Primolut adet geciktirici

lmh_burcu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2016
249
99
Kızlar merhaba 22 temmuzda KPSS sınavına gireceğim. Adetlerim hep düzenlidir tam da o güne geliyor. Sınava bi senedir hazirlandigim için fazla onemsiyorum.adetin ilk günü bulantı ve çok agrim oluyor. Sınava denk geldiği için eczaneye durumu anlattım primolut verdi. Daha önce hic boyle bi ilac kullanmadim korkuyorum açıkçası. Alırsam çok etkiler mi beni diyorum ama almazsam bulantim olur sınav kağıdına kusarsam diyorum çok kararsizim. Bu ilaci kullanan var mi yardımcı olabilir misiniz

Keşke birkaç ay önce alıp gününüzü değirtirseydiniz

Herkeste etkisi farklı size ne etki yapar bilemeyiz beni hiç etkilememişti ama çok şiştim iyice sinirli oldum diyen de var

Bir de bunu kafaya takarsanız sınav Zamanı daha kötü olur

Bence akışına bırakın gerekirse sabah ağrı kesici alın

ben cok kullandım hiç bir sıkıntınyaşamadım. balayımda 1 hafta boyunca kullandım en uzun kullandığım dönem oydu yine sıkıntı yaşamadım. ama ilaç bu bünyeden bünyeye fark eder.

İnanın dört ağrı kesici aldığım halde geçmediği zamanlar oldu ondan korkuyorum. Kararsizim ara kanama yapar pıhtı yapar falan diyolar.

ben cok kullandım hiç bir sıkıntınyaşamadım. balayımda 1 hafta boyunca kullandım en uzun kullandığım dönem oydu yine sıkıntı yaşamadım. ama ilaç bu bünyeden bünyeye fark eder.
Eczacı günde dört tane almami söyledi sabah iki aksam iki fazla olmaz mi dedim yok dedi siz ikişer tane mi kullandınız kaç tane kullandınız

Bu ilacı kar zarar hesabi yaparak yılda bir kez kullanıyorum .Çok uzun süre ve çok sık kullanmamak şartı ile durumu kurtarıcıdır.10 günden fazla kullanma ama

Adetin başlamasına 3-4 gün kala gunde bir kez alıyorum .İlacı bırakınca 2- 3 gün içinde regl oluyorum ve eski düzene devam ediyor ama agrim ve kanamanın yoğunluğu çok oluyor :)

Geciktirme kısmında başarılıdır. Fakat ilacı kestiğinizde adet kanamanız normalden fazla gelebilir. Adet zamanı öncesi, tıpkı adet görecekmişsiniz gibi meme dolgunluğu, sinir vb. şeyler yapabilir. Ama adetinizin ilk günü çok sıkıntılı geçiyor ve sınavınızı etkileyebilir seviyedeyse kullanın derim.

Paketin içinde 30 tane var hepsini kullanmadan birakiyorsunuz sanırım

Eczacı günde dört tane almami söyledi sabah iki aksam iki fazla olmaz mi dedim yok dedi siz ikişer tane mi kullandınız kaç tane kullandınız
ben bazen günde 2 bazen 1 kullandım. 3 gün önceden başlayın kullanmaya karar verirseniz günde 2 bana yetiyordu. bıraktığımda da ya 1 yada 2 gün sonra adet oldum.

prospektüste Nasıl

Benim hatırladığım sabah akşam 1 şeklinde idi

Benim arkadaşlarım günde bir yeter demişti

10 güne yakın kullandım tatil için yıllar önce bırakınca ertesi gün başlamıştı

Anladım teşekkürler :)

ben günde 3 tane kullanmıştım. biraz ağrı yapmıştı biraz da şişkinlik. onun dışında sıkıntı yaşamadım ama regl dönemim de çok sıkıntılı geçmez. yan etkileri kişiden kişiye değişebilir ama.

Balayında kullandım herhangi bir yan etkisini görmedim. İlaca 3 gün önceden başladım düzenli gördüğüm için. Bırakınca 2 gün içinde adet oldum ama biraz sancılı bir adet oldu.

hayır hepsini kullanmıyorsunuz zaten 10 günden fazla kullanmak zararlı. siz sınavdan 3 gün önce başlayın isterseniz 4 gün önce başlayın sınav stresinden erken gelmesin. sınav günü sabah içersiniz sonra bir daha gerek kalmaz. ayrıca adet olmuş gibi hissedersiniz ama olmazsınız. sınavda böyle biley hissedip de telaşa kapılmayın

Ay neredeyse otuzunu da kullanacaktim:) çok tesekkur ederim olmazsa sınava iki uç gün kala birer tane içer öyle giderim sınava .

Tabi ki bir paket çok uzun süre gidiyor bana son kullanma tarihine kadar elimde durur ve paketin çoğu çöpe gidiyor :) en uzun kullandığım süre 7 gün oldu.Tatile denk geldiği için mecbur kaldım ondada 14 tane kullanmıştım :) ama acayip şişlik yaşadım,her an regl olacak gibi ama sen daha kısa süre kullanacaksin çok bir sorun olmaz diye düşünüyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…