Preseed kullananlar

Bu ay kullanmıştım düzenli bi şekilde ama regl oldum. Gelecek ay tedaviye başlayacağız. 9 ayda proxeed ile preseed e verdigimiz para ile bi tüp bebek yaptırmıstik. Rabbim hepimize sağlıklı, ahlaklı, hayırlı, akıllı, güzel evlatlar versin inş

katılıyorum... gercı ben yalnızca bır kutu preesed jel aldım ama hıcbır işe yaramadı yumurta takıbı yapılıp en onemlı gunlerde kullanmama ramen olmadı.. herkesın sıfa sebebı farklı ama belkıde bır baskasının sebebı bu olcak o yuzdn umudu da kaybetmemek lazım ben artık onumzdekı ay aşılamaya gcıyorum ınsallah daha fazla bekletmez bebeklerımz:KK43:
tek işe yaradıgı nokta onu kullandıgında sankı daha ıcerıde tuttugu spermlerı hemen dısarı gıtmıyordu

Ya kızlar lütfen bi bilgisi olan cvp versin biz dün eşimin spermiogram test sonuçlarını inceledik eşimin sayı azdı hareket yavaştı bende bi umut bu jeli aldım ama dün baktığımızda morfoloji değerleri kruger kriterine göre normal sperm sayısı % 3 anormal sperm sayısı % 97 yani bu durumda spermler de şekil bozukluğu var ben şimdi bu jeli kullanamaz mıyım eşim izin vermiyor şekil bozukluğu olan spermler düşük olur bebek sorunlu olur sıkıntı yaşarız üzülürüz diye kullanmayalım diyor bunu siz de destekliyor musunuz böyle bişey olabilir mi sizce de kullanmamalı mıyım :KK43:
Canım bence doktorunla Konuş derim canım ileri hareketli yerinde hareketli satı kaç canım benim eşim de düşüktü doktor tüp bebek bence doktorla konuşmadan kulma derim canım

katılıyorum... gercı ben yalnızca bır kutu preesed jel aldım ama hıcbır işe yaramadı yumurta takıbı yapılıp en onemlı gunlerde kullanmama ramen olmadı.. herkesın sıfa sebebı farklı ama belkıde bır baskasının sebebı bu olcak o yuzdn umudu da kaybetmemek lazım ben artık onumzdekı ay aşılamaya gcıyorum ınsallah daha fazla bekletmez bebeklerımz:KK43:
tek işe yaradıgı nokta onu kullandıgında sankı daha ıcerıde tuttugu spermlerı hemen dısarı gıtmıyordu
Bende bu ay 2 kez kullandım bende de aynı his oldu sanki spremler daha fazla içerde duruyor gibi Hakkımızda Hayırlısı olsun

Sonuclari aldıktan sonra doktorunuzla görüşmediniz mi cnm? Biz nedesek doğru olmaz,tıbbi bir durum bu.Ama bana kalırsa %3 de olsa saglikli spermi varmis,hic yok degil,yumurtaya ulaşmayı başarırsa ki bu jel o ise yariyor diyorlar,yumurta saglikli spermi seçer gibi geliyor.Ama sen yine de doktorunla bu sonuclari konus tatlım.
Görüştük cnm bize eşimin ameliyat olması gerektiğini söyledi bende aşılama yaptırabilir miyiz diye sordum bu sonuçlara göre olabilir ama ben yine de ameliyattan sonra tavsiye ederim dedi ben de araştırırken aşılamadan tüp bebekten önce bu jeli kullananlar varmış ben de bi umut aldım ama şekil bozukluğu olunca kafam karıştı eşim de öyle diyince ne yapacağımı bilemedim

Canım bence doktorunla Konuş derim canım ileri hareketli yerinde hareketli satı kaç canım benim eşim de düşüktü doktor tüp bebek bence doktorla konuşmadan kulma derim canım
Tamam cnm yarın doktorla görüşcez bi aksilik olmazsa bugün ameliyat öncesi tahlilleri vardı onları hallettik yarına biz gün verecek ama nasıl sölicem bilemiyorum çekiniyorum açıkçası

Tamam cnm yarın doktorla görüşcez bi aksilik olmazsa bugün ameliyat öncesi tahlilleri vardı onları hallettik yarına biz gün verecek ama nasıl sölicem bilemiyorum çekiniyorum açıkçası
Varikosel mi var eşinde canım sor canım bence çekinme içinde kalmasın

Varikosel mi var eşinde canım sor canım bence çekinme içinde kalmasın
Evet varikosel ameliyatı olacak inş 2 hafta sonraya gün isticez yarın bakalım inş tamam der erkek doktor yani ürolog tabi bayan olsa yine bi şekilde sorardım hem eşimin teyze kızıda bizle olcak o ayarladı doktoru onun yanında daha çok çekinirim ama ne yapayım bi şekilde sorcam artık

Bunlar keyfi meseleler degil,sakin çekinme,sor.

Evet varikosel ameliyatı olacak inş 2 hafta sonraya gün isticez yarın bakalım inş tamam der erkek doktor yani ürolog tabi bayan olsa yine bi şekilde sorardım hem eşimin teyze kızıda bizle olcak o ayarladı doktoru onun yanında daha çok çekinirim ama ne yapayım bi şekilde sorcam artık
Anladım canım hakkınızda Hayırlısı olsun canım

Merhaba arkadaşlar,

Üye olmadan bu sayfayı yıllardır takip edenlerden ve preseed jel kullanıp bebeğine kavuşanlardanım çok Şükür.
Şuan kızım 2 aylık oldu bile ve hamd olsun herhangi bir problemiz yok.

Hikayem şöyle;
6 sene önce 8 haftalık iken bebeğimin kalp atışları durdu ve kürtaj oldum. Ceninin genetik-patalojik incelenmesini istedik ve bende kan pıhtılaşması genetik problemi çıktı. Yani hamile kaldığımda kan sulandırıcı ilaca başlamam gerekli ve belkide hamileliğim sonuna kadar kullanmam gerekecekti. Fakat fu süreden sonra normal yolla bir daha olmadı.

İstanbuldaki aklınaza gelebilecek en iyi hastane ve tüp bebek merkezlerinde aşılamalarım ve tüp bebek tedavilelerim oldu. Bu merkezlerin isimlerini ve aşılama-tüp bebek tedavilerimin sayısını yazmak istemiyorum moraliniz bozulmasın diye. Hep söylenen, çok tedavi gördüğüm, çok ilaç aldığım için yumurta rezervim azalmış, AMH teslim ise 0,048 di. Yani doktorların söylediği menapoza girme yolunda ilerliyorsun.
Hani tüp bebek tedavisi görenler çok yumurta toplandığında seviniyor yaa, işte yanlış burada başlıyor ne yazık ki. Unutmayın ilaç ile fazla elde edilen her yumurta sizin rezervinizden çalıyor ve erken menapoza götürüyor.

Örnek, normal ve doğal olarak bir kadın her ay 1-2 yumurta üretiyorsa, tüp bebek ilaçları ile 10 yada 20 yumurta elde edildiğinde, 10 yumurta sizin 5 aylık, 20 yumurta ise 10 aylık yumurtalarınızı bir kerede alıyor. Birde bu tedavi başarısız olursa, yumurtalar kalitesiz çıkarsa, bir aksilik olursa hepsi çöp ne yazık :KK43: Böyle bir kaç tedavi deneyip, başarısız olunduğunda, ortalama 2-3 senelik yumurta rezerviniz gitti demektir.

2013 yılının sonlarına doğru karar verdik ve artık tedavi olmayı bıraktık. ALLAH nasip ettiyse olur deyip, hayatımızı normale döndürdük. Ama tabii ki, desteklemesi adına bişiler yapmayı bırakmadık. Her ay ovulasyon takibi yaptım ve her beraberliğimde preseed jeli kullandım. Bu süre 3-4 ay falandı. Bu ürüne pahalı diyenlere bazen şaşırıyorum, elbette herkesin maddi durumu iyi olmaya bilir ama, tüp bebek tedavi ücretlerini ve ilaçlarının maliyetlerini düşününce 139,00 lira lik preseed hiç birşey.. heee ben tüp bebek tedavilerinden maddiyattan dolayı vazgeçmiştim ama bundan sonra kendi evimde preseed ile 1 yıl zaman planlamıştım. nasıl defalarca tedavi görüp umudumu yitirmeden tedavilere yıllarca devam ettiysem, preseed ile de bir yıl denicektim. bazı arkadaşlar 1-2 kere kullanıp jelden vazgeçiyor olmadı diye. tüp bebek tedavilerinde de olmayınca vazgeçiliyor mu? hayır olana kadar yada maddi manevi gücün yettiği kadar gidiliyor. işte maddi gücünüz tüp bebek için yetmiyorsa, preseed jeli 4-5 ay deneyin bence.

Rabime şükürler olsun ki, 0,048 AMH değerine sahip olan biri, 2014 şubat sonunda kendime bazı değişiklikler hissetim idrarda yapılan teslerden aldım yaptım ve çok silik çizgiler gördüm. Eşime gösterdim o ise inanmadı ben görmüyorum böyle çizgi v.s. sana öyle geliyor dedi. Çünkü böyle şeyleri 6 yıl boyunca o kadar çok yaşadım ki.. Kendim bile şüphe duyuyordum, acaba testte olmayan çizgiyi falan mı görüyorum diyee. Dayanamayıp adetimin geçmesini beklemeden evin yakınındaki bir merkeze gittim ve kan verdim. Öğleden sonra sonucu aldım ve POZİTİF.. İnanamadım ve eşimle çok sevindik.

En son tedavi gördüğüm hastanedeki doktorumu aradım de değerimi paylaştım. Benden hemen coraspine-kansulandırıcıya başlamamı ve iki gün sonra tekrar kanda test yaptırmamı istedi, kanda çıkan değerin katlanarak artması gerektiği söyledi. Ailemiz dahil kimseye söylemedik. 2 gün sonra tekrar kan testi yaptırdım ve değer katlanmıştı, hala inanamıyorduk. Tekrar doktorumuzu aradık ve değer söyledik. Doktorumuz görüşmeyeli ne yaptın ne kullandın diye sordu. Bende 3-4 aydır ovulasyon takibi yaptığımı ve preseed diye hamile kalmayı kolaylaştıran jeli kullandığımı söyledim. Bişi demedi, ve tebrik etti.

Bizde o gün tüm ailemize haber verdik ve bu mutluluğumuzu paylaştık. Evime yakın bir hastanede güzel bir doktor buldum ve tüm takiplerimi titizlikle yaptırdım. Kan pıhtılaşması olduğu için gebeliğim boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım. Çok şükür kasım ayı başında kızım dünyaya geldi ve bu mutluluğu yaşattı RABBİM.

Şimdi buradaki bazı yorumlara cevap vermek isterim. 6 yıllık tedavi sürecinde istanbuldaki en iyi hastane ve doktorlarda aşılamalarım ve tüp bebek tedavilerim oldu. Ama hep hüsrandı.. Bu süreçte çok okudum çok araştırdım ve yaşadıklarım nererdeyse bir doktor kadar tecrübelendirdi beni. :) Ben önce RABBİMe ve sonrada preseed e borçluğum bu güzel bebeğimi. ALLAHIM yıllardım çektiğim sıkıntılarım sonrasında bu jeli vesile kıldı bana.

preseed düşük yapıyormuş, v.s. diyenlere şunu söylerim, preseed jel bir ilaç değil, üreme sisteminize müdahale etmiyor, sperm hücrelerini güçlendiriyor ve kadının üremesine yardımcı olan sıyısını destekliyor. Yani doğal olması için destekliyor. Burada herkez yaşadıklarını paylaşıyor yada ürün ile ilgili sorularını soruyor. Ama sorularınıza en doğru cevabı firmasını arayıp alabilirsiniz. Benimde aklında bir sürü sorular vardı, tüm sorularımı aklıma geldikçe preseedin firmasını arayıp sordum ve tüm cevaplarını aldım. araştırın göreceksiniz bende araştırdım. normal yolla her 3 hamilelikten biri düşükle sonuçlanıyor, bu doğal bir denge sanırım. ee şuna ne dicez peki, bir ton para verip tedavi olup 5-10 yumurta toplanıyor, en iyi spermler seçiliyor, dölleniyor ve sonra transfer edildiğinde yine tutmuyor tüp bebek. ben bunları çok yaşadım, doktorlarımızın söylediği biz elimizden geleni yaptık, bu sefere kısmet değilmiş, bir dahaki sefere inşallah.... ama çift olarak bizim maddi manevi bir dahaki sefere dayanacak gücümüz var mı, onu soran yok :KK43:

ben yaşadıklarımı paylaşmak istedim, uzun yıllar yorucu ve zahmetli tedavilerde olumlu sonuç almadım ama preseed ile bebeğime kavuştum, ELHAMDÜLİLLAH. RABBİM bu jeli vesile kıldı bana. Kesinlikle tavsiye ederim, bişi kaybetmezsiniz ki. sorularınızı ve kafanızdaki soru işaretlerini açıp firmasına sorun..

inşALLAH sizlerde çok fazla üsülmeden, maddi manevi yorulmadan hamile kalırsınız ve avlatlarınıza kavuşursunuz. Ben yavrumu kucağıma aldım çok şükür RABBİME. tüm çektiğim sıkıntıları unuttum bile :)

Var mı bir haber İzmirli? Kac gün var adetine?
canm bat 24 şubattı ve benimki tam gününde bekleme yapmadan geldi maalesef:KK43:kısmet değilmiş napalım bu ayda tekrar jeli denicem yine olmazsa tup bebeğe başlıcam artık elden bişi gelmiyo yaş 35 ve daha fazla zaman kaybedemem:KK43:

canm bat 24 şubattı ve benimki tam gününde bekleme yapmadan geldi maalesef:KK43:kısmet değilmiş napalım bu ayda tekrar jeli denicem yine olmazsa tup bebeğe başlıcam artık elden bişi gelmiyo yaş 35 ve daha fazla zaman kaybedemem:KK43:

Üzülme canım yalnız degilsin,seni cok iyi anlıyorum.Ama mutlaka bunda da vardır bir hayır,bizim bilmediğimiz.Ben de 34 oldum.Bir taraftan bebek hasretinin diğer taraftan zamanla yarışmanın ne demek olduğunu iyi biliyorum.Allah isteyen herkesin duasını kabul etsin inşallah.Jel dısında herhangi bir kür,ilaç aldın mı canım? Bi de sizde sorun neydi?

Kızlar doktorla konuştum jeli kullanabilirsiniz dedi biz şekil bozukluğu olan spermlerin sorun olacağını düşünüyorduk bize bozuk spermlerin döllenme kabiliyeti yok zaten öyle bir düşünceniz olmasın içiniz rahat olsun dedi 2 hafta kadar sonra eşim ameliyat olacak bende bu sürede jeli kullancam inş vesile olur ameliyattan önce süpriz yapar bize bebeğim :emir_bebek::KK71:

Merhaba arkadaşlar okey sıcak temas kayganlastirici kullaniyorum hamile kalmami engellermi yani bu kayganlastirici yi kullanıp hamile kalan varmi bilgisi olan varmi acaba subazli engellemedigini söylüyorlar ama benim kafam da net degil

Merhaba arkadaşlar okey sıcak temas kayganlastirici kullaniyorum hamile kalmami engellermi yani bu kayganlastirici yi kullanıp hamile kalan varmi bilgisi olan varmi acaba subazli engellemedigini söylüyorlar ama benim kafam da net degil
Ben spermleri öldürüyor diye biliyorum ama yanlış bilgi de vermek istemem öyle okumuştum

Kızlar doktorla konuştum jeli kullanabilirsiniz dedi biz şekil bozukluğu olan spermlerin sorun olacağını düşünüyorduk bize bozuk spermlerin döllenme kabiliyeti yok zaten öyle bir düşünceniz olmasın içiniz rahat olsun dedi 2 hafta kadar sonra eşim ameliyat olacak bende bu sürede jeli kullancam inş vesile olur ameliyattan önce süpriz yapar bize bebeğim :emir_bebek::KK71:

Hadi guzel haberlerini bekliyorum:anneadayı::emir_bebek:

allah isteyen herkese versin hayırlı bi evlat
ben hiç bi ilaç kullanmadım.
allah verdi işte
yazınızı da tesadüfen gördüm hepiniz için dua ettiğimi bilmenizi istedim
ben şuan 7 aylık hamileyim allah nasip ederse oğlum olacak

X