Mezeler - Ordövrler Prenses Patates Salatası ve Patates koynunda içli köfte..(Sponsorum k.k nın tüm şefleri)

Kakao ve Ben

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2014
13.528
15.850
Merhabalar:Yine ve yeniden 2 tarif ile karşınızdayım..

Mezeler ve Ara sıcaklar..

Mezenin malzemeleri:

6 patates orta boy (haşlanmış)..
1 su bardağı kaşar peyniri(rendelenmiş)..
1 kase garnitür..
3 adet rendelenmiş havuç ve ayçiçek yağında kavrulmuş..
yoğurt.
mayonez..tuz ve 2 kaşık tereyağı

Yapılışı:

Haşlanmış patatesleri sıcakken içine bir su bardağı kaşar peynirini ve
tereyağını tuzu ekle ve karıştır..

Ayçiçek yağında 3 adet kavrulmuş havucu garnitür ile karıştır,,cıvık olmayacak şekilde yoğur ve mayonez ekle,,

Borcamı streç ile kapla patatesin yarısından fazlasını üstüne dök ve sıkıştır..garnitürü üstüne yağ

Kalan patatesten 2 top ayır ve garnitürün tamamını kapat ve iyice soğut,,Kalıbı ters çevir ve streç filmi çıkart mayonezli yoğurt cıvık olmayacak malzemenin üstüne yay ayırdığımız 2 topu rendelenmiş havuca batır ve üstüne koy....

Ara sıcak...

Malzemeler:

3 adet orta boy patates,,80 gram tulum peyniri,,2 adet yumurta sarısı,,tel şehriye,,2 tutam maydanoz,,2 tutam dereotu,,kimyon karabiber

Yapılışı:

Küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum bunun adı (patatesli kirpi köftedir)ama ben değişiklik yaparak içine içli köfte malzemesi koydum ve patates koynunda içli köfte adını verdim..

İç malzeme...

1 tane kuru soğana 250 gram kıymayı pul biberi ,karabiberi,ve tuzu koyarak kavurun..

Haşlanmış patateslarin içine tulum peynirini,,maydanozo dere otunu,,baharatları ekle yoğur..

Harçtan avucuna al içini aç kıymalı sostan koy ve kapat.yumurta sarısına sonra tel şehriyeye batır ve kızart

Veeeeee.....SUNUMM

Şubat ''AŞK'' ayı olduğu için sunumumu ona göre derledim..Umarım beğenirsiniz..
Tüm Kadınlar Kulübünün Sevgililer günü kutlu olsun''Kocalarınıza ve koca adaylarına sevginiz
''AŞKI''nız hiç bitmesin DİLEKLERİMLE....

Son düzenleme:
Çok lezzetli görünüyorlar şefim çok beğendim.Ellerine
sağlık.Yarışmada başarılar dilerim.

Profesyonel aşcısın herhalde , eline sağlık o kırmızılar mest oldum ,adamda akşam gelince mest olacak bir aşk şarkısıda aç Bence tam olsun

Güzel l sunum ellerine saglik şık gözüküyor . basarilar yarsmada tatlim .

Amaa iki patates ayni denk gelmis biraz uyumsuz gbi olmamis mi cnm ya

Ben meze yemek için yaratılmışım yaaaa..
Her sayfada iştahım kabardı..

Çok güzel gorunuyor senınkılerde..yarısmada basarılar❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…