Preseed kullananlar

sogan kürünü ben gecen yıl 2 ay yaptım, sıkıldım bıraktım, aman valla canımı sıkamıycam, adetten kaynaklı basıma agrı girdi valla, üzülerek bunu migren atagına döndürmeyecegim..

bir de sabah aglayarak uyandım, emre beni bırakıyodu, böyle arıyorum acmıyodu, sürekli aglıyordum rüyamda, gerci rüya deil kabus işte...çok üzüldüm, adet oldugumdan daha cok üzüldüm valla. şimdi de kursu vardı oraya gitti, dönüdğünde güzel bi kahvaltı hazırlıycam, ben üzülünce o da üzülüyor, üzülmemeliyim.

benimde nasıl içim kalkıyo sogan suyundan ama içicem bide bunu deneyeyim bıktım valla olmayınca olmuyo işte 3 yumurtada olsa olmayacagıgı varsa olmuyo kader işte deyip bekleyecez

kızlar hepinize günaydın nihayet haftasonu rahat rahat yazabiliyorum:)))
cetrifili canım adet olmana çok üzüldüm, neden olmuyo bilmiyorum ki benim de psiklojim hiç iyi değil daha adetime 1 hafta var ama aynı adet olucak gibi ağrılarım var, hiç bebeğimiz olmıcak galiba:))

canım bozma moralini....o beklemediğimiz her adet bizim için umut aslında....
zamanı gelmedi bebeğinin demek ki...bu son adetin olsun....

günaydın catdog

sen deme olmuycak diye ya dur bakalım yaptıracagımız testleri bi yaptıralım daha hiç bişey yaptırmadıkki biz öyle kendi kendimize olmuyo diye bekliyoz

ay öyle demeeee, aağzından yel alsın, olacak ben buna o kadar inanıyorum ki...inşallah adetin gelmez de dediğini önce sen çürütürsün canım:)

canım bozma moralini....o beklemediğimiz her adet bizim için umut aslında....
zamanı gelmedi bebeğinin demek ki...bu son adetin olsun....

teşekkürler masalcım, yok yok bozmuyorum moralimi, hayırlısı olsun, dediğin gibi de inşallah son adetim olsun, cümlemizin inşallaah

günaydın catdog

sen deme olmuycak diye ya dur bakalım yaptıracagımız testleri bi yaptıralım daha hiç bişey yaptırmadıkki biz öyle kendi kendimize olmuyo diye bekliyoz

off love canım ya ne bilim, o dediğin testlerde pahalıymış, her doktor yapmıyor, ben geçen hafta doktordaydım sordum onları; doğru bu testler yapılıyor ama 3-4 aşılamadan sonra tutmazsa tüp aşamasında tüp bebek merkezinde genetikçiler yapıyomuş, ben sana yazamam onları dedi.
ben bi aşılama ve 2-3 defa yumurta takibi yaptırdım ama yeniden aşılamaya para harcamak istemiyorum; aşılama da evde yaptığımızdan çok farklı değil gibi geliyo.
eee şimdi elim kolum bağlı yaza tüpiçn bekliyorum.

ah be cetrefillim tutamadın dimi reglini :)) neyse be güzelim demekki zamanı bu ay diilmiş,canın sağolsun...önümüzdeki aya bakalım o zaman..bak sana ne diycem,bu bebek işleri biraz senin adın gibi cetrefilli sanırım,nedenine gelince...ben 39,5 yaşındayım,aslında 40 yaşımın içindeyim..çocuk sevdası bende yaklaşık 9 senedir var,9 sene önce kaybettiğim eşimle yıllarca denedik olmadı..ben artık görünen bir problemim olmamasına rağmen kısır olduğuma daha doğrusu psikolojimin buna engel olduğuna inanmaya başlamıştım..derken hayat değişti ve 3 sene önce yeniden evlendim..tabii bu süre içinde iş güç nedeniyle şehirler arası çok fazla koşturmam gerekiyordu ve önceki bebek yapma tecrübeleri bilinçaltıma ''nasılsa daha erken yaşta denedim olmadı,ben kısırım''düşüncesini de sinsice aşıladığı için ve de malum yaşta ilerlediği için üzerinde hiç durmadım..evlat edinirim ,benim doğurmam şart diil,önemli olan bir insan yetiştirebilmek diil mi diyordum ki kendime, 14 ay önce birde baktım ki hamileyim...o sıralarda eşim istifa etmişti ve benim sahip olduğum işe daha sıkı sarılmam gereken bir dönemdi , henüz hamileliğimin farkında olmadığım zamanlarda aşırı derecede yormuştum kendimi..derken bebeği 6 haftalıkken kaybettim..bunları sana şu nedenden anlatıyorum bebek dediğin şey imkansız diil aslında sanırım benim hikayemdeki imkansızlığı düşününce ve 38 küsür yaşında herşeyi tam da unuttuğum zamanda bebek gelince ben şunu anladım ki üzerine çok düşmemek gerekiyor çünkü galiba bebek dediğin şey hepimiz için diil ama bazilarımız için sürprizle gelmeyi seviyor...bazen inadı bırakarak derin bir nefes alıp kendi aklımızı okumakta fayda var..evet!belki bebek yapmayı biz seçiyoruz ama bu seçimle beraber başlayan süreçte içimizde kopan görünmez fırtınalara dur demeyi pek beceremiyoruz, galiba ortak sorunumuzda bu olmalı ki birbirimizi kolayca buluyoruz :) buluştuğumuz noktada ise sadece bu konuya kanalize olmak kanımca biraz demoralize ediyor ruhumuzu...şu anda etrafımda bebek istemeyen düşünmeyen nekadar insan varsa hepsi hamile,hamilelik haberlerini aldıkça yine bi ruh kabarması bi isyan çıkarma hali başlamıştı ki içimde kendime ''hoop! dur bakalım orda'' dedim çünkü nasılsa başka bir çocuğa annelik yapabilirim fikri hala arka cebimde.. tabii ki bu benim gerçeğim ve gerçek dediğimiz şey hepimiz için başka başka...bu ve buna benzer süreçler insana çok şey öğretiyor,hani iyi insan olmanın bir başlangıcı bir sonu,kısaca bir sınırı varsa eğer bu süreç bir köşesine erişmeni bal gibi sağlıyor :) optimist olmak istemem ama henüz doğmamış bir bebekle kafayı bozmamayı zaman zaman bu sitede dahil hayatlarımızın başka alanlarında dolaşmayı birbirimize başka hikayeler anlatmayı ve dinlemeyi umut ediyorum..eminim ki birbirimizden öğrenmeyi bir kenera bırakalım ama duymaktan hoşlanacağımız çoook hikayeler vardır be şeker...hadi biraz rahatlama zamanı..bak ne güzel regl olmuşsun :)) sağlık belirtisidir bu :))bebek öyle bir günde gelecek ki sana ne ağlamak nede gülmek isteyeceksin SADECE ŞAŞIRACAKSIN,inan bana..öpüyorum yanaklarından.

tayf o kadar güzel yazmışsın ki üzerine koyacak bir şey bulamadım, hepimizin ruh halini çok iyi yansıtmışsın, bebek olayına ne kadar kanalize edersek kendimizi bir o kadar üzülüp yıkılıyoruz, hatta kendimizi hasta ediyoruz, rabbim sabretmeyi öğretsin ve kaderimizde olmayanı istetmesin bize, sağlık olsun diyelim...

Ayşem geçmiş olsun, yeni ayın hayırlı olsun şeker, bu ay birlikte çalışırız artık ne dersin? :)

Tayf canım kitapta okusam "ne güzel sözler nasıl yazmış yazan" derim..eline yüreğine sağlık...
Allah beklediklerimizi tez zaman da versin....gün gelecek bu hallerimiz sadece anı olarak kalacak...başka başka problemlerimiz olacak...
Allah dermanı olmayan dert vermesin...kimseyi de yalnız bırakmasın....
hüzünlendim biraz sanki senağlama

neyse bizde yani ben de dün gece kullandım ilk kez preseede...
Bismillah dedik...artık takdir Allah' ın....mevlam ne eylerse güzel eyler...

baya ıslak geldi bana ben zaten ıslak bi kadınım bi de preseed oooooo sular seller aktı içimden -tatlicadiarzu- kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
hatta madem başka hikayeler dedim hemen bir tane yazayım sana cettrefilli....şair hasan hüseyinin azime il evlilik hikayesidir bu....Azime,sanırım 1950 sonu 1960 başları gibi evli çocuklu bir kadındır ve Uşak'ta yaşar..edebiyata ve özellikle şiir okumaya meraklıdır..hasan hüseyinin şiirlerine bayılır ve ona mektup yazmaya başlar..mektuplarına karşılık alınca aralarındaki ilişki derin bir dostluğa ve yakınlığa dönüşür..belki de bir kaç yıl yazıştıktan sonra aslında bunun dostluk ve yakınlıktan çok aşka dönüştüğünü farkeder ve sonunda bütün cesareti ile onu görmek için başka bir şehre gitmeye karar verir ancak maalesef buluşma gerçekleşemez ve tekrar Uşak'a geri döner..Hasan Hüseyin artık sabırsızlıkla onunla karşılaşmak istediğini ısrarla yazar..fakat azime o güne dek evli olduğu gerçeğini hiç dile getirmemiştir..sonunda hasan hüseyine son bir mektup yazar ama bu diğerleri gibi değildir,zarfta sadece çocuklarıyla kendisinin bulunduğu bir fotoğraf ve fotoğrafın arkasında tek bir cümle yazılıdır ''benim gerçeğim bu!!''..Hasan Hüseyin bu mektuba karşılık tek cümlelik bir mektup yazar Azime'ye ''hayır!..ikimizin gerçeği bu!!''..ve sonunda bavulu ve çocukları ile çıktığı yolculuğu hasan hüseyin ile sonlandırır..şimdi,bu hikaye yi ilk duyduğumda çok gençtim ve azimeyi çok kıskanmıştım..nedenlerine gelince,birincisi 1960 yıllarının Uşak'ında!!!! evli ve çocuklu bu kadının gösterdiği cesaret pek çoğumuzda mevcut değildi..bende dahil..ikincisi ise hayatın değersizliğini karalayan bu girişimi ile Azime'nin sahip olduğu gücün onda birine bile sahip değildim ne yazık ki...halbuki hayat bizi alıp bir yerden başka bir yere götürmeye o kadar müsaitti ki...gücümüzü törpüleyen ne çok şey vardı etrafta ve ben aslında ben değildim,başka birini taklit ediyordum,kimbilir belki de annemi!!..oysa tanrı bana başka bir ruh başka bir beden başka bir kimlik vermişti ve ben bunları değerlendirmek bir yana görmüyordum bile..Azime'nin yaptığı şeyin ahlaki değerlendirmesini bir kenara bırak ama farkındalığına lütfen sende bir göz at...hayat hep kaçan birşey gibi dursada karşımızda aslında tam da ayaklarımızın altında canım arkadaşım..tıpkı henüz doğmamış bebeklerimiz gibi.. biraz cesaretle üstesinden geliriz evelallah...

hepimize moral oldu bu yazdıkların...

teşekkür ederiz tayf canım....

E hadi o zaman sizde biraz kurcalamaya başlayın içimizi ferahlatacak yeni hikayeleri...biraz havasını değiştirip zenginleştirelim şu bebek yapma sürecimizi...konuşacak çok şey var aslındave biz biraz baraz bunları konuşmaya başladıkça bebeklerde gizli gizli gelecekler çaktırmadan...atalım artık şu üstümüzdeki ölü toprağını..haydin arkadaşlar :))

kızlar canlarım
maalesef güzel haberlerle gelmedim
kanamam başladı
bebeğimi düşürüyorum
ama inanın hiç üzülmedim
çünkü hamile kalabildiğimi öğrendim
bu benim için bi mucize
ama şuna inanıyorumki bunu önce ALLAHA sonra preseede borçluyum
inşallah bidaha yaşayacağım ve bebeğim benden hiç gitmeyecek
size haber vermek istedim
kendinize iyi bakın

canım çok geçmiş olsun demekki hamile kalabiliyosun inşallah bir dahaki sefere kendini ne olur üzme hayırlısı diyorum benimde kardeşimin eşi ikizlere hamileydi 4.5 aylık malesef bugun ögrendik ikisininde kalbi durmuş çok üzüldük ama herşey kısmet nasip elden birşey gelmiyor bazen herşey gönlünce olsun

slm kızlar kırmızılar gelmeye başladı malesef biraz olsun ümit olmuştu sanki içimde bu ayda olmadı kısmet artık bu ay yine pre seed ve klomene devam bir sonraki beklenmeyen adet tarihim 26 mart cetrefille eklermisin canım beni ...

harikasın...vereliniortaka.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…