eski halinde .en iyisi dediğiniz gibi almayım ben bir süre idare edeyim.peki bunun bitkisel bir çözümü henüz yokmu acaba?ah o ilacı bir bulsalar hemen alırım valla

üzgünüm keşke bitkisel bi çözümü olsa ,o zaman satış rekoru kırardı sanırım :) evet sizin cildiniz hassas o zaman..o nednele ağdadan vazgeçin siz..

birde yine bu sitede gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlar vitamin ampullerini kırıp yüzlerine sürüyorlarmış.A-C-E gibi vitaminlerin kapsüllerini alıp yüzüme sürsem faydası olurmu yada e vitamininin tüylenmeyi arttırdığı söyleniyor bu doğrumudur sizce?

http://www.kadinlarkulubu.com/isten...-rahatsiz-edici-tuylerden-kurtulmak-icin.html merhaba şu linke bakarmısınız sizce denemeye değermi ne gibi bir faydası olur sizce bu bitkiler hakkında bilginiz varmı?

'' Rahatsız edici tüylerden kurtulmak için:

1) 10 gr vazelin, 30 gr lanolin ve 25 gr kırlangıç otu özünü bir tencereye koyup, içinde su kaynamakta olan başka bir tencerenin üstüne oturtarak, buharın sıcaklığıyla erimesini (benmari usulü) bekleyin.

2) Eriyince, 15 gr nişasta ekleyin, karıştırın, soğuyunca maske halinde yüzünüze sürüp, 8 saat sonra sıcak suyla yıkayın. Biraz uzun sürmekle birlikte oldukça etkili bir sistemdir

şimdi yukarıda ki yazıda doğal bir tarif vermiş fakat vazelin çok fazla yağ içerdiğinden dolayı yüze sürülmez,lanolinin kırışıklıklara faydası var ama tüylere hiç duymadım..diğerlerininde faydası olsa dahi bu maske yine de alınmış tüyler üzerine uygulanması gereken bir maske..bu maskeyi tüyler üzerine sürünce tüylerde dökülme yapması imkansız bir durum..hamamotu gibi bişey olsa belki olabilir fakat hamamotu asla yüze sürülmez..
Açıkcası ben tavsiye etmem fakat deneyip sonuç alan varsa tekrardan oturulup bir araştırma yapmak gerekir bu maske üzerinde...

Bu vitaminler (e vitamini hariç )sadece cilt bakımı yaptıktan sonra cilde sürülüp cilde faydası olan vitaminler..E vitamini ise saçlara sürülen ve dökülen saçları tekrardan çıkarması için faydası olan bir vitamindir dolayısıyla yüze sürülürse kıl kökü güçlenir....

en çok ben soruyorum galibaopuyorumnanaktan lens konusu için gözlerimin yakın resmini çekip diğer sayfaya eklemiştim.sizin sayfanızada eklesem göz şeklime göre nasıl makyaj yapsam veya makyajda hangi renkler daha çok yakışır bilgi verebilirseniz sevinirim.

grip olduğum için gözlerim kızarmış biraz kusura bakmayın.lens konusunu sizede danışmak istiyorum aslında hangi renk gider bana bir fikriniz varmı?yeni halimi özelinize atayım saç rengimide görün öyle yorum yapın.eyeliner ve rimel rengi konusunda da fikrinizi almak istriyorum..yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürleropuyorumnanaktan

sorun tabiki..size lens olarak açık kahve rengi,mavi ve bal rengini öneririm..makyaj konusunda da öncelikle günlük makyajda cildinizde kapatmanız gereken bi durum varsa ten renginize uygun pudra sürün ki sorun yok bence sürerek cildin hava almasını engellemeyin,sonrasında da göz makyajına ağırlık vermenizi öneririm..göz makyajında ise far kullanmanıza gerek yok sadece alt kirpik diplerine renkli bir kalem sürün ve bol bol rimelleryin kirpikleri..allık renginde doğal şeftali rengini tercih edin ve rujda doğal olursa makyajınız varla yok arası bi durum oluşturur..

merhabalar bende birşey sormak istiyorum.benim göz kapaklarım dışarı doğru kurbağa nın gözü gibi:)kalemi nasıl sürmem gerekiyor yani içemi dışamı ?bide esmerim nasıl makyaj yapmam lazım bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…