Preseed kullananlar

canım 2 aşılama ,2 tüpbebek tedavisi gördüm hepsi netgatif ...sorun eşimde spermlerde sayı eksikliği olması

Sizde sayı kaç canım bizim 1.5 ay önce 8.600.000 çıktı.Cumartesi tekrar yapılacak aynı çıkarsa doktor ilaç verecek bakalım..

anladım kedersizim allah şifa versin, ahanda taze hamiş yine aramızdaaaaa denizcim nasılsın?

Sizde sayı kaç canım bizim 1.5 ay önce 8.600.000 çıktı.Cumartesi tekrar yapılacak aynı çıkarsa doktor ilaç verecek bakalım..

canım sayı ameliyattan önce 11 milyondu ..ameliyat sonrası 13 ve 15 milyon arasında değişiyor hareketlilik %35

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum bu ay pre-seed i ilk kez kullandım . Hafif koyu sarı renkli gibi bir akıntım olduğunu reglimden sonra farketmiştim acaba bu akıntı gebelik oluşumu engeller mi ? Bu arada pre-seed in vajina içini ve rahim ağzını sardığını ve tutunduğunu okumuştum bu durumda spermler tüplere spre-seed vasıtası ile ulaşmış olabilir mi ? Yani zarar görmeden. Aksi olduysa çok üzüleceğim çünkü bu ay hem ovülasyon testi hem de pre-seed kullanmıştım. Yarın doktordan randevu alıp gitmeyi düşünüyorum ama bu durum aklıma çok takıldı. Bilgisi olan varmı ?cevap yazarsanız sevinirim.

Yukarıda sorduğum sorunun cevabını İngilizce sayfalarda buldum. Pre-seed vajina ve serviksin dış yüzeyini kaplayıp oraya tutunduğundan spermler için en uygun vajina ortamını oluşturuyormuş vajinal hafif enfeksiyon da olsa.

Ynalızca önemli bir şey okudum normalde vajinamız ovülasyon dönemi hariç asidik bir ortam ( ph= 5 .5 gibi ) bu mantar ve bakterilerin yaşayamadığı bir ortam olduğundan ancak spermler bildiğiniz gibi bazik ortamda canlı kalabilirler ve vajina sadece şeffaf veya beyaz yumurta akı kıvamında çekince uzayan mkus salgılamaya başladığında bazik oluyor yani doğurganlık zamanı , doğurganlık dönemi bitince tekrar asidik ortama dönüyor.

Pre-seed vajinal floranın ph 'ının spermlerin yaşayabileceği şekilde bazik ( ph= 7-8 ) yapıyor eğer bu durumda doğurganlk yani fertil dönemin dışında da bu jeli kullanırsanız doğal olan vajina ortamını bazik yaptığınız için vajina bu ortamda yaşayan bakteri, mantar , parazit gibi enfeksiyonlara açık hale gelir o nedenle bu jeli anladığım kadarı ile bu gibi problemlere maruz kalmamak için ovülasyon döneminde spermleri daha uzun yaşatmak ve kolay hareket etmesini sağlamak için kullanmalıyız. Bu bilgi bana önemli geldi sizlerle de paylaşmak istedi.

merhaba cnm bu ay ilk kez kullanıdım demişsin nerden aldın pre-seed i ben bulamıyorum :1rolleyes:

merhaba cnm bu ay ilk kez kullanıdım demişsin nerden aldın pre-seed i ben bulamıyorum :1rolleyes:

Pre-seed'i ben İçerenköy Carrefour'daki Bizim Eczane'den aldım. Ancak istek üzerine getirtiyorlar. Goodge dan pre-seed.com.tr 'ye gir orada bu ürünü getiren yetkili distribütörü ara ve İzmir'de bildiğin bir eczaneye gidip bu ürünü talep edeceğini söyle, eczanenin adını distribütöre ver sonra eczaneye gidip bu ürünü almak istiyorum, distribütörü bu sizi arayacaklar demen yeterli distribütör firma eczane ile irtibata geçiyor. Ben o şekilde aldım. Bu gün görüşmeleri yapsan yarın elinde olur. Fiyatı 130 TL . Ama ürünü ovülasyon takip testlerinden biriyle kullanmanı tavsiye ederim daha garanti olur, sonuçta pahalı. Telefonda distribütör firma ile görüşürken özellikle son kullanma tarihi makul bir tarihte olanı göndersinler bana Temmuz 2011 tarihli olan geldi. Bu arada ürünü sadece ovülasyon döneminde kullan, yukarıdaki başka bir mesajımda açıklamasını yaptım. Bol şanslar..

cnm çok teşekkür ederim ya ben zaten clearblue monitörünü kullanıyordum fakat bu ay çubuklarını bulamadım zaten preseed i bulursam önümüzdeki ay kullanıcan ovülasyon takibi ile sen ne zamandan beri kullanıyorsun

waters verdiğin bilgiler için teşekkür ederim canım yaaa hakikaten mantıklı, ben ovulasyon günleri dısında da az da olsa nemlendirme amaclı kullanıyorum, ayrıca kızlar eb.ydan alın, türkiye şubesi fiyatları cok yükseltti, eb.ydan aldıklarınızın yanında 25 adet test de gönderiyorlar, ister ovulasyon ister gebelik ya da karısık, ne diye 2 katı fiyata alasınız ki, ben fertil shoptan 65 liraya getirtmiştim, bir hafta sonra fiyatlar 2ye katlandı, şimdiyse eb.ydan kargo ücreti dahil 50-60 liraya maloluyor yanlıs hatırlamıyorsam, yanında ki testler de ücretsiz hediye yani..

Cetrefilli e-bay dan sipariş edince ne kadar sürede geliyor, ben eczaneden aldım çok para verdim gelen ürünün son kullanma tarihi makul bir tarih mi geliyor ?

Ben hem ovülasyon testini hem de pre-seed i ilk defa bu ay kullandım. Sen ne zamandır ovülasyon testini kullanıyorsun ?

Bu durumda sperm dostu tüm jeller bazik demek oluyor, o nedenle ovülasyon dönemi dışında kullanmak vajina florası açısından uygun değil. Gerçi ben daha önce özel bir kayganlaştırıcı kullanmamıştım hiç ama dönem dönem kuruluk yaşıyorum. Ama bu pre-seed rutinde kullanılmaz.

Cetrefilli e-bay dan sipariş edince ne kadar sürede geliyor, ben eczaneden aldım çok para verdim gelen ürünün son kullanma tarihi makul bir tarih mi geliyor ?
waterscım yalan olmasın net hatırlamıyorum ama 5-6 gün içinde gelmişti, fertil de 5 günde göndermişti, daha ben para havalesi yapmadan... kk olarak tavır koyduk, burdan ne kadar müşterileri vardı fertilin, kendileri kaybettiler, hatalarını anlamaları için eb.ydan getirtin, ingilizceniz yoksa da olan birine verdirtin siparişi, ben öyle yaptım. son kullanma tarihi de tam hatırlamıyorum ama uzun süreliydi sanırım, zaten 6 kullanımlık, hadi 10a cıkar, zaten 3 ayda biter en fazla. o kadar da yakın deil son kullanma tarihi, yoksa dikkatimi cekerdi.

ben de zaman zaman kuruluk yasıyorum kronik bişey deil ama cok az rahim agzına sürmek yetiyodu, bundan sonra kullanmam artık...

günaydın, hayırlı cumalar,

sen nasılsın cetrefilli hatun. ben bugün adet oldum. yarın doktora gideceğim. bakalım ne diyecek

iyiym selmacım sen nasılsın napıyosun, hayırlı olsun kırmızıların da, ilacı bırakılı bugün 3. gün mü selma? ben de iyiyim nolsun, 3 gün sonra adetim ben de :)

Selamlarrr ürün süpermiş eb.ydan tırstım sadece bilmediğim bi site olduğu için
bende denicem kızlar 2.5 senedir bebiş istiyoruz olmuyo çünkü

Benimki hala gelmedi dün yine mailleştik ayın 15 ne kadar gelmezse ya para iadesi yapacaklar yada yeniden yollayacaklar bakalım.Ne biçim kargoymuş bu ya 20 gün oldu ayın 15 den sonra yine yollasalarda o yumurtlama dönemimde kaçacak çok canım sıkıldı ya..

evet canım benim. pazartesi akşamı son hapı yutuvermiştim. ama çok az oluyorum yaaa..

dur bakalım belki sen görmezsin kırmızıları. bu ay ben rahattım :))) yarın doktor onay verirse önümüzde ki ay yok çalışma günü yok yumurtlama günü of anam offff

eda,
hayırlı olsun. başla bakalım belki sebebin preseed olur. bol şanşlar:)

nevyas anlıyorum seni. bande alamadım. hangi kargo olugunuda söylemiyorlar. sen kargomu postamı demiştin? posta ile daha kolay alınıyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…