Polikistik over

RUYA01

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2023
19
5
25
23 yaşındayım ara kanamam olduğu için doktora göründüm tahliller vs yapıldı ve polikistik over olduğunu söyledi. Internette okuduğum şeyler beni bir hayli endişelendirdi şu an bunları göz yaşları ile yazıyorum. İleride çocuk sahibi olamayacak mıyım? Ayrıca nette tüylenme kilo alma sorunları olduğunu okudum ama bende tüylenme yok ve zayıfım oldukça. Tüylenme vs ilaç kullanınca mi başlıyor?

Canım birkaç doktora daha görünmeni tavsiye ederim benim yeğenime de aynısı söylendi ama sonradan öyle bir şey olmadığı çıktı üzülme yaşın daha genç evlenmeden önce iyi bir tahlillerini yaptırırsın tekrardan sonra ne çaresi varsa ona bakarsın

Merhaba öncelikle içinizi ferah tutun çocuk sahibi olamıycak değilsiniz tabiki ne kadar çok kadın var pkos lu olup hamile kalanBende 22 yaşındayım evliyim düzenli kadın doğuma giderim yumurtalıklara hep bakılırdı doktorum gayet güzel sorun yok derdi daha sonra taşındım başka doktora gittim o direkt dediki pkos ben şok oldum tabi daha sonra özele gittim o da baktı tahlillerimde pkos a dair bi sonuç çıkmadı benimde aynı şekilde tüylenmem veya adet düzensizliğim yoktu doktor ultrasonla baktı alttan pkos değil de multikistik over tarzı falan dedi ve de doktorum şunu dedi pkos da da multikistik overde de çocuk sahibi olamazsın diye bişey yoktur sadece normale göre belki biraz daha geç veya zor olur ama rahat ol dedi bende rahatlamıştım

Haklısınız aslında bir doktora daha görünmekte fayda var kıymetli desteğiniz için de çok teşekkür ederim

Ben evli değilim bekarım o yüzden sadece ultrason ve tahliller ile muayene oldum. İlk başta ultrasona aldı sol yumurtalıkta kist var dedi. Sonra tahlil verdim sonuçlara baktığında hormonal dengesizlik olduğunu söyledi polikistik över dedi ilaç yazdı belki de dediginiz gibi başka bir doktora daha görünmeliyim :/

Canım merhaba pcosluyum ve şuan 2 aylık hamileyim korkacak bir sey yok. Üstelik ben kendi kendime hamile kaldım tedavisiz. Tüylenme kilo alma adet düzensizliği herşey vardı sivilcelenme de dahil.Hemde ileri boyuttaydi. Ama eğer bekarsan doğum kontrol hapları ile tedavi uyguluyorlar evlendiğinde daha rahat olursun ihmal etme başka doktora da görün ve tedavini ol

Rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ❤ çok teşekkür ederim

Bana da çoğu doktor pcos görünümü var dedi ama başka bir doktor sen multikistiksin dedi ne farkı var ?

Bana da çoğu doktor pcos görünümü var dedi ama başka bir doktor sen multikistiksin dedi ne farkı var ?
Bende de öyle oldu işte doktorum bana şey göstermişti mesela bi tane pkoslu birisinin ultrason görüntüsünü bide benimkini karşılaştırdık birisinde yumurtalıklardaki kistler sırayla inci gibi dizili diğerinde de rastgele sırasız düzensiz dizili

Pcos olup hamile kalan bi cok bayan var. Umutsuz olmayin

Canım merhaba hamile kalmak için ekstra yaptığın birşey var mıydı? Bende kilo verme sürecindeyim bende de var bütün belirtiler kilo vererek aza indirmeye çalışıyorum

Canım merhaba hamile kalmak için ekstra yaptığın birşey var mıydı? Bende kilo verme sürecindeyim bende de var bütün belirtiler kilo vererek aza indirmeye çalışıyorum
Merhaba canım yaptığım bir şey yok inanın bana sadece düzenli folik asit kullandım. Normalde tam bir yıl hiç hamile kalamadim. Tam tedaviye baslicaktim ki şehir değiştirmek zorunda kaldım. Ve o süreçte bebeği kafama hic takmaya fırsatım olmadı. Ve o ara düşük yaptığımda hamile oldugumu ogrendim ilk defa hamiellik olduğu için düşüğe üzülmedim demekki hamile kalabilirim diye aksine sevindim. Ve hemen peşinden şimdiki bebeğime hamile kaldım sukrolsun güzel ilerliyoruz yani ben şehir değişikliği ve kafaya takmamanin etkisi olduğuna inanıyorum tanıdığım bir sağlıkçı bana öyle söyledi çünkü kesinlikle o yüzden oldu bebislerin dedi. Ama kilo vermenin polikistik over de bayağı faydası olduğunu bilmiyorum günlük düzenli yürüyüş yapmakta yumurtlaiklari gelistiriyor

Evet kafaya takmayınca oluyor diyor herkes uğraş arıyorum kendime işe falan girecektim ama oda olmadı düşünüp duruyorum şimdi ne yapayım
Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına alabilmeni nasip etsin inşallah

Adet düzensizliğiniz nasıldı aceba bende de Pcos var ve ilaç içmeden adet olamıyorum bende hiç bir belirti yok sadece genetik

Adet düzensizliğiniz nasıldı aceba bende de Pcos var ve ilaç içmeden adet olamıyorum bende hiç bir belirti yok sadece genetik
Canım ben her ay mutlaka olurdum ama bazen 16 günde olurdum bazen 22 günde olurdum ve adet olduğum için düzensizlik diye düşünmedim hiç sonra doktorum dedi düzensiz adetin ve pcoslusun o yüzden bu dedi. Tam bir sene bebek için uğraştım olmadı. Tam tedaviye baslicaktim ki kendiliğinden hamile kaldım düşük yaptım. Bir ay gecmeden tekrar hamile kaldım

Nasıl oldu acaba neler yaptını bide kilonuz var mıydı

Nasıl oldu acaba neler yaptını bide kilonuz var mıydı
Boyuma gore bir kac kilo fazlam var canım kilolu sayılmam. Ek birşey yapmadım düzenli folik asit kullandım ve şehir degistirdim kafamı bebise hiç vermedim o arada ve kendi kendime hamile kaldım tedavisiz herkes bunun etkisi olduğunu söylüyor hep

Mrblar .öncelikle Rabbim sağlıkla kucağıniza almayı nasip . Etsin. Bende pkoym . 1 yıldır evliyim bir kere tek kimyasal gebelik geçirdim sonrasında olmadi. ? Siz neler yaptınız bu süreçte anlatır mısınız sizden ricam . Çok tecrübesizm arastrmaktan bı hal olmuş durumdayım ,

Merhaba bende pcos sendromu olan bırıyım kuzenımdede aynı problem var yumurta takıbı yaptı ve ıkı ay sonra hamıle kaldı bende yaptım ama benm tek sorunum o olmadıgını ogrendk bu sebeple tüp bebek ıle oglum dunyaya geldı.. pcos da genelleme yapıldıgı ıcın kıllanma kılolu olma sorunu regl görememek dıe belırtılıo fakat kısıden kısıye hersey degısıyor hastalık etkılerıde oyle ben 42 kg ve duzenlı regl olan bırıym kıllanma olayımda yok ama pcos dedı gittm her doktor kuzenmde tam tersı kılolu kıllanma sorunu yasıo ama duzenlı regl goruo oda pcos olup doktor kontrolunda yumurta gelıstırıcı hap eslıgınde ovulasyn takıbı yapıldı catlama ıgnesı vuruldu bır yumurta oldunumutsuzdu doktor da ama ıkızlerı oldu İnşallah gızel haberler alırız senden de

Cnm bnde ilk duydugumda okdr agladimki doktor bana artik zor cocugun olur dedi ve bnm iji dusugum vardi yasimda 34 du yıkıldım resmen. Sonra baska baska drlra gittim yumrta takibi yaptirdim baktim yumrtluorm sonra evde ovulasyon testi kullandm. Ayrica doktorlr klomen famera veya letu gibi ilaçlar veriyor ve yumrtayi destekliyor catlamiyor ise catlmaa ignesi veriyor. Yani birsuru polikistik overli kisinin hamile oldugunu okudum hatta bnden daha ileri seviyede polikistik olanlarin bile. Burda nasip devreye giriyor biz elimizden geleni yapacagiz hersey Allahtan. Nasip edecek insaallah tez vakitte aminnnn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…