Aile Planlaması PRİMOLUT-n

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

yani bilemiyorum ben de aynı sekilde adet düzensizliği yaşıyorum ve doğum kontrol hapı kullanıyorum.bazı haplarda sorun yaşadım yan etkileri oldu ama doğum kontrol hapının markasını değiştirince geçti.yıllardır bu sekilde kullanıyorum doğum kontrol hapının yan etkilerinden hapı bırakmak zorunda kaldığım zamanlar oldu ama yine de bu hapı hiçbi zaman önermediler.senin neden adet düzensizliğin var polikistik over mı?

Nedeni belli değil doktorum küçük küçük kistlerin var fakat herkesde olan şeyler çokta önemli değil dedi. Bu zamana kadar adetimi hep gününde olurdum ne bi gün ileri ne bi gün geri... Fakat son 4-5 aydır 2 ayda bi olmaya başladım ultrasonla baktırıyorum yumurtalıklarıma gayetde sağlıklı diyorlar ama çözemedim gitti

ya arkadaşlar aranızda primolut n kullanmış olan var mı ? Kullandığımdan beri bi uyku aldı başını gidiyo sizede uyku yaptı mı ?
Bende kullandım ama çok faydalı bişi değil uyku yapmıyor ama şişkinlik uzun süre kullanımda kilo alımı filan tavsiye etmem sende kullanma bence hormonları bozuyo

benim gibi durumun yani benim de aynı sekilde ufak tefek kistler var diyolar hormon bozukluğu yok ama ilaçsız da adet olamıyorum..zaten ilacı bırakınca da düzensizlik aynen devam ediyo çok sinir bozucu.

Demek ki kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Evet şişkinlikte fazlasıyla oluyor. Yorumlarınız için teşekkür ederim en azından bu etkilerin sadece bende olmadığını öğrenmiş oldum

Demek ki kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Evet şişkinlikte fazlasıyla oluyor. Yorumlarınız için teşekkür ederim en azından bu etkilerin sadece bende olmadığını öğrenmiş oldum
canım bak burda da kullanan insanların yorumları var okuyabilirsin:

....

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaklaşık 10 gün kadar kullandım.
Hiç bir yan etkisi olmadı. Ne ağrı ne sızı.
Yalnız adet biraz fazla oldum ama ağrı ve sancım yoktu. Uyku da yapmadı.

ya arkadaşlar aranızda primolut n kullanmış olan var mı ? Kullandığımdan beri bi uyku aldı başını gidiyo sizede uyku yaptı mı ?
bana kurtajdan sonra bıtmeyen kanamam oldugunda doktorum vermıstı sokturucu gorevı mı gordu nedır ılactan sonra 2 3 gun sonra duzelmıstım.hala dolapta duruyor.

Psikolojik olabilir. Çok takmayın bence.. Kafaya takmak bazen bu şekilde etkileyebiliyor.

Ben kullandığumda herhangi bi yan etkisi olmamıştı ama sonrasında karnımda su birikintisi oluşmuş dr ultrasonda baktığında böle dedi bende bu ilaçla alakalı olabileceğini düşünüyorum çünkü daha önce böle bi şey yoktu ilacı kullandığım ay oldu

yok canım bende kullandım uyku falan yapmadı ama mümkün olduğunca az kullan senede bir kere falan çok zorda kalırsan 2 kere en çok kullan derim yinede oku güzelce prospektüsünü

bende kullanıyorum şuanda kistim kanama yaptı doktor adetm düzene girsin diye verdi. ama anlamadım dünden beri kasıklarımda değil tam rahimim iğne batıo gibi küçük tuvaletim yaparken kasıklarım ağrıo yanma değilde batma şeklide caba ilaçtan mıdır?

Bende de çok uyku oluyor göğüste şişlik bacak kol ağrısı kaşık ağrısı baş ağrısı çok kötüyum ama bana bunu doktor gebe kalabileyim diye verdi

Bende de çok uyku oluyor göğüste şişlik bacak kol ağrısı kaşık ağrısı baş ağrısı çok kötüyum ama bana bunu doktor gebe kalabileyim diye verdi
Aynısı bendede var canım banada verdi göğüslerim şişti basim çok ağrıyor ayaklarım midem çok değişik oluyor benimde 1 seneden fazla çocuğum olmuyoe bakalım banada verdi dua edin banadaklomen diye ilaçta verdi onuda adetimin 5. Günü iç dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…