Polikistik over

Polikistik Over genetik birşeydir. Nasıl ki göz rengini değiştiremezsen o da değişmez..
Kısırlık değildir ama. Yumurtalar tembel olduğu için hormon takviyesi gerekebiliyor. Çoğu pco hastası kadın doğal yoldan hamile kalıyor :)
İnşallah doğal yolla hamile kalan kadınlardan biride ben olurum 🌸

Arkadaşlar doktor bu gün polikistik over tanısı koydu, daha 10 aylık evliyim 8 aydır deniyoruz çocuğumuz olmadı, adetim düzenli en fazla 1 hafta gecikiyor o da çok nadir. Bu hastalıkta benim gibi olup hamile kalan var mı?
Bende yeni evliyken pcos tanısı kondu.
Arkadaşlar doktor bu gün polikistik over tanısı koydu, daha 10 aylık evliyim 8 aydır deniyoruz çocuğumuz olmadı, adetim düzenli en fazla 1 hafta gecikiyor o da çok nadir. Bu hastalıkta benim gibi olup hamile kalan var mı?
Banada yeni evliyken tanı konmuştu. Ben tamamen kurtuldum darısı size

Nasıl kurtuldunuz
Bende de polikistik over var. Biraz araştırdım bu hastalığa sahip olup çocuğu olan bir kişiyle detaylıca konuştum, adet düzensizliğiniz yoksa daha kolay olabileceğini söyledi ama normal anneler gibi hemen değil, mesela dediğim kişi 5 sene beklemiş tam ümidini kesmiş ve kendiliğinden olmuş. Başka danıştığım da şey dedi ilk bebeği tüp bebekmiş, sonra nasıl olsa olmuyor diye umursamamış, 1. Çocuğu olduktan 2 sene sonra 2. Çocuğu olmuş, önemli olan stresten uzak durmakmış. Çok zor düşünmemek seni en iyi ben anlayabiliyorum. Her adet olduğumdan sonra ağlayan ben. İnşallah Allah bize de nasip eder ❤️

X