Primolut n kullananlar acil bakabilir mi?

-EarthLing-

ben Can nedir şimdi bildim...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
5.634
13.567
Merhaba arkadaslar,

Normalde 7 temmuzda regl olacaktim. 8'inde tatile gidecegim icin bu ilaci icmeye karar verdim. Fakat birkac gundur zaten hissediyordum sanki reglim erken gelecek gibi. Ben de son ana kadar bekledim, reglim gelirse sorun olmaz 8 temmuza kadar hafifler diye. Bugun sabah artik ilaca basladim. 2 saat sonra hafif leke geldi. Sinir oldum reglim bazen bu sekilde leke gibi 2-3 gun gelip sonra basliyor. Reglim baslasa tam yine sorun etmeyecegim ama 3 gun surundurup tam tatil gunu gelirse sinir olacagim. Ilk 2 gunum cok yogun geciyor, tampon+ ped kullaniyorum. Tatil zaten 4 gunluk. Canim cok sıkıldı. Su saat oldu hala leke bile yok. Ilaca devam etsem etki eder mi? Ya da adetimi sokturecek bir yontem var mi?

Yukarida yazmistim aslinda. Evet kesti ama kanamam baslamamisti benim. Leke seklinde gelmisti.
Görmemişim çok teşekkür ederim
Ben de dr gittim bugün, adet kanamasına benzemiyor rahim daha dökülmeye başlamamış, ara kanama gibi birşey dedi, zaten adet günüme 10 gün var daha
Ama bu döngülere belli olmaz kesin net keser diyemem dedi, şuanlık sıkıntı yok hafif lekenmeler devam ediyor

Ama bu ilac en fazla 10 gun kullaniliyor diye biliyorum.

4 Eylül yani yarın tatile gidiyorum, regl tarihim de tam olarak 4 eylülü gösteriyordu 2 Eylül sabahında sabah ve akşam olmak üzere 2 defa primolut adet geciktirici kullanmaya başladım yani dün. Bugün de sabah içtim öğleden sonra regl başlarken kahverengi-kırmızı akıntı gelir ya öyle bir akıntı geldi ve daha sonra da bu devam etti yarın tatile gidiyorum ve tüm tatilimin çöp olmasını istemiyorum ilaca devam etmeli miyim yoksa regl artık başladı bırakmalı mıyım geç mi kaldım, lütfen bilgisi olan çok acil cevap verebilir mi şimdiden çok teşekkür ederim

Adet olduktan sonra içildiğinde kesmesi 3-4 günü buluyor. Günde 3 tane için
4 Eylül yani yarın tatile gidiyorum, regl tarihim de tam olarak 4 eylülü gösteriyordu 2 Eylül sabahında sabah ve akşam olmak üzere 2 defa primolut adet geciktirici kullanmaya başladım yani dün. Bugün de sabah içtim öğleden sonra regl başlarken kahverengi-kırmızı akıntı gelir ya öyle bir akıntı geldi ve daha sonra da bu devam etti yarın tatile gidiyorum ve tüm tatilimin çöp olmasını istemiyorum ilaca devam etmeli miyim yoksa regl artık başladı bırakmalı mıyım geç mi kaldım, lütfen bilgisi olan çok acil cevap verebilir mi şimdiden çok teşekkür ederim

Ben devam ettim, kesti.

Günde 3 kez içmeniz gerekirdi. 2 az geldiği için lekelenme oluyor. Karın ağrısı da ilacın yan etkisi

Merhaba gec oldu bıraz ama merak ettım bende aynı durumdayım adetım gelıcekmıs gıbı ılaca da yenı basladım acaba ılac ıctınızde kanamanız durdumu bılgı verırmısınız

Çok kurtarıcı ama berbat bi ilaç. Asırı karın bel ağrısı yapıyor.. En az 3gün önce başlamak gerekiyor sanırım yoksa tam anlamıyla durmayabiliyor kanama leke leke devam ediyor. Saatini kaçırınca da hemen lekelenme oluyor çok dikkatli kullanmak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…