Preseed kullananlar

arkadaşlar aşılamam olumlu gibi gözüküyo çok şükürr bugün aşılamanın 13.günü değerim 56 dokt olumlu konuştu cuma tekrarlıcam testi inşallah devamıda sağlıklı bi şekilde ilerler HAMİLEYİMMMM dersem erken söylemiş olmam dimi arkadaşlar ne olur dua edinn:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

tebrikler canım,inşallah güzel güzel devam edecek hamileliğin....:nazar::nazar::nazar: kendine ve bebişine dikkat et...

günaydın kızlar

naparsınız? sibelcim gözün aydın canım, inşallah istikrarla katlanır degerin, çok sevindim, maşallah:nazar:

deryaaaaağ anacım sen neden kapsama alanı dısında görünüyorsun, nolunca öyle oluyor ki? kavga mı ettin ula biriyle:KK1:

özgem ama sen neden gelmiyosun:KK5:

tayfıım tayfım güzel tayfım sen de geç saatte giriyon canım beee, gündüz de arada gül cemalini göstersen de accık lak lak etsek ya:KK66:

eskileeeer, anne olanlaaaar, anjeller, selmalar nerdesiniiiz?

günaydın kızlar

naparsınız? sibelcim gözün aydın canım, inşallah istikrarla katlanır degerin, çok sevindim, maşallah:nazar:

deryaaaaağ anacım sen neden kapsama alanı dısında görünüyorsun, nolunca öyle oluyor ki? kavga mı ettin ula biriyle:KK1:

tayfıım tayfım güzel tayfım sen de geç saatte giriyon canım beee, gündüz de arada gül cemalini göstersen de accık lak lak etsek ya:KK66:

günaydın ayşem,geldim nasılsın canım?

hoşbulduk canım iyiyim çok sagol sen neleryapıyosun?kızımız nasıl?

deryada sanırım iptal etmiş hesabı

günaydın kızlar

ayşem,ben gündüzleride giriyorum zaman zaman ama karşılaşamıyoruz pek...umarım iyisindir...

hadi ya üzüldüm valla neyse bir süre sonra tekrar gelir aramıza
sen neyaptın? var mı bi gelişme?

hadi ya üzüldüm valla neyse bir süre sonra tekrar gelir aramıza
sen neyaptın? var mı bi gelişme?

yok bi gelişme,ben bu arada adetim bitsinde gidip bir muayene olucam hayırlısıyla...doktorda büyük ihtimalle uzun protokol yapıcak galiba bana...bu yüzden canım sıkıldı çünkü uzun protokol istemiyorum ama doktor öyle diyosa öyle olucak elbet,sonuçta doktor olan ben diilim...45 gün sürüyomuş be özge yavvv...

olsun canım ya nasıl uygun görürse öyle olsun sıkma canını ama mutlaka muuayeneye git adetten sonra inşallah herşey hayırlı olur senin iş mayısa kalıcak bende temmuzda inşallaaah beraber göbüş büyütürüz senle

olsun canım ya nasıl uygun görürse öyle olsun sıkma canını ama mutlaka muuayeneye git adetten sonra inşallah herşey hayırlı olur senin iş mayısa kalıcak bende temmuzda inşallaaah beraber göbüş büyütürüz senle

inşallah bu sefer adetimi zamanında olurum ve inşallah muayenede bi sorun çıkmaz karşıma...evet doktor ne derse çok fazla itiraz etmiycem ama uzun protokolde doğum kontrol ilaçları veriyolar biliyosun ki ve bende doğum kontrol ilaçlarının hamilelikten en az üç ay önce bırakılması gerektiğini biliyordum,bi konuşucam doktorumla bakalım ne diycek şu uzun protokollle ilgili...

hoşbulduk canım iyiyim çok sagol sen neleryapıyosun?kızımız nasıl?

deryada sanırım iptal etmiş hesabı
iyiyim özgecim ben, sadece su gündüz saati uygulaması falan derken bi uyku düzenim bozuldu, uyanamıyorum sabahları, onun dısında da yemek yapma derdi olmasa daha da iyiyim. abur cubura düştüm bu aralar, hatta az önce kahve de içtim, çok güzel koktu cafede:KK70:

senin gelen giden mi cok oluyo, yoksa baska arastırmalarda mısın? telefon ederim sana haftasonu uzun uuzun konusuruz:)
naber özge?

canım derya tüp bebek topicinde goncamla kapıştı bayaaa,deli kız,sanırım o yüzden yönetim bir süreliğine sınır dışı etti ...

sen nasılsın bakalım:KK53:

ayşem,ben gündüzleride giriyorum zaman zaman ama karşılaşamıyoruz pek...umarım iyisindir...

yok bi gelişme,ben bu arada adetim bitsinde gidip bir muayene olucam hayırlısıyla...doktorda büyük ihtimalle uzun protokol yapıcak galiba bana...bu yüzden canım sıkıldı çünkü uzun protokol istemiyorum ama doktor öyle diyosa öyle olucak elbet,sonuçta doktor olan ben diilim...45 gün sürüyomuş be özge yavvv...
ceydacım hadi bu arada ara adet de gördün ya, o yüzden uzun protokolle düzene sokacaklar seni, aylık bir kistle falan karsılamamamak için, diger türlü allah korusun daha da uzayabilir tedavi süreci. endişe etme. kafanı takma bunlara, sonuc iyi olsun da uzasın önemli deil:KK66:

gncamla mı kapıstı? anacım gonca da kaymak gibi kız, bunlar bastan bi gıcık oldular ya birbirlerine öyle gitti sanırım.

iyiyim ceydacım ben, önümüzdeki hafta bi kontrolüm olacak sanırım, sağlıgımız yerinde cok şükür, allah size de nasip etsin inşallah...

iyiyim özgecim ben, sadece su gündüz saati uygulaması falan derken bi uyku düzenim bozuldu, uyanamıyorum sabahları, onun dısında da yemek yapma derdi olmasa daha da iyiyim. abur cubura düştüm bu aralar, hatta az önce kahve de içtim, çok güzel koktu cafede:KK70:

senin gelen giden mi cok oluyo, yoksa baska arastırmalarda mısın? telefon ederim sana haftasonu uzun uuzun konusuruz:)

ceydacım hadi bu arada ara adet de gördün ya, o yüzden uzun protokolle düzene sokacaklar seni, aylık bir kistle falan karsılamamamak için, diger türlü allah korusun daha da uzayabilir tedavi süreci. endişe etme. kafanı takma bunlara, sonuc iyi olsun da uzasın önemli deil:KK66:

gncamla mı kapıstı? anacım gonca da kaymak gibi kız, bunlar bastan bi gıcık oldular ya birbirlerine öyle gitti sanırım.

iyiyim ceydacım ben, önümüzdeki hafta bi kontrolüm olacak sanırım, sağlıgımız yerinde cok şükür, allah size de nasip etsin inşallah...

hadi hayırlısı olsun ayşecim,kontrolün iyi geçecek maşallah diyelim:nazar::nazar:

yaaaa,sorma ayşe bu iki çılgın tüp bebek topicinde kapıştılar epey bi,bende son yazışmalara denk geldim,goncyı tanımıyorum ama deryaya yok say söylediklerini boşver dedim ama dinlemedi deli,sonunda goncayı yönetime şikayet etti sanırım goncanın üyeliği iptal oldu bizimkide kapsama alanının dışına alındı...anladığım kadarıyla derya sorulara yardımı dokunur diye cevap veriyodu ama gonca ona doktorculuk oynuyosun diye sataşıyodu derken deryanın sabrı taştı ve iş saçmasapan boyutlara geldi sonunda...goncayı pek anlayamadım çünkü bu tür topiclerde insanlar tecrübelerini paylaşmak için bi araya geliyor ve kimse de birbirine bunu kesinlikle böyle yap demiyor,deryada tüp bebek süreci ile ilgili yaşadıklarını paylaşıyordu insanlarla,aslında hepimiz gibi....gonca eminim iyi bi kızdır ama bence biraz tartışmaları gereksiz bi biçimde körükledi...neyse ,üzülüyorum böyle şeylere,üstelik ikiside hamiş yani boşuna öfke yaratıldı ama deryacıkpekte haksız sayılmaz bu arada...ben olsam tüm yazılanları yok sayıp işime bakardım ama dinlemedi deryaaağğğğğ:KK52:....

selam kızlar deryaya üzüldüm ama sanırım 3 gün sonra biter cezası :)
birde şu listeye benide eklemişsiniz bu ay eşimin değerleri yükseldi biraz bende takibe başladım yani olasılık çok ama sonuçta rabbimin ol demesi önemli :)) yaniii demek istediğim benim ismimi son hamile kalanın altına rezerve edermisniz deryanınki gibi olsun uğur getirsin :21:

hadi hayırlısı olsun ayşecim,kontrolün iyi geçecek maşallah diyelim:nazar::nazar:

yaaaa,sorma ayşe bu iki çılgın tüp bebek topicinde kapıştılar epey bi,bende son yazışmalara denk geldim,goncyı tanımıyorum ama deryaya yok say söylediklerini boşver dedim ama dinlemedi deli,sonunda goncayı yönetime şikayet etti sanırım goncanın üyeliği iptal oldu bizimkide kapsama alanının dışına alındı...anladığım kadarıyla derya sorulara yardımı dokunur diye cevap veriyodu ama gonca ona doktorculuk oynuyosun diye sataşıyodu derken deryanın sabrı taştı ve iş saçmasapan boyutlara geldi sonunda...goncayı pek anlayamadım çünkü bu tür topiclerde insanlar tecrübelerini paylaşmak için bi araya geliyor ve kimse de birbirine bunu kesinlikle böyle yap demiyor,deryada tüp bebek süreci ile ilgili yaşadıklarını paylaşıyordu insanlarla,aslında hepimiz gibi....gonca eminim iyi bi kızdır ama bence biraz tartışmaları gereksiz bi biçimde körükledi...neyse ,üzülüyorum böyle şeylere,üstelik ikiside hamiş yani boşuna öfke yaratıldı ama deryacıkpekte haksız sayılmaz bu arada...ben olsam tüm yazılanları yok sayıp işime bakardım ama dinlemedi deryaaağğğğğ:KK52:....
goncanın önceden eleştirdiği ve kızdıgı seyler var deryaya, elektrikleri uyusmadı, o dönem de deryanın transferi yeni olmustu, ben de eleştirmedim açıkcası, hatta goncayla özelden de konustuk ve bana alınmıs da olabilir, ama bence de goncanın da deryanın da haklı oldugu noktalar vardır. hep söylüyorum yine söylüycem, gonca peşin peşin söyler lafını hiç çekinmez, inşallah ikisi de döner aramıza... ama dediğin gibi ben de girmezdim acıkcası öyle bir polemiğe.
selam kızlar deryaya üzüldüm ama sanırım 3 gün sonra biter cezası :)
birde şu listeye benide eklemişsiniz bu ay eşimin değerleri yükseldi biraz bende takibe başladım yani olasılık çok ama sonuçta rabbimin ol demesi önemli :)) yaniii demek istediğim benim ismimi son hamile kalanın altına rezerve edermisniz deryanınki gibi olsun uğur getirsin :21:
ayy canım benim hadi hayırlısı inşallah, rezerveni ceyda alsın da biz de dua edelim sana bol bol:)

goncanın önceden eleştirdiği ve kızdıgı seyler var deryaya, elektrikleri uyusmadı, o dönem de deryanın transferi yeni olmustu, ben de eleştirmedim açıkcası, hatta goncayla özelden de konustuk ve bana alınmıs da olabilir, ama bence de goncanın da deryanın da haklı oldugu noktalar vardır. hep söylüyorum yine söylüycem, gonca peşin peşin söyler lafını hiç çekinmez, inşallah ikisi de döner aramıza... ama dediğin gibi ben de girmezdim acıkcası öyle bir polemiğe.
ayy canım benim hadi hayırlısı inşallah, rezerveni ceyda alsın da biz de dua edelim sana bol bol:)

evet hatırlıyorum şu kaynana mevzuularıyla başlayan bi süreçleri var ve ben devam ettiğini bilmiyodum iki gün önce tüp bebek topicine bakınca gördüm...ancak hatırladığım kadarıyla kaynana mevzuuna cevap vermek için gonca bizim topice uğramıştı bende yadırgamıştım çünkü bir yıldan fazladır bu topicteyim goncayı hiç görmedim sadece o zaman gelip deryaya bişeyler söyleyip gitti..bir dahada görmedim..tartışmaların peşini kovalamak bana yanlış geliyor,sonra olay böyle kan davasına dönüşüyor ve son derece gereksiz şeyler oluyor...şimdiii tartışmalara hiç bi şekilde bulaşma taraftarı diilim kısaca bişey söyleyip bir dahada ne bu tartışma nede olabilecek yeni tartışmalar için yorum yapmayacağım...bu ve başka topiclerde insanlar birbirlerine pek çok konu hakkında yorum yapıp dertlerini paylaşabiliyor ki zaten bu tür topiclerin varolama nedeni bu...ancak zaman zaman bir nedenden birbirimizi elbet yanlış anlayabilir ve öfke yaşayabiliriz...işte tamda bu noktada aklımda hep şunu tutmaya çalışıyorum,yazarak iletişim kurmak tehlikeli bir iştir,aynı yazışmayı konuşuyor olsak ortaya çıkabilecek sonuç bambaşka olabilecekken yazışırken çok olumsuzlaşabilir... bu tür çarpışmalara iletişim kazası diyorum...

anlatmadan geçemeyeceğim,bu topicten önce geçen sene kısa süre takıldığım bir başka topicte buna benzer bir saçmalıkla karşılaşmıştım..doktorlara olan güvensizliğimden bir nedenden serzenişte bulununca eşinin doktor olduğunu söyleyen biri bana fena diklendi birden..aslında konuda şuydu topicteki birinin bebeğine üç ayrı doktora gittiği halde kalp atışı duyulmadığı için kürtaj öneriliyordu ve bende genel olarak doktorların hatalar yapabileceğini ve yeni bir doktora gitmesi gerektiğini önermiştim(nitekim yeni bir doktora gitti ve geç döllenme olduğu keşfedildi ve hatun sağlıklı bir bebeğe hamile idi)..eşinin doktor olduğunu ve üstelikte iyi bir doktor olduğunu altını çize çize belirtti ama öfke ile....buna karşılık doktorlarla ilgili olarak biriktirdiğim tecrübeler öylesine çok canımı acıtmıştı ki geçmişte,duyduğum güvensizliğin altında koskoca bir hayat ve çok ciddi kayıplar vardı 1.kardeş 2.baba 3.eş.....hepsi için yıllarca çekmiş olduğum acı tarifsizdi benim için ve şimdi birisi çıkıp sadece eşi doktor olduğu için neredeyse azarlıyordu...ona usulünce bir cevap verdim ama eminim o gün bugündür kendine gelememiştir:KK53:bir daha da hiç yazamadı ve konu benim yazımla kapandı gitti...

söylemek istediğim bir arada hiç mesai yapmamış insanlarız ve birbirimiz hakkında adet tarihlerimiz dışında en ufak bir bilgiye sahip diilken sadece kendi hayatlarımızı baz alarak diğerimize eleştiri yapmamalıyız...kaynanalarımız,doktorlarımız,kocalarımız,iş arkadaşlarımız yada dostlarımızla haklı yada haksız sorun yaşayabilir ve eğer tercih ediyorsak anlatabiliriz,anlattığımızda kendi kaynanamızdan, kendi kocamızdan, kendi doktorumuzdan, kendi arkadaşımızdan söz ediyoruz demektir bir başkasının diil...'benim kaynanam süper sende kaynanalara haksızlık ediyosun' demekle olmuyor iletişim,'aaaa hay allah benim kaynanam çok iyi insan ama seninkide iyidir eminim' demekle de olabilir iletişim...ki aslında bu topicte biz bunu başarıyla devam ettirebiliyoruz...demekki şanslıyız ...hayatlar aynı gibi dursada fotoğraflar başka başka ayşemmmm ve ''empati'' taşıdığımız ve beklemekte olduğumuz bebeklerimiz kadar değerli....

Son düzenleme:
selam kızlarrrrr iyi akşamlar....
derya arkadaşım galiba uzaklaştırılmış üzüldümmm..neyseki uzun süre değilmiş aramıza dönücek yine..

tayf canım seninde uzun protokolmüş gerci hep uzunmu kısamı diye söylerdi ama uzun veya kısa ney olduğunu bilmiyorudumm öğrenmiş oldum..
canımm güc olmasında gec olsun varsın...
inanıyoru herşey senin içinde cok güzel olucakk...

bana gelince ben iyiyim cok şükür bir sorunum yok..
yarın dr. gidicezz cok ama cokkkk heyecanlıyım ve korkuyorum..
inşallah herşey yolundadır..
belki abartıyor olabilirim ama gecmişte yaşanmışlıklar beni bu şekilde strese sokuyor..
tabiki içimdeki ses herşeyin iyi olduğunu ve yolunda olduğunu söylede beynimdeki soru işaretlerine söz geciremiyorumm..
inşallah yarın kesemizi görürsek içim daha rahat olucakk..
ne olur kızlarr bizim için dua edin herşey yolunda olsun...
kocamnnn kocamnn öptüm sizii...

slm kızlar
beni hatırlarmısınız bilmem
birazönce test yaptım pozitif:))))
sonunda yine hamileyim nolur yardımınıza ihtiyacım var
bana dua edin lütfen bebeğime bişi olmasın bu sefer rabbimin izniyle kucağıma alabiliyim......

gamzelikız hayırlı olsun kuzum
rabbim kucağmıza almak nasip olsun

En Büyük TÜRKİYE
slm kızlar
beni hatırlarmısınız bilmem
birazönce test yaptım pozitif:))))
sonunda yine hamileyim nolur yardımınıza ihtiyacım var
bana dua edin lütfen bebeğime bişi olmasın bu sefer rabbimin izniyle kucağıma alabiliyim......

gamzelikız hayırlı olsun kuzum
rabbim kucağmıza almak nasip olsun

canım ben sen hatırlıyorummm tebrik ederimmm hayırlı uğurlu olsunn...allahım sağlıklı kucaklamayı nasip etsin..
hatta seninle bir yerde sohbet etmiştik asprin hakkında seninde kayıpların vardı benimde...
benimde şuanda tek duam bu defa bebeğimi sağlıklı kucakalmakk..inşallahh allahım bütün hamilelerin bebeklerini sağlıklı nasip etsin..

bende teşekkür ederim allah razı olsun....aminnnnnnn...

X