Portbebe kullanan var mı? İçi çok geniş değil mi? İçine minder diktirmek istiyorum hazır satan yer var mıdır?

Chills

Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2024
279
163
28
Merhaba ben hem bebeğim kış bebeği olacak hemde pusetler çok ağır oluyor diye bebeğime portbebe aldım. İçi çok geniş bebek içinde sağa sola oynar mı? Kullanan var mı?

İçine yumuşak bir minder falan dikmek istiyorum aslında. Ama hazırı varsa hiç uğraşmak istemiyorum. Fikir verir misiniz?

Portbebe ne diye bi baktım da ne için kullanılıyor bu dışarda taşımak için mi ? O zaman bebeği battaniyeyle sararsanız çok da sallamadan taşınır bence ama alt açma minderleri sanki bunun içine tam olur ya

Evet taşımak için. Zaten biz max. hastaneye falan gideceğiz çok soğuk bir şehirde yaşıyoruz yaza kadar dışarı pek çıkartmam bebeği. Herkes puset alıyor bir ton paraya ama ben beğenmiyorum pusetleri, çok ağır çocuğu koyunca 2 kat ağırlaşıyor. Bende alt açma minderi düşündüm ama ayrıca satılsa fena olmazdı

pusete bir ton para vermeye bayılmıyoruz :) 9 aya kadar oto koltuğu ve bebek arabasında kullandığımız için alıyoruz.

İlk aylar puset bebek arabasına takılıyor, araçta yolculuk ederken de kullanılıyor. Daha güvenli. Sizde araç yok mu?

Şehir soğuk da olsa bebeği aylarca evde tutmak doğru bir yaklaşım olmayabilir. En azından kırkı çıktıktan sonra uygun bir şekilde giydirip her gün biraz bebek arabasında gezdirmek gelişimi açısından daha doğru bence. Puset bebek arabası ile birlikte satıyorlar birçok yerde. O şekilde alırsanız arabada 15 kiloya ulaşana kadar falan oto koltuğu yerine kullanabilirsiniz. Standart oto koltukları yenidoğanlar için kullanışlı değil. Pusetle taşıyamam diye düşünmeyin yani onu farklı amaçla kullanırsınız. Portbebeyi de yine bebek arabasına takabilirsiniz.

İlk aylar puset bebek arabasına takılıyor, araçta yolculuk ederken de kullanılıyor. Daha güvenli. Sizde araç yok mu?
Araç var ama ona ayrı otokoltuk aldık 0-36 ay şeklinde. Bunu binadan indirirken çıkarkenbvs. kullanmayı düşünüyorumm. Ya da hastanede sıra beklerken VS.

Aslında ben danimarkalilar gibi bebeğin soğuğa alışması için kışında çıkartmak isterim. Bizimde bebek arabamıza harici puset alınabiliyor aslında. Ama biz ayrıca 0-36 oto koltuk aldik. Bir denerim artık bu şekilde baktım illa puset lazım oldu onu da alırım aslında daha pahalıya denk geliyor bu şekilde. 9 ay sonra yapacağımız otokoltuk masrafını şimdiden yapmış olduk.

Ya yazı ile iletişim olduğundan mıdır? Yoksa hakikaten çok mu kabasınız çözemedim. Ayılana gazoz bayılana limon jdjd diyim ne diyim? Allah Allah...
Ne alakası var hangi kelimem kaba geldi size ? Sadece aslında tercihlerimiz uyuşmamış hatta ilk mesajımda da sizin tercihinize göre bir yorum yapmıştım o da mı kaba geldi ? Oto koltuğunuz varsa elbette Puset almayabilirsiniz bebeği dışarı da çıkarmayacaksanız zorunda değiliz elbette. Sadece gönderdiğiniz şeyde bebek savrulabilir Allah korusun bunu engellemek için aslında poşet kullandığımı söylüyorum sadece

Portbebeyi tek kullanacaksanız önermem. Bebeğin omurga sağlığı açısından sorun olabilecegini düşünürüm. Ama bebek arabanızın içine koyup bebegi içine koyarsaniz olabilir. Bebek arabasında savrulmamasi için.
Oto koltuğu kızım 7aylik yeni aldım. Yatması çok kısıtlı. Uyurken kafası düşüyor. Kesinlikle yenidoğan bebek için uygun bulmadim 0-36 ay diye satılıyor. Kızım illa dik durmak istemese puseti 9 12 aya kadar kullanmak isterdim. Yatması için.
Puseti ikinci el almayi düşünebilirsiniz. Ben öyle aldım. Arabada kullanıp, inerkende bebek arabasına koyarak kullandım. 3ay vs. Az bir zaman gibi gözüküyor ama yenidoğanda bir saatlik bir seyler için ürün almak durumunda kalıyorsunuz ve gerekiyor. Bebek doğunca anlayacaksınız. Kızım aralik doğumlu.

Oto koltukları küçük bebekler için hiç ideal değil bence. Bebeğim 9 aylık uyuyacaginda iki büklüm oluyor çocuk. Elimden gelse hala puset kullanırdım ama artık sığmıyor malesef. Kullanabileceğimiz Max süre puset kullandık biz. Bebeği daha iyi kavrıyor kesinlikle daha rahat. Ayrıca para da vermedik. Aldığımız bebek arabasında yanında veriyorlardı ki çoğu bebek arabasında da bu şekilde aslında. Bebek agirlasmaya başlayınca pusetin içinde de olsa portbebede de olsa taşımak çok zor olacak inanın. Puset olunca en azından arabanın üstüne takiyorduk biz elde taşımıyorduk.

Pardon o zaman benim algimdan yanlış geçmiş olmalı. Teşekkürler cevabınız iicn

Teşekkür ederim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…