Preseed kullananlar

allah sabır versin be elfemcim...inşallah tez zamanda gelir bebişin misler gibi...peki sorun ne? çok mu soru sordum acep?

amiiin inşallah canım isteyen herkese versin mevlam... sorunumuz yoktu sözde sonra birgün gebelik oldu kendiliğinden ve düşük sonrasında testler filan yapıldı kan pıhtılaşması çıktı zor gebelik gelişiyor ya da döllenip hemencik gidiyor... çok soru sormadın böyle böyle tanıyacağız birbirimizi

Tanıdığım tanımadığım tüm kader arkadaşlarıma selam olsun

Son düzenleme:
özgecim canım senin sorununda çok basit hallolacak bi sorun biliyosun...telde de dediğim gibi gecikme yaşadığın aylar ve hatta gecikme bile olmadan hamilelik yaşanabiliyor...sadece farkına varamıyoruz....inşallah şu tayin işi bir an önce hallolurda bebişle ilgili acıların biter...ama aspirine allein yoksa bence coraspin kullanabilirsin canım arkadaşım..

Son düzenleme:
bende geldim:KK52:

elfem canım ya geçmiş olsun ben bişey sorcaktım sen gecen bana yazmıştın gebeli farketme olasılıgın düşük olabiliyo diye yani bu durumda farketmeden de düşük yapabiliyomuz
bide sen kaç kez gebe kaldın?gebe kalabilmen uzun mu sürdü

aynen öyle canım farketmeden döllenip yerleşmeye çalışırken kaybedebiliyoruz adet gecikmesi olmadan yerleşme kanaması olmadan ve malesef bende bu sebepten kaynaklı gebelik zor gelişiyor 3 yılda 1 kere hamile kalabildim ama bu benim yakalayabildiğim ama çok düzenli olan adetim 3 yıl içeresinde 4 kere filan şaşmıştır bunlarda tahmin edilen yakalayamadığım gebelikler
bu arada teşekkür ederim ve hoşgeldin :)

Son düzenleme:
içmiyodum dün gece hsg sonuçları canımı sıktı içtim 3-4 tane...ama içmiycem..sendeeeee...kan pıhtılaşması sorunu olanlar hele hiç içmemeli biliyosun...istersen elfeme sor

Çok uzun zaman oldu buraya gelmeyeli,bir çok arkadaşımız hamile kalmış doğum bile yapmışlar. Hele anjelic ikiz doğurmuş çok sevindim.Allah analı babalı büyütsün bütün bebecikleri. Darısı da yüreği evlat hasretiyle yanan, bütün kardeşlerimin, arkadaşlarım ve allah izin verirse benim başıma olsun :KK61:

Tanıdığım tanımadığım tüm kader arkadaşlarıma selam olsun

selam canım hoşgeldin

özgecim canım senin sorununda çok basit hallolacak bi sorun biliyosun...telde de dediğim gibi gecikme yaşadığın aylar ve hatta gecikme bile olmadan hamilelik yaşanabiliyor...sadece farkına varamıyoruz....inşallah şu tayin işi bir an önce hallolurda bebişle ilgili acıların biter...ama aspirine allein yoksa bence coraspin kullanabilirsin canım arkadaşım..

inşallah canım ya valla nasıl istiyom anlamam tam bir saplantı oldu artık inşallah en yakın zamanda yaşarız bu duyguyu

aynen öyle canım farketmeden döllenip yerleşmeye çalışırken kaybedebiliyoruz adet gecikmesi olmadan yerleşme kanaması olmadan ve malesef bende bu sebepten kaynaklı gebelik zor gelişiyor 3 yılda 1 kere hamile kalabildim ama bu benim yakalayabildiğim ama çok düzenli olan adetim 3 yıl içeresinde 4 kere filan şaşmıştır bunlarda tahmin edilen yakalayamadığım gebelikler
bu arada teşekkür ederim ve hoşgeldin :)

elfemcim senin zor hamile kalaşını kan pıhtılaşmasına mı bagladı doktorlar.ben tam anlamıyla bi doktora danışmadım daha oyüzden merak içerisinde anlamaya çalışıyorum hala

:KK1: bende saklandım uzun zaman sonunda bir hafta önce dedim ki niye saklanıyorum ki...hem bu kadar insanla yazışıyorum uzun zamandır ve hepsinide iyice tanıdım..boşver saklanmak saçma dedim vazgeçtim saklanmaktan...

içmiyodum dün gece hsg sonuçları canımı sıktı içtim 3-4 tane...ama içmiycem..sendeeeee...kan pıhtılaşması sorunu olanlar hele hiç içmemeli biliyosun...istersen elfeme sor

helal sana içme valla dünkü sayılmaz bende gelecem arkandan inşallah

:KK1: bende saklandım uzun zaman sonunda bir hafta önce dedim ki niye saklanıyorum ki...hem bu kadar insanla yazışıyorum uzun zamandır ve hepsinide iyice tanıdım..boşver saklanmak saçma dedim vazgeçtim saklanmaktan...

Canım saklanmak derken şaka yapmıştım ne bileyim düşünmedim hiç kendi resmimi koymayı :KK61: yoksa bir kasıt yok yani ....

Love27 hoşbuldum canım :KK61:

özgem ben kaçıyom kociş geldi ilgi ister...öpüldünnnnnn..durucum hoşçakal,görüşürüz tekrar inşallah heeeeee...

Son düzenleme:
görüşürüz kızlar bende kaçtım

DERYA'cım beni burda bilen bilir,son derece pozitifimdir olaylara karşı..yani geçtiğimiz yaz temmuz ve ağustosta iki gebelik üstüste yaşadım ve ikisi de erken düşükle nihayete erdi,binbir emek ve uğraşla hamiş kalmıştım üstelik,üstelik o zamanlar istanbulda yaşıyodum ve iş yerlerim antalya bodrum ve alanyada idi ve ben ovülasyon günlerimde istanbulda olmaya çalışarak yollarda havaalanlarında perişan olarak hem bebek işini kotarmaya çalışıp hem hayatımı sürdürmek için yoğun bi emek veriyordum..yani bunca karmaşa ve yorgunlukla üstelik 40 yaşında hamiş kalıp düşük yapınca bile hep kendimi pozitif düşünmeye yönlendirerek olur böyle şeyler demek ki bunları yaşamam gerekiyor diyordum...AMMMAAAA....DÜNKÜ HSG SONUÇLARINI GÖRÜNCE RESMEN KUDURDUM YAHU...hem kızdım hem üzüldüm hem isyan ettim...doktorlarımın her ikisi de oldukça iyi işlerinde ama aklım almıyo bir türlü böyle basit bir filmi, aslında yapılan diğer tahliller gibi rutin yapılması gereken bi işlemi en başında niçin yapmazlar..üstelik biliyosun bu hsg yi ben istediğim için çektirdim doktoruma kalsa daha önce hamiş kaldığım için gerek yoktu...ve karşılığında sadece 150 lira ödeyerek birazcıkta acı çekerek çektirdiğim bu filmi çekmesek bana aşılama yapacaktı ve tüp bebeğe geçecektik,bütün bunların maliyeti nereden baksan 10.000 lirayı bulacaktı ve ola ki hamiş kalırsam da yine düşükle sonuçlanacaktı..o kadar hormon yiyecektim o kadar acı çekicektim çooook üzülecektim ve o kadar ZAMAN kaybedecektim ki zamanın benim için ne kadar değerli olduğunu hepiniz çok iyi biliyosunuz ve nihayetinde de olumsuzu elime tutuşturup ''e ceyda hanım ne yazık ki olmadı hadi bi hsg çektirinde sebebini bi araştıralım'' diyeceklerdi...BUNLARIN HEPSİ YA GERİZEKALI YA KÖTÜ NİYETLİ...bilemiyorum valla neden bu doktorlar bu kadar beton kafalar....ÇOOOOK KIZGINIM ÇOOOOOKKK...

filmin neticesi çok açık deryacım ya ''uterusta subseptum görüntüsü mevcut'' diyor internetten araştırdım bütün gece anlamı şu ''rahim içinde perde mevcut'',üstelik hsg filmine bakınca da gördüm içime zerkettikleri sıvı sağ kasığımda görünmüyor ve biliyor musun ben her iki hamileliğimde de sağ kasığımda ağrı ve batma hissetmiştim zaten sağ rezervlerim sola göre daha zayıf yani genelde sağ taraftan yumurtluyorum..bunun anlamı da şu oluyor sağ overde döllenen yumoşlarım bölünerek tüp boyunca ilerleyip hemen sağ kasığımda ki rahim bölgeme düşmüşler ve gariplerim perde olduğu için sağ kasık bölgemde dolanıp tutunmaya çalışmışlar..ancak perde hem tutunmalarını zorlaştırmış hemde tutunduktan sonra beslenmelerine mani olmuş ve beslenemedikleri için düşmüşler....offffffffffffffffffffffff...ki ne offfffffffffffffff...sırf bu bile aslında cinayet nedeni ha..şimdi gidip istanbulda ki doktorumu topuklarından vursam haklıyım ha biraz yatar çıkarım en nihayetin de kimse de bişey demez bana ...bu arada tubalar açık mış ve pasaj(geçiş) varmış...kendi kendimizin doktoru olduk valla yahu..

canım seni çok iyi alıyorum . belki sein gibi değil ama bizde aynı şeyden muzdarip olduk... benim gittiğim tüm doktorlar hep benimle hep benim sorunlarımla uğraştı durdular. bana hormon ilaçlarını iğnelerini verdiler. 1,5 sene böyle sürdü . her ay bekle bekle tek çizgi . eşşek gibi kendimi geçmişimi suçladım durdum ... doktorun biri eşine sperm testi yaptılar mı dedi ve o neki dedik... o anda gördük dünya kaç bucak . meğer boşuna kendime dövünmüşüm... sorunun %25i bendeyse %70i eşimdeymiş ..%5 te şansa bıraktım :) am amalesef o kadar hormon igne zaman sabır hepsi boşa gitti... 1 yıldır da öyle uğraşıyoruz... o yüzden bende hepsini yapalım aman şu yok demesinler... heyet için bile elimde testlerin çogu vardı ama silbaştan tekrar yaptırdım aman belki degerler değişmiştir aman yok yeniden yaptır derler diye. onlar bana demeden ben al yaptırdık diyeyim dedim..
o nedenle seni çok iyi alıyorum tatlım . . .
insan neler neler öğreniyor... neler neler görüyoruzz.. hiç perde var rahimde deseler anlarmıydın? başına gelince insan araştırıp neler öğreniyor... bu yarım yamalak bilen doktorlar yüzünden her haltı öğrendik...
düşün heyet raporunda rapor alma sebebine kadındoğum doktoru doçent "tüp bebek" yazmadığı için 4 saat dolandık durduk. bilgi işlemci çocuk tüp bebek yazdı . doktorda bana oluyor böyle aksaklıklar diyo...salak ben yanlış yazmışım eşşekliğimden demiyor da ..

allah yardımcın olsun birtanemmmmm

özgecim dün hsg den çıktıktan hemen sonra kulaklarım zonkluyordu ve accaaip tansiyonum düştü, halsizleştim bu yüzden eşim beni hemen eve getirdi..doktorla konuşacak mecal yoktu anlayacağın..ama evde biraz dinlendikten sonra sonuçlara baktım şöyle bi,oldukça anlaşılır ve açık yazmışlar zaten...internetten kendim araştırdım yani...filme bakınca bile doktor olmaya gerek yok perdenin olduğu yer sağ kasığımda hemen tüpün ağzında görünüyor,sağ tüpün ağzında daracık bi bölgede perde..yani bebişin tüpten kurtulup düştüğü yerin hemen ağzında...

canım dayanılmayacak bi acı diildi sadece sıvıyı rahme bıraktıkları ilk an çok şiddetli bi acı hissettim ve acının şiddeti ile refleks halinde kendimi geri çektim tam bu sırada hemşire doktor ve radyolog hep bir ağızdan koro halinde ''ÇEKMEYİİİİİİNNN'' diye bağırdılar,çok komikti halleri ama radyoloji uzmanı olan adam bu esnada yanıma gelerek nefes alış verişlerimi telkinle düzene soktu ve o anda acı hem azaldı hemde biranda bitiverdi ...yalnız bir gece önce deryağğğcığımın:KK53: anlattığı hsg hikayesi ile dolu dolu gitmiştim ama yine de cesurdum ancak kapının önünde beklerken içerideki kadının feryatlarını yaklaşık yarım saat dinledim ve bu arada içeri girip çıkan müstahdemin taşıdığı ilaçlı kanlı sargı bezlerini görünce bir ara eşime dönüp ''ya cem bu filmi doktor istemedi gitsek mi acep''dediğimi hayal meyal hatırlıyorum:KK60: ,derken kapı açıldı ve radyolog kadının kocasına gelip eşinizin durumu iyi isterseniz bakabilirsiniz dedi,koca içeri girdi ve az sonra kadın saçı başı dağılmış suratı sararmış bi şekilde bi kolunda kocası bi kolunda hemşire zar zor yürüyerek yanda ki odaya sürüklenerek gitti...ayyy çok komikti valla halim,içeri tırsarak girdim yattım masaya ve radyologla sohbete başladık adam dedi ki aslında dayanılmayacak bi acı diil ama az önceki hanım zaten önyargı ile gelmiş ve bu önyargı yüzünden acıları üçe beşe katlandı üstelik kendini o kadar kastı ki sıvı yı birkaç kez zerketmek zorunda kaldık çünkü sürekli dışarı çıktı...neyse benim içeri girip çıkmam 12 dakika filan sürdü oda soyundum giyinbdim doktoru bekledik filan yani..film toplasan 3 dakika ya sürdü ya sürmedi ve hiç gıkım çıkmadı..derin ve yavaş nefes almak yeterli acıyı azaltmaya...

kızımmmm ben seni korkutmak için anlatmadım..ağrı eşiğim düşük benim bunu bil ona göre git demiştim ... ama bak saç baş dağılanlar da oluyorrr :)) beni telkin falan eden olmadı valla ...dagıldım ... azda iş bitip eve varınca ağrım hafifledi ama naz yapasım vardı ne zamadır :) yattım :)))

tabii canım ne aşılaması ..bu sorunu çözmeden kılımı kıpırdatmam valla...basit bi operasyonla alıyolar perdeyi..

ne perdeymiş demi ?? şans yaa soldan yumurtlasan anneydin .. allahım yaa ..valla sınavımız zor bizim.. ama geçcezzz inşallah.. geçcezz....

özgecim özeline tlefonumu yazdım biz ayşe ile görüşüyoruz seninle niye görüşmüyoruz ki ...sakınca bulmaz isen telefonlaşabiliriz şekercim..

niye benle de görüşmüyoruz ki ? bizde ayşeylee konuşuyorrruuzzz tlf la :))

özgem ben kaçıyom kociş geldi ilgi ister...öpüldünnnnnn..durucum hoşçakal,görüşürüz tekrar inşallah heeeeee...

ama hala online görüyormm seni hatunnnnn...kocişi salladın herhall :)) benimki oyun oynuyor:))

eyyy geceler hatunlarrrr...

X