preeklemsi ye dikkat

Ben hamileyken kilo aldığımı sanıyordum.8 ay boyunca 30 kiloya yakın almıştım ama doğumdan sonra 25 kilosu gitti.Tansiyondan dolayı ödem oluşmuş.

ben nidilat isimli bir ilaçkullanıyorum...tansiyon problemim yok ama doktorum her ihtimale ve erken doğum riskine karşı verdi..tansiyon düşürücü.

yaa kızlar ben de yazdıklarınızı okuyunca korktum şimdi,öncelikle hepinize geçmiş olsun...
Yüksek tansiyon riskinin hamilelikte çok kilo almayla bir ilgisi var mı?
Benim doktorum öyle söyledi,böyle hızlı kilo almaya devam edersem yüksek tansiyon yani preeklampsi riski doğabilirmiş...
aslında ben ayda bir kez ölçtürüyorum tansiyonum normal şükür ama,yediklerime pek dikkat etmiyorum yani tuzu extradan atmam ama tuzsuz da yemem ben...:tomato:
kilo olayıda çok abarttım 20 haftalık hamileyim 8 kilo almışım..:çok üzgünüm:

Merhaba...Preeklemsi de vücutta ödem oluşuyor. El, ayak ve yüzde şişme olursa preeklemsi belirtisi olabiliyor. Kilo aldığını zannediyorsun ama vücut su toplamış oluyor. Tansiyonu kontrolünü mutlaka yapmalısın. Bende preeklemsi nedeniyle Ocak ayında bebeğimi kaybettim, yaşadığıma şükrediyorum. hala etkileri sürüyor... Allah bütün hamilelerin yardımcısı olsun...

bende 25.04.2008 de 6 aylık oğlumu preeklemsi sonucu kaybettim.kronik hipertansiyonum varmış ama hiç bilgim yoktu.(gebelikten öncede devamlı olan tansiyon)20.haftadan sonra ortaya çıkıyomuş.bende şişmiştim ama ödemmiş kilo değilmiş.bizde ikiz falan sanıyoduk ilk zaman meğerse ödemdenmiş.özele gitmediğim için devlet hast.dr hiç tansiyonumu ölçmedikötükedihüso.eğer onun ihmali varsa rabbime havale ediyorum.şimdi tekrar hamileyim.cuma günü testi tekrarlıcaz.duruma göre hareket edicem.şimdilik alfamet kullanıyorum ve az tuzlu ve yediklerime dikkat ediyorum.inşallah bir daha ne ben ne de başkaları bu acıları yaşamaz:emir_bebek:

preeklemsi oldum doktor tansiyon ilacı verdi kullanıyorum şimdi artık hep düşük çıkıyor çok korkuyorum bişey olur diye bebeğim de sağlıklı ama protein hala fazla hep dua ediyorum bisey olmasın diye

preeklemsi oldum doktor tansiyon ilacı verdi kullanıyorum şimdi artık hep düşük çıkıyor çok korkuyorum bişey olur diye bebeğim de sağlıklı ama protein hala fazla hep dua ediyorum bisey olmasın diye

canım şuan kaç haftalıksın.riskli olunca sanırım doğurturlar.üzülme allah yardımcın olsun.hangi ilacı kullanıyorsun.idrarda proteinmi çıkıyor.bebeğinde sorun yoksa üzülme dr gözetiminde ol.onlar tedbiri elden bırakmasın.suyun nasıl normalmi

öncelikler geçmiş olsun diyorum..bende haziran 2006 da doğum yaptım.sözde tüm tahlillerim kontrollerim herşey normaldi kaç doktora gitmiştim..ama kimse bende preklempsi olduğunu farkedememişti..taa ki eşim beni zorla doğuma 20 gün kala hastaneye götürne kadar..ben o kadar çok şişmiştim ki ayaklarım balondu resmen penguen gibi yürüyodum.hipertansiyon varmış anlamadık..beni acil yatırdılar..sezeryanla doğum yaptım.ama 24 saat kendime gelemedim 4 gün yataktan kafamı dahi kaldıramadım çünkü tansiyonum çok yüksekti. Doktorlar ikimizinde şanslı olduğunu eğer normal doğumu bekleseydim ikimizinde öleceğini söylediğinde şok olmuştum. İnşallah tekrar hamile kalırsam aynı sorunları yaşamam çünkü çok kötüydü yaşadıklarım.burdaki annelerin yazdıklarını okudukça çok kötü oldum.yaşadıklarımı tekrar hatırladım. Gerçi şuda var ben çalışıyodum eşim sağolsun hiç yardımcı olmuyodu akşamları dinlenmem gerekirken kaynanamın ev işleriyle misafirleriyle uğraşıyodum. herhalde doğum esnasında sorun olsaydı ve bebeğime bişey olsaydı hepsini ben öldürürdüm

X