preeklemsi ye dikkat

yagmur26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2007
89
1
merhaba arkadaşlar başından beri sorunsuz giden bir hamileliğim vardı ta ki 37.haftaya kadar aniden tansiyonum yükseldi yüzüm şişmeye başladı 18/11 e kadar tansiyonum fırlayınca drum hemen sezeryan olmam gerektiğini söyledi çok korktum çünkü hep normal doğum yapmak istiyodum ama dr artık bunun mümkün olmadığını sancı sırasında tansiyonumun daha da yükseleceğini ve tehlikeye girebileceğimi söyledi ve 11.02.2008 de sezeryanla oğlumu dünyaya getirdim ve narkozun etkisinden çıktıktan sonra gece 4 de havale geçirmişim aslında bebek alındıktan sonra olmaması gereken bir durum muş ama ben yaşadım ve yoğun bakıma alınmışım 24 saatin sonunda yüce rabbim beni aileme eşime ve oğluma bağışladı çok şükür.Bu yaşadıklarımdan sonra herkesin hamileliğin son 3 ayında oluşan bu duruma karşı dikkatli olmasını istiyorum kandaki proteinin yükselmesi ellerde ayaklarda ve yüzde şişkinlik ve tansiyonda ani bir yükselme varsa hemen drunuza danışın size ve bebeğinize bişey olmasın...

büyük geçmiş olsun cnm allah seni oğluna bağışlamış. aman normaldede dikkat et tansiyon ihmale gelmiyor.

çok geçmiş olsun, allah seni oğluna bağışlamış gerçekten.
Umarım sağlık ve mutlulukla büyütürsün oğlunu.a.s.

ahhh canım benim... öncelikle gözün aydın...bebeğini doğurmuşsun çok şükür...seni ve babayı tebrik ederim...
zor bişi atlatmışsın... rabbim oğluna ,eşine ,annene ,babana ve tüm sevdiklerine seni bağışlamış...rabbim sağlık sıhat içinde huzurla mutluluk nasib etsin ...rabbim birdaha tekrarını göstermesin...

Merhaba arkadaşlar;
siteye yeni üye oldum.Çok hoşuma gitti.Kendimi biraz daha rahat hissettim.Bende 2 yıl önce 33 haftalık hamileyken tansiyonum birden yükseldi.Doğumdan 1 saat önce bebeğim öldü.Doktorların söylediği tek şey anneyi kurtarmaya çalışyoruz olmuştu.Allah banada 2,kez yaşama şansı verdi.Şükrediyorum halime.Ama 2 yıl oldu artık tekrar bebek düşünüyorum çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan.Çünkü tansiyon Hastalığı üzerimde kaldı artık ilaç kullanıyorum.Ne yapacağımı bilmiyorum.Sizler ne tavsiye dersiniz.Fikirlerinizi Heyecanla bekliyorum

canım çok geçmiş olsun.bu yaşadıklarını aynısını bende yaşadım.yanlız benim bebeğim yaşayamadı malesef.çok şükür iki yıl sonra sağlıklı bi hamileliğim oldu ve bebişimi kucağıma aldım.çok kötü bi hastalık gerçektende.allah kimseye yaşatmasın

hayatım bende senin gibi endişeleniyordum aynı şeyleri yaşarmıyım diye.ama sıkı bi diyet ve devamlı doktor konturolünde bi problem yaşamadım çok şükür.

geçmiş olsun evet kızlar bilenler vardır belki aranızda bende idrarda protein nedeniyle 36+4 haftada hamileliğime son verildi çok şükür kızım da (5 aylık oldu) bende iyiyiz. ama gerçekten kontrollerinizi ihmal etmeyin özellikle son aylar. Allah yardımcımız olsun hepimizin...

Kizlar Allah Hepinize Acil şifaler Versin..kybettiğiniz Bebekleriniz Içinde Sabir..allah Bidaha Yaşatmasin..hepinize çok Geçmiş Olsun....

sağolun ya gerçekten moralim düzeldi.Korkularım biraz daha azaldı.Gerçekten çok zor bir durum.Allah hepimize sabır versin.Bi sorum daha olacak hamilelik süresince tansiyon ilacı kullandınız mı?

Canim Ben Tansiyon Kalp Ve Bir Müddet Sinir Ilaci Kullandim..çok şükür Bir Sorun Yaşamadim Bebeğimde

Çok teşekkür ederim Zeynep.Bebeğinle sana güzel günlerrrrrrrrrrrrr.Artık darısı başıma ne diyeyim.

evet ben kullandım alfamet tamda hatırlamıyorum ama çok haifi bi ilaçtı bende 32 hafatlık doğum yaptım bebeğim allaha şükür yaşıyo 1 kilo doğdu
sağolun ya gerçekten moralim düzeldi.Korkularım biraz daha azaldı.Gerçekten çok zor bir durum.Allah hepimize sabır versin.Bi sorum daha olacak hamilelik süresince tansiyon ilacı kullandınız mı?

kızlar geçmiş olsun hepinize..... bende 2. hamileliğimin 36. haftasında bunları yaşadım. tansiyonum cok yükseldi. çok endişelendik ailece ... çok şükür sezeryandan sonra bir problemim olmadı şimdi kızım 3 yaşına girecek.... moralinizi iyi tutmaya çalışın..... rabbim böyle şeyler kimseye yaşatmasın......

...

hay allah şimdi endişelendim arkadaşlar , ben 19 haftalık hamileyim , şimdiye kadar da tansiyonum hep düşük 10 / 6 gibi seyrediyor genelde ama ilerde acaba bu sorunu yaşar mıyım , sizce nelere dikkat edilmeli, ya da neden oluyor bu rahatsızlık , bilgi verirseniz memnun olurum

Benim tansiyonum hamilelik öncesi de yüksekmiş.Doktorum farkında olmadığımı söylemişti.Çünkü 3 aylık hamileydim tansiyonum 13/9 du.O aralar doktorum sürekli tuzsuz ye diyordu ilaç tedavisi vermedi.Bir gece aniden yükseldi.Sende sürekli tansiyonunu ölçtür.özellikle 7. aydan sonra.

gerçekten çok üzücü.ani tansiyon yükselmesinden bunların yaşanabildiğini bilmiyordum.allah bebeklerini kaybeden annelere saabır versin.çok çok zor.inşallah sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza alırsınız en kısa zamanda.

yaa kızlar ben de yazdıklarınızı okuyunca korktum şimdi,öncelikle hepinize geçmiş olsun...
Yüksek tansiyon riskinin hamilelikte çok kilo almayla bir ilgisi var mı?
Benim doktorum öyle söyledi,böyle hızlı kilo almaya devam edersem yüksek tansiyon yani preeklampsi riski doğabilirmiş...
aslında ben ayda bir kez ölçtürüyorum tansiyonum normal şükür ama,yediklerime pek dikkat etmiyorum yani tuzu extradan atmam ama tuzsuz da yemem ben...:tomato:
kilo olayıda çok abarttım 20 haftalık hamileyim 8 kilo almışım..:çok üzgünüm:

bence kilo almayla ilgisi yok çünkü bende fazla kilo almamıştım ama ben tansiyonumun çıktığının farkında olmmuyordum en son 19/15te sezeryana aldılar ama tuzsuz yemenizde fayda var ..

canım benim geçmiş olsun.kurtulmuşsun hayırlısıyla.allah bebeğini sana bağışlasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…