Preseed kullananlar

ayşecim ben aşılama için burda bi labaratuara spermi hazırlatıp doktoruma götürmüştüm labaratuara 200 tl vardim doktora hiç vermedim ilaç parasıda yoktu benim 200tl oldu aşılama ama bunu nasıl belgeliyecem bilmiyorum

ya kızlar yeni tüp bebek yasasında 2 aşılama ve 2 ovulasyon takibini raporlamak gerekir ya ben şimdiye kadar yaptırdıgım hiçbir tedavinin raporu yok aşılamamında bi belgesi yok şimdi ben bunları nasıl belgeliyecegim bilginiz var mı?

yaptırdığın yerlere başvurup bi ricada bulun..zaten şimdi senin gibi pek çok kişi belge peşine düşeceği için verirler..vermekte zorundalar ayrıca..

yaptırdığın yerlere başvurup bi ricada bulun..zaten şimdi senin gibi pek çok kişi belge peşine düşeceği için verirler..vermekte zorundalar ayrıca..
aşılamayı yapan doktorum gitti,aşılama yapılırken hastane girişim bile yoktu bi söze güvenip vermezler heralde raporu

aşılamayı yapan doktorum gitti,aşılama yapılırken hastane girişim bile yoktu bi söze güvenip vermezler heralde raporu

hayatım hastanelerde yapılan her türlü işlemin kaydını tutmak zorundalar..doktor kafasına göre davranamaz..tarihi hatırlıyorsan doktorunun da ismini ver,mutlaka bir kayıt tutmuş olmaları gerekir..

kızlar benim doktorum asker hastenisinin doktoruydu benim hiç bir işlemimde hastene girişim yok sadece ilaç yazıllacagı zaman giriş yapılıyodu doktorla aramız iyiydi onun için hiç prosedürlerle yormadı beni adam gitti ben bunu asla belgeleyemem

love ben de bu ay doktoruma gittiğimde ilac tedavisi olduguma dair belge istiycem, ama aşılama için belgeyi sen istemesen de onlar vermeli aslında...bence de kaydın da olsa vardır...

özgecim şimdi bak gecen sperm testi verdik burda ve kruger dediler, who cıktı, yaptıklarını bilmiyolar, sivasta baska da adam gibi bi yer yok, ben üniversitede calısıyorum, üniversite hastanesi de var, eşimin kardesi de burda doktor ama kadın dogumu görmeniz lazım, hiç hastaya saygı hasta mahremiyeti diye bişey yok...e asılama için de ankaraya iki kez gittim geldim diyelim ki yaptırırsam baskentte yaptırırım, ön muayene 230 lira, üstüne de diğer masraflar... benim yine tüp bebek parasını bulur. bakma sen sivas dısarıya nasıl görünüyo bilmem de gercekten cok geri kalmıs bi yer...

ayşecim doktorum çok iyi adamdı bizide çok seviyodu ne sıra beklerdim ne giriş yaptırırdım ovulasyon takibi için hergün çagırırdı mesela onda bile giriş yaptırmadım sadece ilaç yazıldıgını belgeleyebilirim sonuçta saglık karnemde yazılmış klomen bu yetmezmi acaba

kızlar benim doktorum asker hastenisinin doktoruydu benim hiç bir işlemimde hastene girişim yok sadece ilaç yazıllacagı zaman giriş yapılıyodu doktorla aramız iyiydi onun için hiç prosedürlerle yormadı beni adam gitti ben bunu asla belgeleyemem

canım bence hastaneye hemen başvur bakalım ne diycekler...kayıt olmadan aşılama yapmak bir suçtur..doktorun mutlaka bunu belgelemiştir ..önce bir sor bakalım ne diycekler..dr unuda ara durumu anlat..

ayşecim ben de ikinci aşılamayı yaptırayım diyorum ama senin de dedigin gibi burdada güvenilir bi yer yok oyüzden bekliyorum çaresiz

canım bence hastaneye hemen başvur bakalım ne diycekler...kayıt olmadan aşılama yapmak bir suçtur..doktorun mutlaka bunu belgelemiştir ..önce bir sor bakalım ne diycekler..dr unuda ara durumu anlat..
belgelemedigine eminim ama hasteneyle bi görüşeyim

ama kızlar tek bişey var elimde spermi hazırlayan labaratuar sperm analizi yapmış orda el yazısıyla aşılama diye yazılmış belki bu işe yarar

canım mutlaka bir yolunu bulursun belgelemenin,ben eminim...üzme kendini...

bni listeden silersinz size zahmet

herşeyin hayırlısı olsun,umarım sizin göbüşünüz dolar en kısa zamnda,Allah'a emanet olunn:sinifsinif:

Son düzenleme:
kızlar yeni tüp bebek yasasından haberiniz var mı?

artık 3 yıllık evlilik şartı yok, sadece iki aşılama ve iki ay ilaç takibi yapıldıgını belgelediginde tüp bebeği devlet ödüyormuş:) valla bende hiç asılama olmadıgı için direkt tüp bebege gidecegim, zaten iki asılama da tüp bebek parasına yetişir nerdeyse...

bunu ben de duydum,ama resmi gazetede yayınlanması gerekiyor kanunlaşması için

günaydın kızlaaaaar

veeeeee cumaya sadece birgün kaldıııııı, valla acayip mutluuyum, bu hafta o kadar cok yoruldum ki, hafta sonu yataktan cıkmam heralde:)

özge nasılsın?

valla ben burda kafamı karıstırıp karıstırıp eve gidip eşimle konusuyorum:KK70: önce asılama mı denesek dedik, ama olmazsa tekrar o kadar ilac yüklemek mantıklı gelmedi ve bu yüzden tüp bebek allah kısmet ederse olur, ha tutmazsa ki inşallah tutar hayırlısıyla aşılamaları o zaman yaptırcaz canım:)

ayşecim bende şimdi aşılmayla hamile kalan varmı diye bi topik okuyodum,aşılamayla gebe kalan çok var canım..sen igneyle takip yaptırmayı düşünüyomusun eger tüp bebek öncesi igne deneyeceksen aşılamayla dene derim bellimi olur belki tutar..bak burdaki labaratuara güvenmiyorum diyorum ya orda bi arkadaş aşılama yaptırıp hamile kaldı..yani bu işler hiç belli olmuyor

yok canım igneyle takip falan da yaptırmıycam ben
sivastaki doktoruma nasip olursa gebelik takibine giderim artık

yoruldum özge, ugrasamıycam öyle yumurta takibi, ilaç, aşılama falan...yok anacım biz tüpte karar kıldık, o zamana kadar da dogal yollardan deniycez işte..

X