Polip ve hamilelik

rangeplan

Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2015
49
19
40
Merhaba herkese,

8 haftalık hamileyim, eşim ve ben çok heyecanlıyız sabırsızlanıyoruz. Hamile kalmadan önce de doktora gitmiştim ve bir polipim oldugunu söylemişti, yaklaşık 1,5 cm kadardı. Dün yapılan ultrasonda polipin 2cm e kadar büyüdüğünü, bunun normal bir hamilelik olmadığını söyledi doktorum, tabii bu en kötü ihtimal diyerek de ekledi. En son söylenecek şeyi ilk mi söyledi bilmiyorum ama bir sürü ihtimalden bahsetti. Mol gebelik ya da kısmi mol gebelik olabilir dedi. Ancak muayenede bebeğin kalp atışını görebildi. Sesini duyamadık, bebeğin boyu 8mm, iki hafta önce 4,5 mm idi. Şu anki gelişimine bakarsak bebek 6 hafta 5 günlük müş ancak ben 8. Haftamdayım. Mol gebelik ise sonlandırmamız gerekir hamileliği dedi doktorum, ama kanlı bir yapı da değilmiş bu polip, henüz emin değil ve beni bir profesore yonlendirdi, perinatoloji uzmanıymış ve detaylı bir ultrason çekilecekmiş. Bir yandan da ailemizde uzun yıllardır bu işte olan bir abime gösterdim ultrasonumu, polipin çürümeye başladıgını söylüyor. Herhangi bir sorun görmedim gelişim de normal diyor, benim evlenmeden önce regl dönemlerim aşırı düzensizdi. Bebeğimi kaybetmek istemiyorum, 32 yaşındyaım, umarım bir sorun olmaz. Benzer şeyler yaşayanlar var mıdır? Doktor tavsiyesi ya da herhangi başka bir tavsiye, ne olursa dinlemek isterim, içim içimi yiyor.

Bir de ekleme yapayım bugün kahverengi ama acık kahbe bir akıntı geldi ilk defa normal midir?

Canım bak seni kesinlikle üzmek istemem herkezde olcak diye bişey yok bendede polip vardı aldırdım çünkü doktorum hamile kalırsam polip büyüdükçe bebek sıkışır ve düşer demisti

Bir kaç gün önce bi abladan duydum. Evlenmeden önce birsürü polibi varmış. Okadar büyüklermiş ki kanser bile demiş doktorlar. Hamile kalamazsın riski falan filn demişler. Bi doktora gitmiş o doğumla ben onları alırım hamileliğine engel değil demiş. Ve gerçekten de hamileliğine engel olmamışlar doğumla almış doktor. Şuanda sağlıklı bi kızı var.

merhabalar benimde rahmim de polip var biyopsi yapılmıştı kanser vs çıkmadı ama özel hastanede çocuk düşünürseniz çok zor olur demişti. biyopsiden aylar sonra bebek düşünmeye başladık.5 aydır olmadı 1 kez kimyasal gebelik geçirdim. acaba polipten mi hamile kalamıyorum diye düşünüyorum ama devlet hastanesindeki doktorum poliplerin çok küçük hiç kafana takma demişti. siz maşallah 15 haftalık olmuşsunuz. demek bir sıkıntı olmadı bu arada benimkiler 1-2 mm falan ama fazlaca var

Merhabalar ben de çikolata kistinden 8cm ameliyat oldum tüplerim felan temizlendi rahim yapışıklıklar giderildi ama gebelik olmadı bu hafta rahim filmi çektirdik sol tüpü tıkayan polip çıktı ondan mı gebelik olmuyor bilmiyorum doktorum şimdi de hiporoskopi yapmamız gerek polibi alacağız Dedi tüplere zarar verir mi bilmiyorum ama herkesin de geçmişinde polip yüzünden kısırlık ya da düşük olduğunu görüyorum keşke biri Bi akıl verse ya

Canim merhaba, bende senin gibi uc ay hamile kalamadim sonra kimyasal gebelik gecirdim,doktorum polip alinmadan hamile kalamiyacagimi kalsam bile saglikli olmayacagini soyledi polibim alindi bir sonraki ay hamile kaldim simdi 1,5yasinda bir oglum var, benim hamile kalmama engel olmustu polip

Canim ben polibim varken hamile kalamadim ,bir kerede kimyasal gebelik yasadim alinir alinmaz hamile kaldim cok sukur simdi 1,5 yasinda bir oglum var...

Polip olupta hamile kalan ve sağlıkla bebeğini doğuran o kadar bildiğim var ki. Sen de onlardan ol inşallah Can'ım. Dün doktorunun sana verdiği ultrason kağıdını atar mısın canım?

merhabalar bizde 6 aydır korunmuyoruz bebek istiyoruz ama olmadı 2 ay için doktora gittik eşiminde benimde hormon testlerinde bi sıkıntı yok sadece doktor polipin olduğunu söyledi hamileliğe etkisi var mı acaba

Merhabalar,

Uzun zaman oldu, giremedim de yazamadım da, polip 12. Haftadan itibaren küçücük kaldı, bebek iyice büyüdü. Simdi ikimiz de çok sağlıklıyız maşallah

merhabalar bizde 6 aydır korunmuyoruz bebek istiyoruz ama olmadı 2 ay için doktora gittik eşiminde benimde hormon testlerinde bi sıkıntı yok sadece doktor polipin olduğunu söyledi hamileliğe etkisi var mı acaba

Doktoruma bunsoruyu bende sormuştum, kanıtlanmış bir veri yok dedi, polipin hamile kalmaya engel olduğuyla ilgili kanıtlanmış bir veri yokmuş. Bende açıkçası genç bir kadın olarak, daha hiç hamile kalmadan bıçak altına yatmak istemedim, aslında kolay bir operasyon kameralı ucunda bıçak olan bir aletle alıyorlar, ancak sonrasında belli bir müddet hamile kalmamanız gerekiyor, birkaç ay sanırım.

Ancak dedigim gibi bende sorun olmadı, hamile kalabildim, inşallah sizde de olmaz problem, inancı yüksek tutmak çok önemli, bu doğum işlerinin yarısı psikolojik ☺☺

Umarım bende bir an önce hamile kalırım psikolojik olarak da kafaya çok taktım sanırım ama herhangi bişey yaptınız mı peki soğan suyu falan

Umarım bende bir an önce hamile kalırım psikolojik olarak da kafaya çok taktım sanırım ama herhangi bişey yaptınız mı peki soğan suyu falan

Hic oyle seylere inanma, hic kafana da takma, kendiliginden oluyor zaten, biz birkac arkadasimizla tatile cikmistik yurtdisina, degisiklik, hava degisimi , gunluk hayattan kurtulmak iyi geldi. Folik asite de baslamani oneririm simdiden, doktorlar da veriyor zaten.

Polibim var hamileyim 6+0 cok koekuyoeum hala gebemisiniz

ben dogumumu yaptim, polip hic engel olmadi. Sezeryanla dogurdum tansiyon sorunum yuzunden, bebekle birlikte polip de kendiliginden cikti rahimden. Doktorla gorus, ultrasonla kontrol edilsin mutlaka, her polip korkutucu degil, icini ferah tut.

ben dogumumu yaptim, polip hic engel olmadi. Sezeryanla dogurdum tansiyon sorunum yuzunden, bebekle birlikte polip de kendiliginden cikti rahimden. Doktorla gorus, ultrasonla kontrol edilsin mutlaka, her polip korkutucu degil, icini ferah tut.

İcime su serptin... Ben bu ay adet olup doktora gidecektim adetten sonrada polip alimi icin gun verecekti... Hamile kaldim...bugun bana progestaran (yanlis yazmis olanilirim) verdi... Bu haberi almak moralimi duzeltti insallah bende kucagima alirim yavrumu bana dua et olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…