Preseed kullananlar

kızlar aliminyuma sarmayın, yağlı kağıtta yapın balıkları...besinlere direk temas etmemeli folyo...folyodaki zararlı maddeler ısının da etkisiyle besinlere geçiyormuş...
ben de fırında yaparım balığı hep...defne yaprağını öneririm...çok güzel tat veriyor
selma senden ne haberler

selmacım psikolojik olabilir...sakın dinleme vücudunu...beynimiz o kadar akıllı ki bizi inanmak istediğimize itiyor...

ebru canım hamile olmadığımı bilsen dayayacağım ağrı kesiciyi.bu belirsizlik sıkıyor. hem ben bu ay vallahi umutlu değilim. tek yumurta, kaçırılan gün, plo, myom sonuç bebiş. olursa benim içim tam mucize olur. adet olmadan eşime ümitlenmesin diye oldum dedim. o da benle günleri saymasın diye. bir arkadaşım var dı
. dış gebelik yaşamıştı. onunda hem karnı ağrıyordu:KK43:((

ya ben hızlı yazdığımdan sanırım ne kadar eksik ve düşük cümleler kuruyorum. çok ayıp bana :))) yoksa türkçem iyidir kızlar:)))

e ama selma sen sabah dakka bir gol bir olumsuz düşünmeye baslamıssın, olmaz anacım yapma böyle, cok dinliyosun kendini...

ebrucum sen nasılsın canım?

balıgı da şöyle yapıyorum kızlar çok lezzetli oluyo kesinlikle deneyin

folyonun içine sadece balıgı kaplayacak kadar yaglı kagıt seriyorum, sonra balıgın her yüzünü içini zeytinyagıyla fırcayla yaglıyorum, tüm balık tabi bu, sonra içine ne seviyosanız, mesela benim eşim defne yapragı sevmiyor, ayrı folyolarda pişiyor bizim balıklar, tane karabiber, biberiye, defne yapragı, hep balıgın ortasına hem de üstüne altına ekeleyin, kuru soganı halka halka dograyıp üzerlerine yerleştiriyorum, bir de sarımsak eziyorum, onu da fırcayla sürüyorum, ve kapatıyorum her bi yanını, yarım saat 40 dakika pişsin o fırında, ne bugulama kadar sulu ne de kızartma kadar kuru ve agır oluyor, hakikaten bayılacaksınız, tuzunu da unutmayın:KK66:

selmacım zaten her ay normalde tek yumurta gelişir bayanlarda...periodik olarak sağ sonraki ay da sol yumurtalık gelişir...ama bazen ikisinin de büyüdüğü olur...o yüzden zaten tek yumurtalık vardı deme...normali bu..kaçırılan güne de takılma, o da insandan insana değişir...yumurtanın dayanma gücü farklıdır...bir de pko dediğin de şaibeli...çünkü dr un kistlerinin yok olduğunu söylemişti...bazen vücut yapabilir canım...sen herşeyin normal olduğunu düşün ve buna göre hareket et...her iki duruma da hazırlan...hatta hiç düşünme...testlerden uzak dur...
ben bu yollardan geçtim canım...hem de çok acı aylardı bunlar...idrar ve kan testleri, belirti aramalar, kasıklarının ağrıyıp ağrımadığına bakmalar...eğer hamileysem kaç haftalık olduğuna bakmalar...sonrasında çoooooooooooooookk şiddettli ağrılarla birlikte regl olmalar, tuvalette geçen uzun zamanlar (sanki regl olmuyormuşum da içimden organlarımı sökyorlarmış gibi sancılarla birlikte regl olmalar), büyük hayal kırıklığı, dünyanın sonuymuş gibi görme, şiddetli ağlama sendromları (yolda dahi göz yaşını tutamamalar), suçlu hissetmeler
hepsini yaşadım, hatta kelimeleri uzatmadım...içimdekileri yazsam kaç sayfa dolar...ama sonrasında eşimi kaybetme korkusuyla karşılaştım...çok büyük bir sınavdı bu benim için...sabah sabah yazdığım için kusura bakma..ben bunu yazdım kusura bakma...ama kimsenin bunları yaşamasını istemiyorum...seni çok iyi anlıyorum...beklemiyorsun bu ay ama içinde birşey seni kemiriyor..ya tuttuysa, ya bana da mucize uğradıysa diye...
bunları hiç düşünme...yeni bir yıla giriyoruz...inş hepinizin gönlüne göre olur...ama umutla bakın hayata, kaygıyla değil...çocuk sizin için listenin başında olmasın...var olanların kıymetini bilin ve onlarla mutlu olun canlarım benim opuyorumnanaktan

ayşecim ben de öyle yapıyorum...hakikaten çok güzel oluyor...defne yaprağını sevmemesine şaşırdım doğrusu..kesin psikolojiktir :KK70: erkekler damak tadı konusunda çok ön yargılı oluyor...eşim daha tadına bakmadan ben bunu sevmem der...hatta bu semiz otlarını niye böyle yaptın der görünce...ben de derim ama onlar semiz otu değiiiillll ıspanak ıspanak die :KK70:
gerçi her eş benimki gibi değildir ama kesinlikle çocuk gibiler...mutlaka yemeğin içinde sevmedikleri şeyi buluyorlar (yemeğin ufak parçası olsa bile )

:)) canım ebrum benim.. kızlar balık tarifleri basit ve harika. çok kokar diye ben bugüne kadar fırında balık hiç yapmamıştım ama 3 günlük tatilde mutlaka deneyeceğim..

ebru ne kadar erken kalkıyorsun. maaşallah sana. ben olsam bu satte hala pireler uçusurdu:))

ay ebrucum cok gecmiş olsun allah eşine sana bebegine saglıklı uzun ömürler versin canım benim...

ya benim eşimin evlenene kadar yemek alıskanlıgı cok farklıydı, sivasta genelde beslenme kırmızı et üzerine, mesela biz eti sebzeyle süsleyim terbiyeleyip pişirmeyi severiz, fırında ya da yemegin içinde, ama emremin ailesi sadece kızartma üzerine, eti kızartıyolar, öyle üztüne kekikmiş baharatmıs hak getire.. kuzu, koyun eti yiyolar ki agzıma süremem, eve sokamam yani, ıspanak kavrulur, karnabahar kızartılır, fasulye kavrulur hep böyle... ben de sulu yemege ve fırın yemeklerine alıstırıyorum, boga burcu olmamın verdigi bisey sanırım, baharat ve sogan sarımsak vazgecilmezimdir benim.. alısıyo o da.. aslında haslamalarda güvecte koyuyorum defne, pek farketmiyor, dediğin gibi görmeyince yiyenlerden, psikolojik:))

selmacım hani mutfak fıs fısları var ya, marc mr musle falan, ben balıgı cıkarır cıkarmaz (biraz dinlenmesi gerekiyor cünkü) hemen sıkıyorum onu fırına, yemegi yiyip de sofrayı toplarken de siliyorum koku falan kalmıyo valla, istersen akabininde kek pişir, hiç bişey olmaz, ve gercekten kızartmanın 10 saat basında beklemektense bi de ortalıgı daha cok kokutup batırıyo balık kızartması, fırın en güzeli:)

selmacım mutlaka dene..hiç kokmuyor ve lezzetli oluyor..ama eğer balığı hep kızartma olarak yediysen başta yavan gelebilir...ama gittikçe seveceksin...ayrıca fazla pişirmeye gerek yok balığı...fırın iyice ısındıktan sonra at, yoksa daha fazla su salar....

canım eşime kahvaltı hazırlıyorum her sabah..beraber kahvaltı yapıyoruz ve işe yolluyorum onu...işe aç göndermek istemiyorum...orada ne yiyecek ki...ya poğaça ya tost...ikisi de yaramaz...aslında kimseye yaramaz..

ben dün sormuştum sana aslında ama görmedin herhalde...tam buğday ekmeğini her öğün yemeye başladın mı...sindirim sistemin ne durumda

ayşe ayynı benim gibisin mutfak fıs fıslarını kullanma yöntemimiz dahi aynı...emre de fatih sanki...ay kayınvalideler bunları beraber mi büyüttü acaba....bizimki de alıştı iyice benim yemeklere....ben eve kızartma sokmam...çok zararlı ve kilo aldırıyor...besin değeri kalmadığı gibi kanserojen maddeler salıyorlar..ben de fırın ve tencere yemeklerini tercih ederim..k. validemi de alıştırdım o da kızartma yemiyor artık

canım benim Allah herkese ağız tadı ve sağlık versin...benim bebeğim yok tatlım :KK70: uzun süre de olmayacak gibi...ileride de yaştan ötürü olmaz heralde...ama iyi dileklerin için çok teşekkür ederim...hep pozitif düşünün canlarım...en kötü anınızda sizden kötü durumda olanları düşünün
inanın ki güçlendiğinizi ve mutlu olduğunuzu göreceksiniz

ayşecim tam tahıllı ekmek aslında herşey için...öncelikle sindirim sistemini düzene koyuyor, lifli olduğu için...dış kabuğu B12 vitamini içeriyor...ayrıca beyaz ekmekte birçok katkı maddesi kullanılıyor ve faydalı besinleri atılıyor...ama tam tahıllı buğday ekmeği saf şeklini koruyor
halk ekmeğin organik ekmeğini ve doygun marka ekmeği öneririm..ikisinde de katkı maddesi yok...benim ekmek yapma makinem bozulduğu için bu markaları alıyorum...tavsiye ederim

ebrucuğum dün yazdım ama sen çıkmıştın. ekmeği yemeye başladım ve pirinç yerine bulgur yoğun olarak kullanmaya başladım. eskiye nazaran daha iyiyim. ama biraz süreç lazım sanırım...

evet ayşeciğim. sivaslılar ete düşkün oluyorlar ve çeşni kültürü pek bulunmuyor. evlenmeden önce annemin baharatlığında kırmızı biber, pul biberden başka birşey olmazdı..
ama ben inan makarnanın içine bile nane katıyorum:))

ohh ohh herkeşşşş burda ne güsel.....
ama benim işim çokkk
ara ara yazmaya çalışıcam artık bgn de bi bitse yarın misler gibi yatıcam vallaaa ama cmtsi yine iş :KK43:((

kızlar bura yemek bölümüne dönüştü emme, geçen sene görümcem bana iftara gelirken bir kek yapmıştı ama resmen çikolata sosunu içinde yüzüyordu. ıslak kek hak getire. yanı sos damlıyordu. tabi biz hep görümce ile limoni olduğumuz için güzel olmuş sağol dedim ve tarifini istedim. sanırım unuttu vermedi:)) çok iyi niyetliyim:)) ikinciye sormak istemedim.. ve bir senedir böyle bir kek tarifi arıyorum. haydin kızlar vardır sizde bişeyler..

kıslar zerdeçal ve zencefil de koyun yemeklerinize
zerdeçal kanserden koruyormuş
daha doğrusu vücuttaki bozuk hücrelerin yenilenmesini sağlıyormuş
ama baharatları yemek piştikten sonra en son atın...

edacım merhaba, iyisin umarım
yumoş endişesi kalktı inş

X